Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu Deprem Sigortası, genel anlamda, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta sistemidir. Zorunlu Deprem Sigortası ile ilgili maddi zararlar Doğal Afetler Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından teminat altına alınmıştır.

DASK’ın amaçları şöyle sıralanabilir:

   • Bütün konutları depreme karşı, güvence altına almak,
   • Mali hasarların yükünü reasüre ederek, paylaşmak,
   • Devletin, deprem kaynaklı giderlerini azaltmak ve gelecekte oluşabilecek hasarlar için fon oluşturmak
   • Ülkemizde sağlıklı yapılaşmaya katkı sağlamak.
   • Toplum genelinde, sigorta bilincinin gelişmesine katkı sağlamak.

Zorunlu Deprem Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Zorunlu Deprem Sigortası

Deprem riski yüksek bir ülkede yaşadığımız için 587 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre, bina sahipleri mutlaka Zorunlu Deprem Sigortasını yaptırmalıdır.

Zorunlu Deprem Sigortası olmayan binaların konut sigortaları da yapılamaz. Ayrıca yine mevzuata göre herhangi bir deprem sonucunda oluşan zararlarda Doğal Afetler Sigortaları Kurumu (DASK) poliçesi olmayanlara devlet hiçbir şekilde yardım etmeyecektir.

Zorunlu Deprem Sigortası, meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta ürünüdür. Bu sigorta, teminatı Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulan ancak poliçe üretimi yetkili sigorta şirketleri ve acentelerince yapılan zorunlu bir sigorta olup, depremin meskenlerde neden olduğu maddi hasarlara karşı teminat sağlamaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası ’nın süresi bir yıldır. Sigorta sözleşmesinin her yıl poliçe süresi sona ermeden yenilenmesi gerekmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası ile;

   • Depremin
   • Deprem sonucu yangının
   • Deprem sonucu infilakın
   • Deprem sonucu yer kaymasının
   • Deprem sonucu Tsunaminin

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Zorunlu Deprem Sigortası

sigortalı binalarda neden olacağı hasarlar (temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dahil olmak üzere), sigorta bedeline kadar Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından teminat altına alınmıştır.

Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeği açıktır. Güncel deprem haritaları incelendiğinde, topraklarımızın %96’sının farklı tehlike derecelerdeki deprem kuşaklarında olduğu görünmektedir. Nüfusun %98’i de bu bölgelerde yaşamaktadır. Zorunlu Deprem Sigortası yaşanacak olası bir deprem sonrası oluşacak hasarların telafisi için yasal bir zorunluluktan öte, yaşamsal bir zorunluluktur.

Incoming search terms:

 • dask olmayan eve yardım ediliyormu
 • dask reklam tabela

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top