Buradasınız: Anasayfa > Zemin Döşeme

Kategori Arşivi: Zemin Döşeme

Zemin Döşeme İşinde PVC Devri

1013606_411731528943104_1347855885_n

PVC kaplama; zemin döşemede sık kullanılan bir yöntemdir ve zeminin plastik ile kaplanması demektir. Geçmişi otuz yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Kullanımı ve temizliğinin çok kolay olması nedeniyle oldukça yaygınlaşmıştır. Dünyada kullanılan plastikler arasında ikinci sıraya yerleşmiştir. Üstelik fiyatları da çok ekonomik. Her zevke uygun modeller cebinize uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır. PVC kimyasal maddelerden üretilmektedir ve yapısında bazı karışımları barındırmaktadır. Bu ... Devamını Oku »

Parke Seçiminizi Nasıl Yapardınız?

974902_402758569840400_1640290747_n

Parke günümüzde çok fazla kullanılan zemin döşeme türlerinden biridir. Isı ve ses izolasyonu sağlıyor olması bunun yanı sıra estetik bir görünüme sahip olması tercih sebebidir. Pek çok çeşidi mevcuttur. Eğer zemin döşemesi yaptırmaya karar verdiyseniz elbette bunların çeşitlerini de bilmeniz gerekir.  Zemin kaplama ürünü olarak kullanılan parkeler Laminat, Lamine ve Masif olmak üzere üç çeşittir. Laminat Parke talaş fındık kabuğu ağaç yontuları gibi ... Devamını Oku »

Doğal Halı Elyafları

7fcd2c2c590bdb8ea5e96e3ccb6ef81c

Halılar yaşadığımız mekanların vazgeçilmezidir. Bu kadar haşır neşir olunan bir ürünün yapımında kullanılan malzemeler elbette çok önemlidir. Bu yazımızda halı yapımında kullanılan elyaf çeşitlerini ele alacağız. Halı elyaflarının ısı ve suya dayanıklılığı, temizlenmesi, fiyatları açısından pek çok çeşitleri vardır. Bu elyaflar sağlığımızı bile etkilemektedir. Bu açıdan yanlış bir tercih yapmak zararlı olacaktır. Size bu yazımızda yoğun olarak kullanılan doğal elyaf ... Devamını Oku »

Duvar Halısı Seçiminde Püf Noktalar

duvardan-duvara-jpg

uvardan duvara halılar renk, doku ve yapı itibariyle birçok farklı seçeneğe sahiptir. Bu seçenekleri belirlerken dikkat etmeniz gereken noktalar kişisel zevkleriniz, kullanım ihtiyaçlarınız veya ev yapınızın özelikleri olabilir. El ile seçilerek ayakla kullanılan bir tekstil malzemesi olması itibariyle de kendine özgü seçim yöntemleri olmasının mantıklı olacağı halı seçiminde her türlü bütçeye, her türlü kullanıma uygun özelliklerde modeller tüketicinin beğenisine sunulmaktadır. ... Devamını Oku »

Ahşap Zemin Bakımı

parke-parkeci-laminat-laminant-masif-313R3_1

Doğal ham madde olan ahşap hem kalitesi hem de şıklığı ile vazgeçilmeyen zemin kaplama ürünüdür. Döşemelerin fazla sayıda renk ve model seçenekleri vardır. İçlerinde modası geçmeyen ve ömrü en uzun olanı ise ahşap döşemelerdir. Zemin döşemeniz de ahşap parkeler kullanabilirsiniz. Yoğun kullanım alanlarında seçilen ahşabın kaliteli olması gerekir. Bunun için aşınmaya karşı dayanıklı ağaçlardan işlenmiş ahşapları tercih edebilirsiniz. Zemininizin şık ... Devamını Oku »

El Emeği Halı Çeşitleri

Medion   DIGITAL CAMERA

Elde dokuma halı, dokuma ipliklerinin,makine kullanılmadan; elle düğümlenmesi ile yapılmaktadır. El dokuması olan bu halıların kalitesini ipin cinsi ve düğüm şekli belirlemektedir. Farklı el dokuma çeşitleri mevcuttur. İpek , Derbent, Çeçe, Milas, Perepedil, Bünyan, Hereke ve Acem Halıları bunlardandır. Milas Dokumasının geçmişi 17. yüzyıllara kadar dayanmaktadır. Motif ve desenlerinden geçmişin izlerini taşıdığı anlaşılmaktadır. İlk halı Bodrum- Milas tarafında üretilmiştir. Bu ... Devamını Oku »

Halıdan Halıya Fark Var

merinos-halı-modelleri-2013

Modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte halılar da makineleşme sürecinden etkilenmiştir. El dokuma halılarının yerini daha kolay ve ucuza üretilen makine dokumaları almıştır. Bu yazımızda el dokumaları ile makine dokumaları arasındaki farkları inceleyeceğiz. El dokuma halılarının geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. İnsan gücünün ön planda olduğu; insanın duygularını yansıtabildiği el dokumaları günümüzde çok az üretilmektedir bu nedenle çok değerlidir. Bir ürünün el ... Devamını Oku »

Epoksi Zemin Kullanım Alanları

epoksi zemin kullanım alanları

Epoksi zemin, diğer zemin çeşitlerine göre daha dayanıklı olduğu için birçok yerde tercih edilen bir zemin çeşididir. Epoksi zemin birçok alanda tercih edilmektedir. Bu yazımızda epoksi zeminlerin kullanım alanlarına değineceğiz. -          Hastaneler: Hastanelerde kullanılan epoksinin en önemli özelliklerinden biri kolay temizlenebilir olmasıdır. Bunun yanında üzerinde toz tutmaz ve bakteri oluşumuna aykırı bir yapısı olmasıdır. -          Elektronik endüstrisi: Kimyasal mukavemeti yüksek ... Devamını Oku »

Ahşap Parke Döşemelerde Bilmedikleriniz

islenmisparke

hşap parkenin çekiciliğini kimse inkar edemez. Çok eskiden gelen bir estetik geleneğin temsilcisi olan bu yer döşemeler uzun süren bir güzellik sağlarlar. Bunun yanında kurulumu zor ve pahalı yapılardır. Klasik ahşaptan üretilen bu döşemeler daha klasik bir görünüm sağlarlar ve  halen tercih sıralamasında üst sıralardadırlar. Masif ahşap olarak bilinen bu malzemelerin yanında son dönemde kurulumu daha kolay, daha basit görünümlü ... Devamını Oku »

Laminant Parke Özellikleri

laminant parke özellikleri

Laminant parke, talaş, fındık kabuğu gibi ağaç yan ürünlerinin tutkal, formaldehit tipi sentetik malzemeler ile preslenmesi sonucu oluşan bir parke çeşididir. Ağaç görünümlü olan laminant parkeler düşük maliyetleri nedeni ile günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Bu yazımızda laminant parke özelliklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz. Laminant parke ağaçlara alternatif olarak üretilmeye başlanmıştır. Laminant parke üretimine ihtiyaç duyulma nedenlerini sıralayacak olursak: -          ... Devamını Oku »

Scroll To Top