Buradasınız: Anasayfa > Zemin Döşeme

Kategori Arşivi: Zemin Döşeme

Ahşap Parke Döşemelerde Bilmedikleriniz

islenmisparke

hşap parkenin çekiciliğini kimse inkar edemez. Çok eskiden gelen bir estetik geleneğin temsilcisi olan bu yer döşemeler uzun süren bir güzellik sağlarlar. Bunun yanında kurulumu zor ve pahalı yapılardır. Klasik ahşaptan üretilen bu döşemeler daha klasik bir görünüm sağlarlar ve  halen tercih sıralamasında üst sıralardadırlar. Masif ahşap olarak bilinen bu malzemelerin yanında son dönemde kurulumu daha kolay, daha basit görünümlü ... Devamını Oku »

Laminant Parke Özellikleri

laminant parke özellikleri

Laminant parke, talaş, fındık kabuğu gibi ağaç yan ürünlerinin tutkal, formaldehit tipi sentetik malzemeler ile preslenmesi sonucu oluşan bir parke çeşididir. Ağaç görünümlü olan laminant parkeler düşük maliyetleri nedeni ile günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir. Bu yazımızda laminant parke özelliklerine, avantajlarına ve dezavantajlarına değineceğiz. Laminant parke ağaçlara alternatif olarak üretilmeye başlanmıştır. Laminant parke üretimine ihtiyaç duyulma nedenlerini sıralayacak olursak: -          ... Devamını Oku »

Artı ve Eksileriyle Laminant Parke

laminat,

v dekorasyonu dünyasında çok az ürün laminant parkenin yarattığı etkiyi bırakabilmiştir. Dayanıklı, uygun fiyatlı ve kurulumu kolay zemin döşeme ürünü olarak piyasaya sürülen laminant parke gerçekten de beklentileri karşılıyor mu ? Bu yazıda artıları, ve eksileriyle laminant parkeye yakından bir göz atıp bu sorunun cevabını bulmaya çalışacağız. Artılar Yer döşeme materyali olarak laminat parkenin avantajları hakkında bugüne kadar okuduğunuz yada ... Devamını Oku »

Lamine Parkelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

lamine_parke

er döşeme malzemeleri arasında en çok tercih oranına sahip ürünlerden birisi olan lamine parke, özellikleri doğrultusunda birçok avantaja sahiptirler. Ancak diğer döşeme çeşitlerinde olduğu gibi lamine parkelerin döşemesi veya malzeme seçiminin yanında kullanım detayları konusunda da dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar doğrultusunda atılacak sağlıklı adımlar sizin daha rahat ve konforlu şekilde bu döşemelerden yararlanmanızı sağlayacaktır. Parke Döşeme ... Devamını Oku »

Halı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1063604_411471485635775_2084784625_n

Halı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Hangi halının nerede kullanılacağı, hangi rengin daha avantajlı olduğu gibi konularda bilgi sahibi olmanız size yardımcı olacaktır. Halı almadan önce ürünün nerede kullanılacağı belirlenmelidir. Oturma odası ve hol gibi bölümler yoğun olarak kullanıldığı için seçilen ürünün kalitesi oldukça önemlidir. Bu bölümlerde ekonomik gücünüz yettiği takdirde en kaliteli malzemelerden üretilmiş, uzun süre dayanıklı ... Devamını Oku »

El Emeği Halı Elyafları

1062630_411471382302452_1541293472_n

Halı yapımında kullanılan elyaflar halılar için çok önemlidir. Bu yazımızda sizlere halılarda kullanılan elyaflar hakkında bilgiler vereceğiz. Her elyafın farklı özellikleri vardır ve tercihlerinizi bu özelliklere göre yaparsınız. Elyaflar halının kalitesini belirler ve hepsinin temizliği farklıdır. Kullanılan elyafın yoğunluğu fazla ise bu halının daha uzun ömürlü olduğu anlamına gelmektedir. Günümüzde daha çok insan yapımı elyaflar kullanılmaktadır ve bunlar Naylon, Polyester, Polipropilen, Akrilik elyaflardır. Naylon elyaflar ... Devamını Oku »

Halıların Parlaklığının Korunması

halı parlaklığı

vlerimizde hem görüntü açısından hem de mekanın akustiğinden yalıtımına kadar birçok teknik detay açısından önemli bir yerde bulunan ve fayda sağlayan halıların temiz olması da değerini sürekli yukarıda tutmasını sağlayan bir özelliğidir. Temiz ve parlak bir halının evinize vereceği katkının çok daha fazla olacağını rahatça söyleyebiliriz. Bu açıdan yapacağınız önemli işlemlerden birisi de halınızın parlaklığını uzun süre korumasını sağlayabilmektir. Burada ... Devamını Oku »

Yeni Halı Döşemesi İle ilgili Bilinmeyenler

hali

Halı Döşemesi: Yer Döşemelerinin Modası Geçmeyen Parçası İnsanların yoğun yaşam temposunda dinlendikleri, kendilerine zaman ayırdıkları, huzur buldukları, anılarına yenilerini kattıkları yerler evleridir. Pek çok dilde evlerimizi öven cümleler vardır; bizdeki ‘evim evim güzel evimdir.’ Bu kadar değer atfettiğimiz evlerimizin güzelliğine güzellik katan şeylerin başında yer döşemesi ve dolayısıyla halı döşemesi gelir. Yer döşemelerinde halıların kullanılması oldukça revaçtadır. Yeni halı döşemesi ... Devamını Oku »

Halı Bakımı İçin Öneriler

hali_yika

e kadar kaliteli bir halınız olursa olsun zaman içinde çevre şartları, kullanım hataları gibi sebepler ile bu halıda yıpranma, aşınma gibi problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Kullanım hatalarından dolayı bu tarz problemlerle karşılaşmış olan halınız için eğer profesyonel halı bakımı işlemini yapacak firma ve kişilerden yardım almak istemiyorsanız evinizde yapacağınız işlemlerden birisi olarak sirkeli su yardımıyla halınızı silebilirsiniz. Bu yolla ... Devamını Oku »

Parke Döşeme Temizliği

parke

arke döşemelerin mekanlarda uzun bir süredir kullanıldığını biliyoruz. Ancak halen bu döşemelerin en iyi bakım yolunun nasıl olduğu konusunda bir ortak görüş oluşmamıştır. Bunun sebebi parke denildiğinde akla tek bir malzeme çeşidinin gelmemesi, ve bu çeşitlerin her birinin farklı çeşitlerde bakıma ihtiyaç duymalarıdır. Çok bilimsel bir yöntem gerektirmeyen bu faaliyetler doğru malzemelerin, araçların ve doğru bir program ile güzel sonuçlar ... Devamını Oku »

Scroll To Top