Buradasınız: Anasayfa > Havuz > Yüzme Havuzu Yapımında Seçenekler
Yüzme Havuzu Yapımında Seçenekler

Yüzme Havuzu Yapımında Seçenekler

İnsanların yüzdüğü,eğlendiği, güzel vakit geçirdiği, dinlendiği, çelik veya beton yapılardır. Havuz suyu; klorlanmış ve arıtılmış şebeke sularından, kuyulardan sağlanır.Bu yüzdendir ki, kullanacağımız havuz suyunu ilk haliyle korumak için kimyasal ürünler kullanılmalıdır.Fakat havuz suyuna sadece kimyasallar vermek yeterli değildir. Havuzların yapımı da bir hayli önemli hususlar içeren bir konudur. Yapımında hangi tür taşın kullanılacağı, boyutu, derinliği ve sistemi çok önemlidir. Yüzme havuzu yapımında seçenekler e gelin birlikte bakalım…

Havuz yapımında önemli olan;

*Havuzun boyutu: Havuz alanı büyüdükçe  m2 başına düşen maliyet oranı azalır.

*Havuzun derinliği: Hiçbir sınırlama yoktur.

*İşletim sistemi : Taşmalı ve skimmerli havuz yapılabilir.

Yüzme Havuzu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Yüzme Havuzu

Taşmalı havuz: Kirlilikler suyun üst kısmına yani yüzeyine ve bunun altındaki katmanlara çıkarlar. Bu yabancı maddeler üstten taşırma sağlanarak,kanallar yardımıyla en kestirme yoldan sisteme geri yollanır.

Taşan su savaklara, yani taşma kanallarına, sonrasında taşma ana arterine ve buradan da denge arterine geçer. Denge arterine geçen su ise fokulasyon, filtrasyon, ph düzenleme ve klorlama yapılarak tekrar havuza gönderilir.

Skimmerli havuz: Yüzey sıyırıcılı anlamına gelen sistemdir. Kullanımı az olan havuz- lar için daha avantajlıdır. Bu sisteme göre yüzeydeki kirli suyun, birçok değişik sistemden emilmesi esasına dayanır. ‘Skimmer’ bu işte kullanılan malzemenin ismidir. Filtre tesisinin emişi doğrudan skimmera bağlandığı için bu sistemde denge deposu yoktur. Yüzme havuzlarında yüzeydeki kirliliğin filtre edilmesi, emilmesi için skimmer tekniği gayet uygundur  ve düşük maliyetlidir.

*Kaplama: Liner veya cam mozaik olarak kaplanabilir. Prefabrik yüzme havuzu sitemi için ise seramik, cam mozaik gibi malzemeler kaplamada kullanılabilir.

*Yapım süresi: Klasik betonarme perdeyle inşa edilen orta boy havuzun betonarme perde imalatı süresi, 10-15 gün civarındayken, prefabrik havuz sistemi ile yapım 1 gün kadar sürmektedir.

Bakım da çok önemlidir..

Türkiye’deki havuzlar da genelde klorlu havuzlardır. Çok az havuzda ozon takviyeli dezenfeksiyon yapılmaktadır. Yüzme havuzu bakımında sağlık bakanlığından onaylı dört temel kimyasallar vardır. Bunlardan birinci temel madde PH dengeleyicidir. Bunun için de genelde ph düşürücü kullanılıyor.

Çünkü ph genellikle yükselme eğilimi gösteren bir su parametresidir. İkinci temel madde klordur. Kloru toz olarak kullanabilirsiniz. Suya katıldığı takdirde sağlığa hiç bir zararı yoktur. Üçüncü temel madde yosun gidericidir. Sıvı olarak suya katılıyor. Dördüncü temel maddemiz ise sıvı topaklayıcısıdır. Bu madde ufacık olan, gözle çok zor görülebilen partikülleri bir araya getirip kum filtresine takılmalarını sağlıyor. Böylelikle daha berrak bir su elde ediliyor.

Yüzme Havuzu Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Yüzme Havuzu

Incoming search terms:

  • havuz yapım fiyatları
  • yüzme havuzu yapımı
  • yüzme havuzu nasıl yapılır
  • havuz yapımı fiyatları
  • havuz yapımı
  • yüzme havuzu maliyeti
  • havuz yapımı maliyeti ve fiyatı
  • yüzme havuzu yapim fiyatlari
  • prefabrik havuz yapım fiyatları
  • prefabrik yüzme havuzu fiyatları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top