Buradasınız: Anasayfa > Yalıtım ve Mantolama > Yangın Yalıtımı ve Avantajları
Yangın Yalıtımı ve Avantajları

Yangın Yalıtımı ve Avantajları

Bir binada ortaya çıkan yangından en az şekilde zarar görmenin yollarından biri de yangın yalıtımı yaptırmaktır. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan malzemelerin çoğu yanıcı olduğundan yangın tehlikesini artırır. Ev ve iş yerlerinde çoğu malzemenin yanıcı özelliğe sahip olması sebebiyle yangın tehlikesine karşı önlem almak şarttır. Bu önlemlerin en önemlisi olan yangın yalıtımı, engellenmesi mümkün olan bu felaket ihtimalini azaltarak güvenliğimizi sağlar. Yangın anında oluşabilecek tehlikeyi en aza indirmek için yalıtımın işinde ehil olan kişiler tarafından güvenli ve detaylı bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Yangın Yalıtımı Neden Yapılmalıdır ?

-Meydana gelen bir yangında maalesef ölüm vak’alarının çoğu dumana bağlı olarak ortaya çıkan zehirli gazların zehirlenmesinden meydana gelir. Bunu önlemek için yangın yalıtımına özen göstermek zorundayız . Yeni yapılarda bu durumun daha çok dikkate alınarak yapılması öngörülmüştür. Karbon monoksit zehirlenmelerinin halk arasındaki diğer adı kan zehirlenmesidir. Yangın yalıtımının bir diğer amacı da bir binada çıkan yangında ortaya çıkan zehirli gazların daha hızlı yayılmasını ve bu zaman diliminde insanların binayı terk edebilmesi için zaman kazandırmaktır.

-Yangının yayılmasının dışında, açığa çıkan ısının, yapıların tamamen veya kısmen dışarısına yayılması ile yoğun biriken gaz tehlike yaratmaktadır. Yangın için yapılan yalıtım, binalarımızın özellikle taşıyıcı sistemini korumak için yapılır.Yangın sırasında ortaya çıkan ısı artışının etkisiyle binanın çökme ihtimali de bulunmaktadır. Burada binanın taşıyıcı sisteminin korunması da önemlidir.

Yangın Yalıtımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Yangın Yalıtımı

Yangın Yalıtımının Uygulandığı Yüzeye Göre…

Yalıtım, yangın söndürülene kadar yapının ve binanın ayakta kalması yangın anında diğer taraflara geçmemesini sağlamak amacıyla taşıyıcı kısımlara ve güvenli kaçış amacıyla oluşturulan bölümlere uygulanır. Dışarıdan yangının sıçramaması için çatı ve cepheler ile kazan dairesi gibi patlama riski olan yerlere yapılması daha önemlidir. Duman ve ısının yayılmaması için hava kanallarına ve tesisat borularının geçtiği bölgelere de yangın yalıtımı uygulanır. Bu yalıtımı yaparken bu işte ehil olan kişiler tarafından yüzeye uygulanması gerekmektedir.

Yangın Yalıtım Malzemesinin Cinsine Göre…

- Harç tipi malzeme ile  yalıtım yapılır.

- Asma tipi malzeme ile yangın yalıtımı yapılır.

- Püskürtme tipi yalıtım malzemesiyle yalıtım yapılır.

- Kaplama tipi malzemeyle yangın yalıtımı yapılır.

Yangın Yalıtımı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Yangın Yalıtımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top