Buradasınız: Anasayfa > Tabela > Vinil Germe Tabela Sistemleri
Vinil Germe Tabela Sistemleri

Vinil Germe Tabela Sistemleri

Vinil germe tabela, son zamanlarda tanıtım sektöründe sıkça kullanılan bir tabela çeşididir. Vinil germe tabela vinil’in önceden hazırlanmış kasanın üzerine kapatılmasıyla oluşur. Işıklı ve ışıksız olarak iki çeşidi bulunan vinil germe tabela tek parça halinde istenilen boyutta reklam yapılabilmesinden tercih edilmektedir. İstenilen renkte istenilen kadar resim kullanılabilmesi de vinil germe tabelanın tercih edilmesinde önemli bir nedendir.

Birçok avantajı olan vinil germe tabelada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özellikle düşük maliyetinden dolayı ışıksız vinil germe tabelayı alıp ışıklı kasanın üzerine germek son derece yanlış bir tercihtir. Bunun nedeni de, ışıksız kasa için yapılan vinil’in yeterince geçirgen olmamasıdır. Işığı homojen alamayan vinil üzerinde resim ve renkleriniz soluk görünür.

Işıklı vinil germe tabelalarda kullanılan ışıkların kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Kalitesiz ışık kullanımının, kısa sürede arızalara sebep olacağı unutulmamalıdır. Işıkların uzun yıllar kullanılabilmesi için kaliteli olmalarının yanında tabelanın kapaklı üretilmesi de son derece önemlidir.

Vinil germe tabelada dikkat edilmesi gereken bir başka konu da vinil’in dayanıklı olmasıdır. Uzun yıllar bozulmadan kalabilmesi için ağırlığının tabela büyüklüğüne uygun ve germeye dayanıklı olması gerekmektedir. Brandaları farklı germe teknikleri ile yerleştirilen vinil germe tabelalarda en sık kullanılan teknikler aparatlı germe ve zımba ile germe teknikleridir.

Aparatlı germe tekniği, üretim maliyeti olarak zımba ile germe tekniğine göre daha yüksetir. Maliyetinin yüksek olmasının başlıca nedeni işçiliğin oldukça zor olmasıdır. Alyanlar, alüminyum ayaklar ve aparatlar kullanılarak germe yapılan aparatlı germe tekniği sağlamlık açısından en güvenilir tekniktir. Zımba ile germe tekniği, kasanın üzerine çakılan ahşaba tabelanın zımbalanmasıyla yapılan bir tekniktir. Ancak kasanın üzerine çakılan ahşabın sıradan bir ahşap olmaması gerekmektedir. Özel bir ahşap çeşidi olan su kontrası kullanılmalıdır. Su kontrası, yağmurla temas ettiğinde diğer ahşaplarda meydana gelen şişmelerin gerçekleşmediği bir malzemedir. Yağmurla temas ettiğinde şişme yapmayacağı için tabelalar daha uzun vadeli olacaktır.

Tanıtım sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan vinil germe tabelalarında firma tercihi yaparken de son derece titiz davranılmalıdır. Vinil germe tabela hakkında bahsetmiş olduğumuz püf noktaların yanında işinde ehil firmalarla çalışılması her yönüyle kaliteli bir sonuç elde etmeyi sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top