Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Uygun Parke Seçiminin Püf Noktaları
Uygun Parke Seçiminin Püf Noktaları

Uygun Parke Seçiminin Püf Noktaları

Zamanın süre iç mekanın önemi gittikçe artmıştır. İnsanlar huzurla yaşayacakları gerek yerleri kendileri dizayn etmeye başlayarak gerekse bilir kişilerden yardım alarak kendi dünyalarını yaratmışlardır. Dekorasyon çılgınlığı insanın kendini huzurlu hissetmek istediği bir ortamı arayışı ile başlamıştır. Zamanla değişen ve -hala değişmekte olan- dekorasyonda parke yeniliği geldiğinde insanlar ciddi anlamda yeni bir icat olan parkeye ilgi göstermişlerdir. İlk başlarda iç mekanda kullanılmak için tasarlansa da  dekorasyon zevkinin değişmesi ile beraber hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen yer döşemeleri uygulama konusunda da birçok çeşide sahiptir. Buna göre yer döşemesi seçimi yaparken önce ihtiyacımızı belirlememiz gerekir. Her ihtiyaca göre çeşitleri bulunmaktadır. Uygun parke seçiminin püf noktalarını bilmek size büyük kolaylık sağlar.  İsim konusunda çok karıştırılmakla beraber birbirlerinden farklı olan temelde iki önemli çeşidi sayabiliriz. Bunlar lamine ve laminanttır. Lamineler 16-24 mm kalınlıkları arasında ağaçtan imal edilmektedir. Laminantlar 7-10 mm arasında mdf’nin üzerine lamine kaplanarak yapılmaktadır.

Parkeler ihtiyaçlara göre çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Ev için kullanılacaklar 31. sınıftır. Bunlar daha az yoğun olan yerler için evler gibi iç mekanlarda kullanılır. Bir de iş yerlerinde kullanılanları da vardır. Bu parkeler 38. sınıftır. Bunlar genellikle iş yerlerinde kullanılır. Bir de insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılan 33. sınıf olanları vardır. Bunların dış yüzeyleri daha kalın ve sertleştirilmiştir, aşınmalara karşı daha dayanıklıdırlar. Bu sayede daha uzun ömürlü olurlar.

Parke Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Parke Döşeme

Lamine parkeler 16-24 mm arasındaki ağaçlardan imal edilmiştir. Bunların üzerine cila sürülebilir. Hatta bir kaç sefer sistre yapılıp yine cila sürülebilmektedir.

Laminant parkeler ise 7-10 mm mdf’lerin üzerine lamine preslenerek imal edilir. Bunların ev için olanları daha yumuşaktır. İş yerleri için yani daha yoğun olan yerler için yüzeyleri sertleştirilmiş çeşitleri mevcuttur.

Parke seçimindeki en önemli kıstas kullanılacak alandaki insan yoğunluğudur. Daha yoğun yerlerde daha sert, daha az yoğun yerlerde daha yumuşak çeşit kullanılmalıdır. Parke almaya giderken duvar ölçülerimizi de alıp gitmemiz daha hızlı bir seçim yapmamızı kolaylaştırır.

Parke Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Parke Döşeme

Incoming search terms:

  • laminat parke seçimi
  • parke secimi
  • tum evi laminat parke doseme
  • parkede püf nokta
  • parke temizli neyle yapılır püf nokta
  • parke seçimi için yardım
  • 33 sınıf laminat parke fiyatları
  • laminat parke nasıl sayabilirim
  • LAMİNANT PARKE SEÇİMİ
  • laminant parke döşemenin püf noktaları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top