Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Uygun Kombi Seçimi Nasıl Yapılır ?
Uygun Kombi Seçimi Nasıl Yapılır ?

Uygun Kombi Seçimi Nasıl Yapılır ?

Günümüzün yaygın ve verimli ısıtma sistemi olarak kullanılan ve kullanım alanı her geçen gün daha da genişleyen doğalgaz sistemleri, merkezi doğalgaz sistemi ve kombi sistemi olarak ikiye ayrılırlar. Özellikle bireysel daire kullanımı için daha avantajlı olan kombiler farklı farklı seçeneklerle birlikte sizin en çok ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre aradığınız cihazı bulabilmenize olanak sağlarlar. Bu noktada kombi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken özellikler bulunmaktadır.

Kombi Kurulum ve Değişim Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kombi Kurulum ve Değişim

Kombi seçimi yaparken evin metrekaresine, baktığı yöne göre dikkat etmek durumundasınız. Sebebi ise kuzeye veya güneye bakan evlerin gün içerisindeki aldıkları ısı arasında fark olmasıdır. Burada önemli olan bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta, evin bina arasında kalıp kalmadığıdır. Cihazların kapasiteleri de çok önemlidir. Burada iki seçeneğiniz olarak evinizin büyüklüğüne göre küçük veya büyük kombi almak durumundasınız. Evin ısınmasını sağlayan temel araç ise radyatör olduğundan bu cihazları satın alırken de dikkat edilmelidir. Örneğin 80-90 metrekarelik bir ev için 17000 kilokalorilik kombiler uygun olurken, 90-150 metrekarelik evlerde 20000 kilokalorilik ve 150 metrekare üzerinde olan evlerde 24000-36000 kilokalorilik kombiler uygun olacaktır.

Birkaç özelliğe daha bakarsak, kombinizin kullanımı kolay olmalıdır. Soğuk bölgeler için donmaya karşı korumasının olması gerekmektedir ki en çok rastlanan problemlerden bir tanesi budur. Pompa sisteminin de çabuk arızalanmaması gerekir bu yüzden kombi alırken kaliteli pompa kullanan markaları tercih etmelisiniz. Kombinizin sadece ev ısıtma konusunda hizmet vermeyerek sıcak su sağlayıcısı konumunda bulunduğunu da unutmamanız gerekir. Bu noktada elektrikli ateşleme sistemi kullanılmalıdır ve kullanacağınız sıcak suyu size sabit olarak vermek zorundadır. Anında sıcak su sunan kombiler bulunmaktadır, bunları tercih etmeniz konforunuz açısından size rahatlık sağlayacaktır.

Kombi Kurulum ve Değişim Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kombi Kurulum ve Değişim

 

Incoming search terms:

  • kombi seçimi
  • kombi seçimi nasıl yapılır
  • metrekareye göre kombi seçimi
  • eve göre kombi seçimi
  • iyi kombi nasıl olmalı
  • kombi tercihi nasıl yapılır
  • kombi seciminde dikkat edilecek hususlar
  • metrekareye gore kombi
  • kombi seçimi programı
  • metrekareye göre kombi hesabı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top