Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj > Tüplü Barbekü
Tüplü Barbekü

Tüplü Barbekü

Tüplü barbekü son derece pratik yapıya sahip bir barbekü çeşididir. Güzel havaların vazgeçilmez eğlencesi olan barbekü veya mangal için, özellikle ateş yakılmasının sıkıntı çıkarabileceği yerlerde en uygun ve pratik bir çözümdür. Lav taşları ile birlikte kullanılan tüplü barbeküde doğru kullanım sayesinde istenilen lezzete ulaşmak oldukça kolaydır. Bu yazımızda tüplü barbekülerin avantajlarına, lav taşlarının özellikleri ile kullanım alanlarına ve dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalara değineceğiz.

Tüplü barbeküler daha hızlı yanması ve yüksek sıcaklıklara ulaşması özellikleri ile tercih edilen bir barbekü çeşididir. Tüplü barbekülerde kullanılan lav taşlarının özelliği, kalitesi oldukça önemli bir noktadır. Peki lav taşı nedir ve lav taşı seçiminde hangi noktalara dikkat etmeliyiz?

Barbekü Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Barbekü

Bol gözenekli, camsı yapıda olan lav taşlarının su emme özelliği oldukça yüksektir. Kırmızı, kahverengi, siyah ve tonları olarak bir renk yelpazesine sahip lav taşları gaz süzücü ve ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliğine sahiptir. Tüplü barbekü ve mangallar dışında farklı alanlarda da karşımıza çıkmaktadır. Bu alanlar:

–          Akvaryum sektörü: Filtrelerde süzme yapı elemanı olarak kullanılır.

–          Tarım sektörü: Uygun özellikteki cinsleri pek çok yarar sağlar.

–          Peyzaj uygulamaları: Eşsiz fiziksel görüntüsü ve özellikleri ile kullanılır.

–          Tüplü barbekü ve mangallarda: Gaz süzücü ve ısıyı homojen yayma özellikleri ile kullanılır.

Tüplü barbekü için kullanılması gereken lav taşları hafif ve bol gözenekli olmalıdır. Bu sayede gaz süzme oranı ve yağ tutma oranı artarak ekonomik olacaktır. Lav taşları belli bir süre kullanıldıktan sonra gözenekleri kapanmaya ve siyahlaşmaya başlar. Bu durumda o taşların değiştirilmesi gerekir. Lav taşları ızgaranın üstüne düzgün şekilde yerleştirildiği zaman, tüp alevinin ısısını homojen olarak yayar. Bu sayede pişirmeyle ilgili herhangi bir teknik sorun yaşanmaz.

Genel olarak bakıldığında tüplü barbekü kullanımında en önemli noktanın kullanılan lav taşları olduğu görülmektedir. Hem tüplü barbekünün hem de lav taşlarının kaliteli olması mangal keyfinize eşsiz lezzetler katacaktır.

 

Barbekü Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Barbekü

Incoming search terms:

  • tüplü barbekü
  • tüplü mangal
  • barbek
  • aygaz tüplü mangal
  • tup gazlı magal
  • tuplu babekunun avantajlari
  • tüplü mangal kullanım şekli

One comment on “Tüplü Barbekü

  1. tefık yıldırım on said:

    fıyatını ogrenmek istiyorum lutfen bildırirmisiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top