Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Trafik Müşaviri Kimdir ?
Trafik Müşaviri Kimdir ?

Trafik Müşaviri Kimdir ?

Bugün araç sahibi olan birçok kişinin en azından ismini duyduğu veya bildiği trafik müşavirliği kavramı ve trafik müşaviri sıfatı çoğu kişi tarafından tam olarak bilinmeyen ve gerçekliği veya resmiyeti konusunda soru işaretleri bulunan bir meslek dalıdır. Bu konuda bir çok kişi bu hizmetin gerçekliğine veya sağlıklı olduğuna dair şüpheleri sebebiyle bu hizmetten yararlanmaya yanaşmamaktadır. Bu yüzen bu konu üzerinde birkaç bilgilendirme yapmak doğru olacaktır. Öncelikle trafik müşaviri olan kişiler ve bağlı oldukları firmalar ile ilgili ortaya atılan düşünceler ve kafalardaki bazı soru işaretlerinden bahsedecek olursak : trafik müşavirliği diye bir serbest meslek dalı olamayacağı, bu mesleğin belirli bir resmiyeti ve niteliği olmadığı görüşü ortaya atılmaktadır. Bununla birlikte trafik müşaviri olmanın önemli bir nitelik gerektirmediği ve bu yüzden kendine özgü bir faaliyeti olmayacağı da iddia edilmektedir.Öncelikle trafik müşaviri kimdir sorusuna cevap verilmelidir. Bu tür soru işaretlerini açığa kavuşturmak için bazı bilgiler verecek olursak :

Trafik Müşavirliği Hizmeti Veren Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Trafik Müşavirliği

Öncelikle trafik müşaviri veya trafik müşavirliği isimli kavramların resmi bir niteliğe sahip olduğunu belirtmemiz gerekir. Resmi kanunda belirtildiği üzere resmi trafik işlemlerinin takipçiliği konusunda mülki amir onayı ile izin verilen ve araç sahipleri tarafından yetkilendirilen kişi olarak bahsedilen trafik iş takipçiliği veya trafik müşavirliği kendine özgü bir meslek odası bulunan, bu işi yapmak için belirli bir yetki alan ve eğitimini belgeleyen kişilerin yaptığı bir iş olması sebebiyle bir serbest meslek faaliyeti de sayılmaktadır.

Resmi görevi olarak şahıs, kurum ve şirketlerin sahibi oldukları motorlu araçlarını yetkili kuruluşlara tescil ettirmek ve sonrasındaki resmi işlemlerin yerine getirilmesini ticari vekaletname ile yerine getirmek olan trafik müşavirleri bu işler için nereye gidilmesini dahi bilmeyen araç sahiplerinin üzerinden büyük bir yükü kaldırmaktadırlar. Ancak önüne gelen herkesin trafik müşaviri olamayacağı ve bu işin bir kontrol mekanizması olduğunu da unutmamak gerekir. Buna göre bağlı bulundukları meslek odası kartıyla hizmet veren trafik müşavirliği firması veya kişi vekalet aldığı kişinin işini görmez ise bu odaya yapılan müracaat ile değerlendirmeye alınır. Eğer haksız ise ihtar veya kapatma cezaları gündeme gelebilir.

Bu gibi kontrol mekanizmalarına ve resmiyete sahip olan trafik müşavirliği hizmetinin temel amacı araç sahibi insanların belirli resmi işlemleri atlayarak maddi manevi sıkıntı çekmelerini engellemektir.

Trafik Müşavirliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Trafik Müşavirliği

Incoming search terms:

  • trafik müşaviri ne iş yapar
  • trafik müşaviri nasıl olunur
  • nasil arac sigorta musaviri olabilirim
  • trafik kasko muşaviri olmak icin
  • TRAFİK MÜŞAVİRİ
  • trafik müşaviri olma şartları
  • Trafik müşavirleri ne iş yapar
  • trafik musavirligi nasil bir is
  • trafik müşavirliği şartları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top