Buradasınız: Anasayfa > Tabela > Totem Tabela Nedir?
Totem Tabela Nedir?

Totem Tabela Nedir?

Günümüzde tanıtım sektörü oldukça gelişmiş sistemlerden oluşmaktadır. Her geçen gün artıp, yenilenen bu sistemler, piyasa sektöründe oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu sistemlerden önemli bir alanı oluşturanlardan bir tanesi tabela sistemleridir. Bu yazımızda tabela sistemlerinden totem tabela yapılarını inceleyeceğiz.

Tabela Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Tabela

Totem tabela sistemleri hakkındaki tanımları inceleyelim;

- Bu tabelalar, genel anlamda çok büyük ve gösterişli tabelalardır. Açık alanlarda, şehirler arası yollarda, cadde kenarlarında, uzaktan görülebilecek yerlerde ama en çok petrol istasyonlarında ve outlet center’ larda kullanılmaktadır.

- Totemler yine kendi içinde ışıksız ve ışıklı totem olarak iki kısma ayrılmaktadır. Işıklı totem tabelalarda kullanılan boruların içinde bir insanın rahatlıkla hareket edebileceğini düşünürseniz, bir totem tabelanın ne kadar büyük olduğunu anlayabilirsiniz. Günümüzde tabelacılar ve müşterileri arasında çok küçük ebatlarda yapılan yol ve kaldırım kenarı tabela çalışmalarına totem dense de, bu çok doğru bir isimlendirme değildir.

- Totemleri kendi içerisinde birkaç isimle isimlendirmek gerekirse, tek bacaklı totemler, çift bacaklı totemler, likit totemler gibi bazı isimler verebiliriz. Bunlardan likit totem ismini verdiğimiz tabela çalışmaları genel olarak yerden yukarıya tek gövde üzerinde yükselen, hepsi olmasa da bir kısmı ışıklandırılan tabelalardır.

- Totem tabela uygulamaları özellikle açık alanlarda kullanılır. Şehirler arası yollarda ve cadde kenarlarında çok uzaktan görülmesi gereken totem tabelalar, işinde ehil firmalar tarafından yapılmalıdır.

- Totem tabela, iş yerinin önlerine dikilen ve değişik yönlerden görülmesini sağlayan bir tabeladır.  Temel olarak yere monte edilerek konumlandırılır. Genellikle iki yönden de görülecek şekilde çift taraflıdır fakat istenildiğinde 3 veya 4 cepheli olarak da üretimi yapılabilir. Totemin avantajı, yüksekliği ve yola yakın konumlandırılması sebebiyle uzak mesafeden de görülebilmesidir.

Totem yaptıracak firmaların dikkat etmesi gerekenler:

1-) Totem tabela’yı konumlandıracak yeri doğru seçmektir. Totemin konumlanacağı yere göre totemin uzunluğu, büyüklüğü ve küçüklüğü daha iyi belirlenip, imalatı o ölçülere uygun yapılmalıdır.

2-) Totem tabelanın monte edileceği yerin beton dökülerek güçlendirilmesi gereklidir.

3-) Totemin rüzgar ve fırtınalı havalarda yıkılmaması için iskeletinde dayanıklı ve yeterli malzeme kullanılması gerekmektedir.

 

Tabela Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Tabela

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top