Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Toplu Gönderi Hizmetleri ve Özellikleri
Toplu Gönderi Hizmetleri ve Özellikleri

Toplu Gönderi Hizmetleri ve Özellikleri

Klasik kurye veya kargo hizmetlerine bağlantılı olarak verilen bir hizmet olan toplu gönderi hizmetleri, uygulama şekli açısından farklılıklara sahiptir. Öncelikle temel amacı tekil malzemelerin transferi ve ulaştırması olmayan bu hizmette temel hedef, aynı nitelikte veya tamamen birbirinin kopyası olan çok sayıda ürünün belirlenen hedef bölge, kitle ya da direkt olarak kişilere ulaştırılmasını sağlayacak dağıtımı yapmaktır. Kısacası tek kalemde çok sayıda malzemenin dağıtımı da diyebiliriz. Bu sayede farklı işlemler ile uğraşmadan daha basit ve hızlı bir şekilde ticari, özel veya resmi bir amaçla hazırladığınız baskı malzemesinden faturaya kadar olan bir çok farklı metanın sağlıklı ve garantili bir şekilde belirlenen noktaya ulaşması sağlanır.

Temel kullanım alanları olarak süreli-süresiz yayınlar, reklam ve tanıtım basılı malzemeleri, resmi bildirimler ve daha birçok ürünün olabileceği toplu dağıtım hizmetinde büyük markaların ürünlerinin mağazalara dağıtımı da aynı iş gibi görünmekte ancak tam olarak bu kavramın karşılığını vermemektedir. Burada lojistik firmalarının yaptığı kurumsal mal sevkiyatından ziyade belirlenmiş malların belirlenmiş hedeflere ulaştırılarak son aşamasının gerçekleşmesi hizmeti verilmektedir. Örneğin bir banka veya başka bir kurumun müşterilerine aylık olarak dağıttığı hesap ekstresi veya faturası da belirli bir zamanda tek elden dağıtılarak hedef kişilere toplu bir şekilde ulaştırılmaktadır. Bu hizmeti özel olarak yapan şirketler toplu dağıtım veya toplu gönderi firmaları olarak geçerler. Genel olarak sadece bu işi yapan firmalar olmakla beraber klasik anlamda kargo veya kurye alanında hizmet veren firmalar da bu hizmet kolunda da iş yapabilmektedirler.

Toplu Gönderi Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Toplu Gönderi Hizmeti

Bu firmalar sadece resmi veya büyük kurumların işlerini yapmamaktadırlar. Bireysel anlamda ya da küçük bir işletmeye hizmet edecek şekilde de faydalanabilecek olan bu firmalara büyüme hedefinde olduğunuz firmanızın bir reklam baskısını hedeflenen kitlelere uygun bölgelere dağıtımını yapabilmektedirler. Bu dağıtım özel bir insan kaynağı ile sokakta yapılan el ilanı dağıtımı gibi olabilir ancak bunun için ayrı bir insan kaynağı hizmetine ihtiyaç vardır. Bunun dışında daha çok tercih edilen evlerin posta kutusuna bu baskıların dağıtılması işlemidir.

Yapılan bu gönderi işlemlerinin bir özelliği de anlaşılan şekil üzerine yapılan dağıtımın isteğe bağlı olarak imzalı-imzasız şekilde kişilere teslimi veya farklı şekillerde dağıtımı gibi sonuçlarının çeşitli raporlama veya istatistiki bilgilere dökülebilmesidir. Bu durum aynı elden tüm dağıtımın yapılabilmesinden ileri gelir. Dağıtım yapan elemanların bu sayede daima denetim altında bulunması da sizin için yapılan bu hizmetin ne kadar sağlıklı şekilde yapılıp yapılmadığını gösterir. Ayrıca bu sistem toplu olması sebebiyle bireysel kurye veya kargo hizmetine oranlandığında çok daha ekonomiktir.

Toplu Gönderi Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Toplu Gönderi Hizmeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top