Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ?
Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ?

Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ?

Kelime anlamı olarak kendi adını yansıtan bir hizmet olan toplu gönderi hizmetlerine bir diğer isim olarak toplu dağıtım adı da verilir. Buna göre hizmet sektörü olarak nakliyat ve kurye sektörlerine girebilen bu hizmet seçenekleri itibariyle diğerlerinden biraz daha ayrılabilir. Buna göre kargo veya kurye hizmetleri tekil anlamda malzemelerin istenilen yerlere ulaşmasını sağlamak konusunda fayda sağlarlar. Bunun yanında yine farklı bir iş kolu olan lojistik hizmetler büyük firmaların ürünlerinin dağıtımını yaparlar ancak temel olarak aynı olmakla beraber toplu dağıtım iş kolu tam manasıyla bu hizmetle de örtüşmemektedir. Burada bahsedilen hizmet olarak, tek bir işlem bünyesinde çok sayıda gönderilebilen kopyalanmış malzemelerin planlanan bölge içerisinde belirlenen adreslere dağıtılması işlemidir.

Toplu Gönderi Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Toplu Gönderi Hizmeti

Belirli süreler ve malzeme sayısı üzerinden uygulaması gerçekleşen ve hedeflenen planların daha sağlıklı görülmesinin sağlandığı bu hizmette klasik kargo hizmetiyle belirli bölgelere gönderilen malzemeler farklı amaçlar için kullanılabilir. Genellikle promosyon, tanıtım, reklam faaliyetleri veya çeşitli müşteri modellerine göre belirlenen raporlama belgeleri (faturalar, ekstreler vb.) bu tarz sistemler yardımıyla dağıtılmaktadır.

Genel olarak kullanım alanlarını açacak olursak aynı nitelikte binlerce olabilecek dergi, kitap gibi süreli-süresiz yayınlar; broşür, el ilanı, ajanda, takvim, insert gibi reklam amaçlı baskılar; eşantiyon, hediyelik eşya gibi promosyon malzemeleri; davetiye, paket veya zarf dağıtımı gibi özel amaçlara yönelik malzemeler; banka kredi kartları, hesap ekstreleri, kurum faturaları gibi düzenli olarak gelebilen malzemeler ve sınav bilgi kağıdı, ihbarname, bilgilendirme yazısı gibi sosyal amaçlı yazışmalar da genellikle çok sayıda kopya ile veya aynı nitelikte farklı isimlere yönelik malzemeler olarak belli kişilere, ilgi gruplarına veya adreslere göre dağıtıldıkları için toplu gönderi hizmetlerinden yararlanılarak gönderim ve dağıtım yapılırlar. Son olarak bahsedebileceğimiz nokta olarak bu hizmetler tekil gönderimlere göre daha ekonomik olmaktadır.

Toplu Gönderi Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Toplu Gönderi Hizmeti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top