Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Teras Dekorasyonu
Teras Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu

Teras dekorasyonu, yapıların en güzel yeri olan teraslarda olabildiğince rahat ve keyifli vakit geçirebilmek için önem verilmesi gereken bir durumdur. Güzel bir havada şehrin kalabalığına karışmadan açık alanda yemek yemek, bir şeyler içmek insana büyük huzur verir.  Bu yazımızda teras dekorasyonu hakkında bazı  püf noktalara değineceğiz.

Kişisel zevklere göre yapılan teras dekorasyonu insanın kendisini en rahat hissedecek şekilde tasarlanmalıdır. Terasın genişliğine göre ortamı daraltmayacak mobilyalar ve aksesuarlar tercih edilmelidir.

-          Teras yeterince geniş değilse, döşenen bir oturma grubuna ek olarak yemek masası tercih etmek, kullanılacak alanı küçülteceğinden gereksiz olacaktır.

-          Teras dekorasyonunun vazgeçilmezleri olan bitkiler ve aksesuarlar terasa bambaşka havalar katacaktır. Çeşitli saksılar veya sarmaşıklar son derece şık duracaktır. Ancak gereğinden fazla veya büyük bitkiler  tercih edilmemelidir. Çok fazla veya büyük bitkiler tercih etmek mekanı daraltarak bunaltıcı ortam haline getirecektir. Çok küçük bitki tercihi de geniş ortamlarda kaybolacaktır. Bu yüzden çok hızlı büyümeyen, dayanıklı bitkiler seçilmelidir.

-          Kış aylarında da teras keyfini yaşamak için katlanabilen cam sistemleri ile açık alanlar kapatılabilir. Bu sayede, özellikle manzarası güzel olan teraslarda aynı güzellik kış aylarında da yaşanır.

-          Aydınlatma sistemleri de teras dekorasyonu için oldukça önemli bir noktadır. Terasta fazla göz alıcı ve parlak ışıklar tercih edilmemelidir. Dinlenme, eğlenme, yemek yeme gibi aktivitelerin yapılacağı teraslarda hafif loş ışık tercihi çok daha güzel görüntüler meydana getirecektir. Aydınlatma işlemi mumlarla da yapılarak son derece huzurlu bir ortam yaratılabilir.

-          Hamak ve salıncak gibi ürünler teras dekorasyonunun tamamlayıcı noktalarıdır. Teras yeterli alana sahipse hamak veya salıncak kurularak neşeli bir ortam yaratılabilir.

Teras dekorasyonu, tamamen kişisel zevke ve isteğe göre yapılmalıdır. Ancak hangi ürünün terasınıza daha uygun olacağı, ne tarz bir teras istediğiniz hakkında işinde ehil firmalardan yardım alabilirsiniz. Kaliteli, işinde ehil firma tercihi ile keyifli, huzur dolu bir terasa sahip olabilirsiniz.

Incoming search terms:

  • teras dekorasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top