Buradasınız: Anasayfa > Temizlik

Kategori Arşivi: Temizlik

Zirai ilaçlama

zirai ilaçlama

Zirai ilaçlama, tarımsal ürünlerin verimli ve kaliteli yetişmesi için yapılan bir uygulamadır. Belli dönemlerde düzenli periyotlarla uygulanması gereken zirai ilaçlama, bitkinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Zirai ilaçlama sayesinde bitkiler hastalık ve zararlı otların etkisinden korunur.  Bu yazımızda zirai ilaçlamanın uygulanması gereken dönemlere, hava şartlarına ve uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Zirai ilaçlama özellikle ilkbahar ve yaz aylarında düzenli olarak ... Devamını Oku »

Mutfak Temizliği

mutfak temizliği

Mutfak temizliği, mutfaklarda sürekli yemek pişirilmesi ve bazı geniş mutfaklarda yemek yenmesi gibi durumlardan dolayı hijyenin sağlanması için düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Ev temizliğinin en önemli kısmı olan ve insan sağlığı için son derece önemli olan mutfak temizliği işlemlerini mutfak dolabı temizliği, buzdolabı temizliği, ocak temizliği ve mutfak evyesi olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda mutfak temizliği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. ... Devamını Oku »

Ev Ilaçlama

ev ilaçlama

Ev ilaçlama, yaşam alanımız olan evlerimizden haşereleri uzak tutmak, sağlıklı ve hijyenik ortamları sağlamak için düzenli olarak yaptırmamız gereken uygulamalardır. Ev ilaçlama işleminde hangi haşere ile mücadele edilecekse ona göre bir yöntem seçilmelidir. Ancak bu yöntem seçimini biz yapmamalıyız. Seçim yapmayı işinde ehil firmalara bırakmalıyız. Ev ilaçlama işleminin sıradan biri tarafından yapılması oldukça zordur. Kolay gibi görünse de, ilaçlamaya başlamadan ... Devamını Oku »

Temizlik Şirketi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

ataşehir-temizlik-firmaları

Temizlik şirketleri, evimize profesyonel temizlik hizmeti sunan kuruluşlardır. Bu konuda temizlik şirketlerinden yardım alırken temizlik işini profesyonel ellere teslim ederken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlara dikkat etmek yapılan temizlik hizmetinden memnun kalmamızı sağlamak için önem arz etmektedir. Küreselleşen ve zamanın önem kazandığı bu dünyada temizlik şirketleri size hem zaman kazandırır hem de kazanç sağlar. Temizlik şirketiyle çalışmak ... Devamını Oku »

Çamaşır Temizliği Hizmeti

camasirtemizlik

enellikle her evde var olan çamaşır makineleri sayesinde eskiden çok büyük bir zahmet ve işgücü gerektiren çamaşır temizliği işleri artık hiç önemsenmeyen bir rutin haline gelebilmiştir. Her bir aile kurulurken artık çamaşır makineleri evin demirbaşları arasında gelmektedir. Yaklaşık 20 yıl önce hayatımıza giren otomatik çamaşır makineleri bugün halen aynı değerlerini korumaktadır ve enerji tasarrufu ve kullanım kolaylığı konularında birçok aşama ... Devamını Oku »

İç Cephe Temizliği İşlemleri

iccephe

ulunduğumuz mekanlarda dış duvarlara olduğu kadar iç duvar kaplamalarına dolayısıyla da iç cephe temizliğine önem vermemiz gerekir. Genellikle dış cepheden daha estetik özelliklerle donatılmış veya temizliğine dikkat edilen bu yapılarda oluşacak kirlenmeler geniş yüzeye sahip oldukları için rahatça göze batmakta ve evin iç görünümünü estetik açıdan aşağı çekebilmektedir. İç Cephe Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. ... Devamını Oku »

Bayram Temizliği

bayram_temizligi

epimiz evimizin her zaman güzel görünmesini isteriz. Eğer misafir gelecekse durum daha da önem kazanır. Her şeyin mükemmel olması gerekir. Bayramlarda ise bu durum yepyeni bir boyut kazanır. En özel misafirler her zaman en özel günlerde ağırlanır ve bu gibi durumlarda evimizin her zamankinden daha temiz olması gerektiğini düşünürüz ve bu nedenle bayram temizliği yaparız. Bayram Temizliği Konusunda Dikkat Etmeniz ... Devamını Oku »

Cam Temizliği Hizmeti Nedir?

cam_temizligi

vimizin pencereleri dışarıdaki ışığı içeriye alan, bunu yaparken dışarıdaki havadan biz istediğimizde bizi koruyan ve eğer şanslı isek çevremizdeki güzellikleri içeriden görmemizi sağlayan önemli bölümlerdendir. Ancak pencerelerimiz ve dolayısıyla camları kirli ise, evimizin genel görünüşünün hem içeriden hem de dışarıdan bakıldığında kıymetini düşürürler. Cam temizliği çoğu ev sahibi için kendimizin yapabileceği bir iş gibi görülse de profesyonel ve alanında ehil ... Devamını Oku »

Ofis Temizliği

ofis temizliği

Ofis temizliği, rahat, ferah ve temiz bir iş ortamında çalışabilmek için ofislerde düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Yoğun iş ortamında ayrıca ofis temizliği ile uğraşmak istemeyen şirket sahipleri bunu işinde ehil, kaliteli temizlik firmalarına yaptırmaktadır. Bu sayede hem iş yükleri azalmaktadır hem de temizlik hakkında sorumluluk ve denetim temizlik şirketlerine bırakılmaktadır. Bu yazımızda ofis temizliği hakkında bazı bilgilere değineceğiz. Ofis ... Devamını Oku »

Sivrisinek İlaçlama

sivrisinek ilaçlama

Sivrisinek, kan emerek beslenme sağlayan bir canlı türüdür. Kan özellikle dişi sivrisineklerin yumurtlaması için kesinlikle olması gereken bir besin kaynağıdır. Bunun dışında yaşamlarını sürdürebilmeleri için protein ve şeker almaları gerekmektedir. Özellikle sabah gün doğmadan ve akşam gün batarken ortaya çıkan sivrisinekler herkesin büyük bir problemi haline gelmiştir. Bu yazımızda sivrisinek ve ilaçlama hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Sivrisinekler özellikle sıcak havalarda ... Devamını Oku »

Scroll To Top