Buradasınız: Anasayfa > Temizlik

Kategori Arşivi: Temizlik

Havalandırma Kanalı Temizliğinin Önemi

temiz hava

avalandırma temizliği genellikle temizlik işlerimizde atladığımız bir olaydır. Genellikle menfez de denilen bu delikler ve kanallar göz ardı edilir ve çoğu ev sahibi en son ne zaman bu bölgelerin temizliğini yaptıklarını hatırlamazlar. Ancak burada unutulmaması gereken evimizdeki havalandırma delik ve kanallarının düzenli temizliğinin yapılması hem içerideki hava kalitesini artırarak sağlığımıza olumlu etki yapar hem de ısıtma ve soğutma alanında çalışan ... Devamını Oku »

Halı Temizliği Kimler Tarafından Nasıl Yapılmalıdır ?

haliyikama

aşadığımız mekanlara derinlik ve estetik güzellik katan halılar bunun yanında teknik katkılar da sağlar. Bu katkıların devamlı olmaları için halıların temiz halde bulunmaları gerekir. Ancak ağır ve geniş hacimli malzemeler olmaları sebebiyle sürekli olarak temizlenmesi pek de kolay olmayan bu malzemelerin detaylı temizliği konusunda özel sistemler ve yollar ortaya çıkmıştır. Kendi imkanlarımızla süpürme veya silme işlemlerini gerçekleştirebileceğimiz halıların daha detaylı ... Devamını Oku »

Halılarınızı Tozdan Nasıl Arındırabilirsiniz ?

halitoz

er döşemelerinde basit ve genel olarak birçok farklı alanda tercih edilen bir malzeme çeşidi olan halılar zaman içinde özel dokularının da yardımıyla üzerlerinde yoğun şekilde toz toplarlar. Bu durum çeşitli yün ve kumaş tarzı ve tozu üzerinde tutabilen malzemelerden üretilmesi ve daima ayaklar altında olarak dış ortamlardan gelen tozların bir geçiş alanı olması sebebiyle gerçekleşir. Özellikle dış mekanlarda bulunan ve ... Devamını Oku »

Kuru Temizlemede Dikkat Edilmesi Gerekenler

kuru-temizleme

izim için değerli olan kıyafetlerimizin lekelerden çok detaylı bir şekilde arındırılması, bununla birlikte suyun zararlı etkilerinden uzakta tutularak orjinal halinden bir şey kaybetmemesi gibi özellikler için ilk kuru temizlemeciler sıklıkla uğradığımız mekanlar olmaya devam etmektedirler. Ancak kendine özgü yöntemleri ile birlikte fark yaratan bu sistemde de dikkat edilmesi gereken ve edilmediği takdirde farklı problemlere yol açabilecek önemli dikkat noktaları bulunmaktadır. Bu noktalardan ... Devamını Oku »

Binalarda Dış Cephe Temizliği

dış cephe temizliği

Dış cephe temizliği büyük küçük fark etmeden bütün binalarda, hava şartlarından veya zaman içerisinde oluşabilecek diğer kirlerden dolayı yapmak gereken bir temizliktir. Farklı tekniklerle binaların boyutuna göre arındırma gerçekleştirilebilir. Binaların estetiğini, caddelerin güzelliğini bozmamak için belli periyotlarda dış cephe temizliği yapılmalıdır. Bu yazımızda dış cephe temizliği hakkında bilgiler vereceğiz. Binaların kirlenme sebepleri ne olursa olsun üzerlerinde zaman içinde bölgeye göre ... Devamını Oku »

Ev Temizliği Hizmeti

Female hand wiping dining table

oğu zaman yaşadığımız ve kirlettiğimiz evi temizlemeye vakit ayıramayız. Bunun nedeni daima başka işlerimiz olması ve yoğun şehir yaşamını da göz önüne alırsak evde geçirdiğimiz keyifli saatlerin de azalmasıdır. Öyle ki çoğu zaman evimizle ilgileneceğimiz haftasonlarını da dışarıda geçirmeyi tercih ederiz ve evimizde yapacağımız bir temizliğin gözümüzde bir gerekliliği kalmaz. Bu durumda başvurmanız gereken yol eviniz için bu işleri yapacak ... Devamını Oku »

Ev Temizlik Hizmetleri ve Faydaları

321ed4470a0d5889ba105dd5175cf419

Günümüzde ev temizlik hizmetleri oldukça önemli uygulmalara ev sahipliği yapan bir sektörün içerisinde müşterilerine, sağlıklı ve verimli bir hizmet sunmayı ilke edinmiş firmaların etkisi altında müşterilerine hizmet ulaştırmaktadır. Bu yazımızda ev temizlik hizmetleri ve bu hizmetlerin içerisinde bulunan uygulamalar dan bahsedeceğiz. Ev Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. Öncelikle ev temizlik hizmetleri, temizlik sektöründe günden güne ... Devamını Oku »

Çamaşır Temizliği Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

sivi-camasir

ünümüzde bir çok farklı ihtiyaca göre farklı kesimlerden insanlara hizmet veren çamaşır temizliği hizmeti firmaları, genellikle sahip oldukları son sistem büyük çamaşır yıkama makineleri ile bu hizmeti vermektedirler. Evler için kullanılan evsel çamaşırların veya büyük malzemelerin yanında endüstriyel olarak bahsedilen işletmelerin veya kurumların sahip olduğu çamaşırların yıkanması da yine bu hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. Buna göre otel, restoran, okul ... Devamını Oku »

Bina Temizliği Kriterleri

bina

aşadığımız binalar için çok önemli bir hizmet olan bina temizliği hizmeti sadece bize zaman kazandırmaz, ayrıca zamanımızı ayırsak dahi erişemeyeceğimiz bazı bölgelerin özel mekanizmalar yardımıyla temizlenmesini de sağlar. Buna göre müstakil evler dışında genellikle günümüzde kimsenin kendi bireysel yaşam alanı dışındaki bölgelerin temizliğini kendi yapmadığını da görmekteyiz. Bu duruma paralel olarak büyüyen bir iş kolu olan bina temizliği sektörü artık ... Devamını Oku »

Zirai ilaçlama

zirai ilaçlama

Zirai ilaçlama, tarımsal ürünlerin verimli ve kaliteli yetişmesi için yapılan bir uygulamadır. Belli dönemlerde düzenli periyotlarla uygulanması gereken zirai ilaçlama, bitkinin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Zirai ilaçlama sayesinde bitkiler hastalık ve zararlı otların etkisinden korunur.  Bu yazımızda zirai ilaçlamanın uygulanması gereken dönemlere, hava şartlarına ve uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz. Zirai ilaçlama özellikle ilkbahar ve yaz aylarında düzenli olarak ... Devamını Oku »

Scroll To Top