Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Temiz Banyolar İçin Banyo Fayanslarını Seçin
Temiz Banyolar İçin Banyo Fayanslarını Seçin

Temiz Banyolar İçin Banyo Fayanslarını Seçin

Fayanslar seramiğin bir türüdür. Gösterişli ve sağlam olan fayanslar, hemen hemen her evde kullanılmakta,  özellikle de banyolar için vazgeçilmez bir üründür. Sağlam ve suya dayanıklı olması banyo fayanslarını tercih sebebidir.

Bugün her zevke uygun banyo fayansı bulmak mümkündür. Modern görünümlü, şıklığın ve zarifliğin buluştuğu banyo fayansları artık her cebe uygun fiyatlara da mal edilebilmektedir.

Fayanslar kolay temizlenebilen bir özelliğe sahiptir. Banyoda hijyeni sağlamak için en çok banyo fayansları tercih edilmektedir. Fayansların uzun süre kullanılabilmesi için dayanıklı ve kaliteli olması gerekir. Fayansın kaliteli ve  sağlam olduğu kadar fayansı döşeme şekli de önemlidir. Kesinlikle bu işi iyi bilen birileri tarafından yapılmalıdır. Sonraki günlerde fayanslarda çatlama, kırılma, kopup düşme vb. görülmemesi için bu gereklidir.

Mekanın durumuna, ışığına göre her zevke uygun fayans modelleri bulunmaktadır. Banyonun küçük veya büyük olmasına göre fayansların seçimi yapılmaktadır. Alanınız büyük ise büyük fayanslar, küçük  ise daha küçük mozaik fayanslar tercih edilmektedir. Aksi takdirde pişman olacağınız bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

Banyonuz küçük ise  göz yanılmaları ile muhteşem bir tasarım ortaya konulabilir. Alanı daha geniş göstermek istiyorsanız duş kabininizin yanındaki fayansları tavana kadar döşemeniz akıllı bir çözüm olacaktır. Göz, bitiş noktasına kadar fayansları takip edeceğinden dolayı bir göz yanılması oluşacaktır. Tavana kadar döşediğiniz fayansların görünmesi için de çerçevesiz bir duş kabini kullanmak iyi olur. Buzlu cam ile çerçevelenmiş duş kabinleri kullanmak tavana kadar döşenen fayansları anlamsız kılar, buna dikkat edilmelidir. Bunun dışında seçtiğiniz  fayanslar ne kadar büyük olursa geniş görünüm de o kadar artar.  Ancak bu büyük alanlar için geçerlidir. Küçük karelerden oluşan mozaik fayanslar küçük banyolar için oldukça idealdir. Açık renk seçeceğiniz banyo fayansları da ışığı yansıttığı için geniş ve ferahlatıcı bir his uyandırır.

Banyonuz için seçeceğiniz fayanslar çok önemlidir. Fayanslarınızı seçerken ıslanmamış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü su ile temas eden fayanslarda gözle görülür renk değişimleri oluşabiliyor.  Banyo fayansları ile ilgili en önemli konu; kolay temizlenebilir modelleri seçmek ve banyonuza uygun tercih yapmanız olacaktır. Bu konuda bir uzman olmadığımız için de size yardımcı olabilecek işinde ehil banyo dekorasyonu firmaları ile çalışmanız çok önemlidir. Sizin için en uygun olan ürünü seçip uygulamasını da size en uygun şekilde yapacak olanlar onlardır.

Incoming search terms:

  • küçük banyolar için fayans seçimi
  • banyo için fayans
  • banyo fayans renk seçimi
  • parke görünümlü banyo taşlari
  • mozaika banyolar kucuk
  • mozaik fayans banyo kullanimi
  • küçük banyolar için fayans
  • banyoların çeşitleri banyonun duvar fayansları renkleri
  • banyo yer fayansları
  • BANYO İÇİ N FAYANS BAK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top