Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Tarım Sigortası Hizmetleri
Tarım Sigortası Hizmetleri

Tarım Sigortası Hizmetleri

Verimli topraklarıyla beraber bir tarım ülkesi olarak bilinen Türkiye, aslında yıllardır tarıma gereken önemi vermemiş ve en çok üretim potansiyeline sahip olduğumuz ürünleri dahi dışarıdan ithal eder duruma gelmiştir. Bu durumun sebepleri arasında devlet tarafından tarımla uğraşan kişilere yeteri kadar teşvik veya güvence verilmemesi ok önemli bir paya sahiptir. Bu durumu olabildiği ölçüde tersine çevirmek veya en azından daha kötüye gidişini engelleyebilmek amacıyla kısmı de olsa bazı projeler uygulanmaya çalışılmaktadır. Tarım sigortası hizmetleri sizi olası tehlikelerden korur ve erkenden önlem almanızı sağlayarak güvenle tarım işlerinizi halletmenize yardımcı olur. Günümüzde tarım sigortası için hizmet almak daha kolaylaşmış durumdadır. İşinde ehil firmalar tarım sigortası nı güvenilir bir şekilde yaparak müşterilerine gülen yüzlü ve en kaliteli hizmeti sağlamaktadır.

Bu doğrultuda ülkemizde tarım sektörünü tehdit eden risklerin teminat altına alınması amaçlı bir sigorta sisteminin kurulması planlanmış ve bu amaçla tarım sigortası  kanunu çıkarılmıştır. Tarım sigortası kapsamında teminat altına alınacak riskler için düzenlenen sigorta sisteminde standardizasyonun sağlanması, oluşacak hasarların tek bir hasar merkezinden ödenmesi ve ülke genelinde tarım sigortalarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla bir sigorta havuzu kurulmuştur. Bu sigorta havuzunun yönetimi tarım sigortaları havuz işletmesi tarafından yürütülür.

Devlet destekli tarım sigortalarını sigorta acenteleri aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Bu sigorta şirketlerine www.tarsim.org.tr adresinden ulaşılabilir. Devlet destekli tarım sigortalarında dikkat edilmesi gerekli noktalardan bir tanesi sigortanın yani çiftçinin, çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekliliğidir. Eğer bu kayıtlarda hata varsa, kaydın yapıldığı il veya ilçe tarım müdürlüğüne başvurarak bu hatalı kaydın düzeltilmesi ya da güncellenmesi gerekmektedir. Ayrıca bir hasar meydana geldiği zaman sigortanın yanlış bir hasar belirtmesi durumunda yapılması gereken herhangi bir şey bulunmamaktadır. Çünkü bu gibi durumlarda bölgeye bir eksper gönderilecektir. Hazırlanan ekspertiz raporunda gerçek hasar nedeni belirtilecektir. Bu işlemler sonucunda tarımla uğraşan kişilerin emeklerinin boşa çıkmaması ve yeniden üretime katılabilmeleri sağlanmaktadır.

Incoming search terms:

  • bahçe işinde sigorta
  • bahçeye tarım sigortası
  • Sosyal Sigortalar ev ve tarım hizmetleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top