Buradasınız: Anasayfa > Tabela > Tabela Çeşitleri
Tabela Çeşitleri

Tabela Çeşitleri

Tabela çeşitleri; tanıtım yapmak, bilgi vermek, yönlendirmek amacı ile iç veya dış mekanlara kurulan sistemlerdir. Hemen her yerde farklı çeşitleriyle karşılaştığımız tabelalar insanlara oldukça kolaylık sağlar. Tabelalar olmadan bir mekan hakkında içeriye girmeden fikir edinmek veya bilmediğimiz bir yoldan sıkıntı yaşamadan geçmek zordur. Tanıtım sektöründe çok önemli bir yere sahip olan tabelalar, farklı malzemelerden yapılabilmekte ve her geçen gün tabela çeşitlerinin artması ile birçok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Bu yazımızda tabela çeşitlerine değineceğiz.

Bütün işletmeler iş yerlerini daha kolay fark ettirerek iş potansiyellerini arttırmayı hedeflemektedir. Bunu, büyük firmalar yaptıkları yaratıcı ve devasa boyuttaki tabelalar ile son derece iyi gerçekleştirmektedir. Bu nedenle etkili bir tasarım ve iyi bir konum tabelalar için her zaman büyük önem arz etmektedir. İşletmeler dışarıda iş yerlerini tanıtmak, içeride ise müşterilere kolaylık sağlamak için farklı tabela çeşitleri tercih etmektedir. Tabela çeşitlerine mekanlarda rastladığımız gibi yollarda ve sokak aralarında da rastlamak mümkün. Sokak isimleri, yollardaki uyarı ve yön levhaları gibi… Tabelalar kişisel veya basit olabileceği gibi yüksek maliyetlerle hazırlanan malzemeler de olabilir.

Temel özelliği bilgi vermek olan tabela çeşitlerinin farklı teknik özellikleri, her bütçeye ve zevke hitap etmektedir. Kullanım amacına ve mekana göre kullanıcının kişisel isteklerine uygun renk ve biçimlerde tasarlanmakta olan tabela çeşitlerinin başlıcaları şunlardır:

–        Led tabela

–        Kutu harf tabela

–        Neon tabela

–        Pleksi tabela

–        Yönlendirme tabelası

–        Totem tabela

–        Işıklı tabela

–        Kayan yazı tabela

–        Grafik ekran tabela

–        Pleksi kutu harf tabela

–        Krom harf tabela

–        Eczane tabelası

–        Vinil germe tabela

Belirttiğimiz her tabelanın farklı özellik ve teknik detayları bulunmaktadır. Bu tabelaların özellikleri ve tercih edilirken dikkat edilmesi gereken püf noktaları diğer yazılarımızda mevcuttur.

Tabela yapımı son derece profesyonellik ve kalite isteyen bir iştir. İşçiliğin ve kullanılan malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Müşterilere daha gösterişli ve dikkat çekici tanıtımlar yapmak için işinde ehil, kaliteli firmalar tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top