Buradasınız: Anasayfa > Yalıtım ve Mantolama > Su Yalıtımının Özellikleri ve Uygulama Alanları
Su Yalıtımının Özellikleri ve Uygulama Alanları

Su Yalıtımının Özellikleri ve Uygulama Alanları

Yaşadığımız binalarda konforu ve yaşam kalitesin üst seviyede tutabilmemiz için yapılması gereken işlemlerden önemli bir tanesi de yalıtım işlemleridir. Bu yalıtım işlemlerinden önemli bir tanesini de su yalıtımı olarak gösterebiliriz. Su yalıtımı ile binalarımızda evlerimizde ıslak olmayan, nemsiz ve çok daha rahat ve kaliteli bir yaşam sağlayabiliriz. Su yalıtımı binanın temelinden başlayıp bodrum katlara, diğer katların çıkılmasına, çatı teras yapımına kadar süren bir uygulamadır. Toprak altı sularını kesebilmek, binanın içine sızmalarını engelleyerek binada yaşamanı sürdüren insanlara daha konforlu bir yaşam sunabilmek temel amaçtır. Su yalıtımı özellikle üst katlarda, banyo, wc gibi ıslak hacim diye adlandırdığımız bölgelerin zeminlerinde ve duvarlarında, balkonlarda, çatılarda, tavanlarda vb. yerlerde çok büyük önem taşımaktadır.

Su Yalıtımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Su Yalıtımı

Bu uygulama alanlarının içerisinden bir örnek verecek olursak çatı tiplerine göre farklı bir çok yalıtım tipleri mevcuttur. En çok tercih edilenler olarak ahşap çatı tip ve metal çatı tiplerinde üzerine kaplama ve yalıtım elemanları olarak membranlar, şıngıllar kullanılabilir. Teras çatılarda ve yatay çatılarda ise seramik altında çimento bazlı malzemeler ile su yalıtımı en çok kullanılan tekniklerdir. Teraslarda kaplama yapılmadan önce betornarme tabliyeler suya karşı önceden birbirine kilitlenmiştir.

Betonarme üzerinde hem bir örtü yaratmak hem de kristalize üretebilmek için betonarme üzerinde alkele dayanıklı file, çift komponentli çimento bazlı malzemeler ve lateks bazlı malzemeler ile kapatılmalıdır. Teraslarda önemli olan nokta, üzerinde gezdiğimiz betonarme tabliyenin suya karşı kilitlenmiş olmasıdır. Bunun için membran adı verdiğimiz, normal şartlarda da örtü anlamına gelen malzemeler ile kaplanmalıdır. Bu membranların farklı çeşitleri mevcuttur.

Yalıtım Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Su Yalıtımı

Incoming search terms:

  • suyun özellikleri ve kullanım alanları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top