Buradasınız: Anasayfa > Yalıtım ve Mantolama > Su Yalıtımının Faydaları
Su Yalıtımının Faydaları

Su Yalıtımının Faydaları

Geçmişten günümüze her zaman temel amaçlarından biri dış etkenlerden korunaklı bir mekanda hayatını sürdürebilmek olan insanoğlu, bu amaçla kendine bir çok şekilde ve malzemeden kapalı mekanlar yapmıştır. Yağmur, kar, fırtına gibi etkenlerin de engellenmeye çalışılması, farklı bir çok ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. Bunun yanında sadece yukarıdan gelen sular değil, yer üstü ve altından sızarak veya dökülerek gelen sular da yaşam alanlarımız için tehlike oluşturmuşlardır.

Yalıtım ve Mantolama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Yalıtım ve Mantolama

Günümüze yaklaştığımızda insanları yaptığı büyük binaların kökleri yeraltına da uzandığı için buradaki suların da binalara zarar vermemesi için bunların engellenmesi ihtiyacı da doğmuştur. Buna göre, yaşadığımız ve kullandığımız binaların sağlam, konforlu ve uzun ömürlü olması amacıyla yukarından veya aşağıdan gelecek su sızmaları ile yapının zayıflamasını engelleme faaliyetlerine su yalıtımı denmiştir. Genel olarak baktığımızda yağmur, kar gibi yağışlar, toprağın kendi nemi ve içerisine sızan yağmur ve kullanma suları, temele yakın yerlerdeki yer altı suları, bina içindeki buharın da yoğunlaşarak getirdiği ıslaklık gibi su temelli tehlikelere karşı yapılan bu faaliyetler yapının dışına eklenen su geçirmez sistemler tarafından sağlanabilmektedir.

Suyun bu etkiler vasıtasıyla yapıya vereceği zararlara bakarsak : Yapının her bölümüne sızan su temasa geçtiği bölgenin adeta içini çürüterek korozyona uğramasına sebep olur ve dayanıklılığını azaltır. Soğuk dönemlerde yine içlere sızan su donması itibariyle genleşerek içinde bulunduğu yapıda çatlamalara sebep olur, rutubet veya suların yoğun halde maruz kaldığı bölgeler bunların sahip olduğu sülfat yüzünden kimyasal reaksiyonlara girerek kendi düzenlerini kaybederler. Rutubet yüzünden oluşan küf, mantar ve diğer bakteriler de soluduğumuz hava ile bize zarar verirler.

Yalıtım ve Mantolama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Yalıtım ve Mantolama

İçinde bulunduğumuz binaların yaşamımız açısından tehlike halinde olmaması için, hem üstyapısı hem de altyapısında suyun vereceği bu zararlı etkilerden korunmamızı sağlayacak bir su yalıtımı gereklidir. Evin çatısından temeline tüm bölümlerine etki etmesi gereken bu yalıtımlar evimizdeki sağlık, güvenlik ve konfor seviyesini yükseltirler ve içerisindeki enerji tüketimi ihtiyacını azaltarak tasarruf etmemizi sağlarlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top