Buradasınız: Anasayfa > Sigorta

Kategori Arşivi: Sigorta

Tarım Sigortası Hizmetleri

tarimsigortasi

erimli topraklarıyla beraber bir tarım ülkesi olarak bilinen Türkiye, aslında yıllardır tarıma gereken önemi vermemiş ve en çok üretim potansiyeline sahip olduğumuz ürünleri dahi dışarıdan ithal eder duruma gelmiştir. Bu durumun sebepleri arasında devlet tarafından tarımla uğraşan kişilere yeteri kadar teşvik veya güvence verilmemesi ok önemli bir paya sahiptir. Bu durumu olabildiği ölçüde tersine çevirmek veya en azından daha kötüye ... Devamını Oku »

Seyahat Sigortası ile İlgili Bilinmesi Gereken Detaylar

seyahat

eyahat sağlık sigortası, ulaşım yollarından herhangi birisini kullanarak yurt içi ya da yurt dışı seyahat eden ve bu seyahatler sırasında başlarına gelebilecek herhangi bir sağlık problemlerine karşı koruyan özel bir sigorta türüdür. Bu sigorta ile seyahat tarihleri arasında meydana gelen bir kaza önceden mevcut bir duruma bağlı olmayan hastalık hali sonucunda poliçede belirtilen teminatları sağlar. Bu teminatlar ani rahatsızlık, hastalıklara ... Devamını Oku »

Emtea Nakliyat Sigortası

emtea nakliyat sigortası

mtea, ticaret yapılması söz konusu olan her türlü mal anlamına gelmektedir. Emtea nakliyat sigortası ise sigortaya bağlı emteanın bir yerden başka bir yere taşınması durumunda oluşabilecek risklere karşı teminat sağlamasıdır. Bu sigortayı yükün sahibinin yaptırabileceği gibi alıcının da yaptırma şansı vardır. Emtea nakliyat sigortalarında yükün sahibi sadece yükün bedelini değil, sigorta ücreti, kar gibi giderleri  de sigortalatabilir. Bu yazımızda emtea ... Devamını Oku »

Sigorta Sektörü Kapsamına Ne Tür Hizmetler Girer ?

sigorta-

ayatımızda sahip olduğumuz maddi yapıların, vücut bütünlüğümüzün veya sahip olduğumuz bazı hakların başına gelecek olumsuz durumlarda maddi veya manevi anlamda yaşayacağımız sıkıntıların olabildiğince karşılanması yoluyla bir anlamda garanti altına alınması amacıyla sigorta sektörü nde birçok hizmet verilir. Temel anlamı ve kullanım amacı bu olan sigorta işlemlerinin fayda sağladığı alan geniş olmakla beraber genellikle de kullanıcıların belirlediği kapsamlar dahilinde olabilir. Bunun ... Devamını Oku »

Konut Sigortası ve Faydalanma Yolları

ev sigortası

aşadığımız kalıcı mekanlar olan evlerimizin başına gelebilecek olumsuz olaylar sonrası maddi ve manevi anlamda çaresiz kalmamamız için yararlandığımız bir hizmet olan konut sigortasında bu hizmet amacıyla belli programlar dahilinde ödemeler yapılır. Prim adı verilen bu ödemeler yapılsa da hiçbir ev sahibi normal şartlarda bu sigorta hizmetinden yararlanacağı bir anı yaşamak istemez. Ne var ki hayatta gerçekleşebilecek olaylar olan bu tarz ... Devamını Oku »

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

trafik

orunlu Trafik Sigortası, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta çeşididir. Her yıl yenilenmek zorundadır. Zorunlu trafik sigortası nedir sorusuna verilebilecek en iyi açıklama budur. Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Trafik ... Devamını Oku »

Konut Sigortası Poliçeleri ve Önemi

konut sigortası

aşadığımız değerli bir mekan olan evimizi güvence altına almak için yapılması gereken işlemlerden birisi olarak gösterebileceğimiz konut sigortaları, sizin belirleyeceğiniz seçenekler doğrultusunda ortaya çıkartılan teminatlar ile birlikte hazırlanır ve işler hale getirilir. Bu belirlenen teminatlar doğrultusunda ödenecek miktarlar veya sigorta kapsamındaki sorunlar konusu da açıklığa kavuşmuş olur. Bu konulara  daha derin bakacak olursak, teminat kapsamına giren sorunların birbirinden farklı şekilde ... Devamını Oku »

Zorunlu Trafik Sigortası Primleri

trafik-sigortasi

emel sistem olarak olası bir kaza durumunda kazaya karışan kişilerin kaza sonucu zarar gören kişi, araç veya sabit bir yapının bu kazadan gördüğü zararlar çerçevesindeki zararlarının veya tedavi masraflarının karşılanmasının rahat ve hızlı şekilde işleyebilmesi için devletin zorunlu tuttuğu bir sigorta şekli olan trafik sigortası, eğer araç sahibi olan herkes kendi üzerine düşen vergi miktarını öder ise birçok farklı durumda ... Devamını Oku »

Zorunlu Deprem Sigortası Nedir ?

zorunlu deprem sigortası

ayatımıza 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleri sonrası ciddi olarak girmeye başlayan zorunlu deprem sigortası, binalara yönelik sigortalardan biridir. Adından da anlaşılabileceği gibi devlet tarafından zorunlu tutulmaktadır. Bu sigortanın teminatı resmi bir kurum olan Doğal Afet Sigortası Kurumu’nun yetkisiyle özel sigorta kuruluşları tarafından hazırlanarak poliçeler hazırlanır. Yapılan bu sigorta ile deprem ile birlikte binanıza gelebilecek zararların karşılanması sağlanır. Resmi olarak bir ... Devamını Oku »

Kasko Sigortası ve Özellikleri

sigorta-

otorlu araçlar ile ilgili bir sigorta hizmeti olan kaskonun yapılması isteğe bağlıdır ve aracınızın başına gelecek istenmeyen olaylar sonucu maddi veya manevi destek almanız sağlanır. Buna göre kasko sigortası karayollarında kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtları, römorkların, karavanların, iş makinelerinin ve lastik tekerlekli traktörlerin çarpışmasından, yanmasından, çalınmasından ya da çalınmaya teşebbüs edilmesinden 3.şahısların kötü niyetli hareketlerinden dolayı uğrayacağı maddi zararları temin eden ... Devamını Oku »

Scroll To Top