Buradasınız: Anasayfa > Sigorta

Kategori Arşivi: Sigorta

Hekim Sorumluluk Sigortası Nedir?

ev-bilgi-com

Hastaneler hassasiyet gerektiren hayat deneyimlerine sahnedir. Hastaların eşi, dostu, akrabası kendisini hastayı iyileştirme dramasına dahil ederek muayene eden doktorlara stresli durumlar yaratabilir. Doktorlar ezici ihtimallerin üstesinden gelerek çalışır; hastayı iyileştirmek tek işi değil ayrıca yaptıklarını belgeler, hasta bakıcılığı yapar, ailesinin psikolojisini düşünür ve hastalığın yayılmasını önler. İnsan olduklarından, çalıştıkları şartlardan etkilenerek, bazen hata yaparlar veya yapmasalar bile olan gelişmelerden ötürü ... Devamını Oku »

İşyeri Sigortası Nedir ?

evbilgi-com

Evlerimizden sonra, en çok vakit geçirdiğimiz mekanlar olarak, hayatımızda önemli bir yeri olan işyerleri, farklı bir çok konseptin, konunun ve olayın birleştiği tek alandır. İş hayatımız boyunca, işyerimizde geçirdiğimiz vakitler bizim için oldukça değerlidir. İş yerinde oluşacak herhangi olumsuz bir durum da bu yüzden daha ayrı bir notaya taşınır. Bu yüzden iş yeri sigortası yaptırmak birinci şarttır. Bu yazımızda işyeri ... Devamını Oku »

Bireysel Emekli Olmak ve Bilinmeyenler

bireysel_emeklilik

ireysel emeklilik sistemi henüz on yılını doldurmamasına rağmen zamanında birikimli hayat sigortalarından bireysel emekli olmaya aktarım yapmış olan kişiler yavaş yavaş bireysel emekli haklarını kazanmış olacaklardır. Bununla birlikte bireysel emekli olma sisteminden emekli olabilmeniz için on yıl süreyle sistemde kalmanız on yılın gerektirdiği katkı payını yani 120 aylık katkı payını yatırmış olmanız ve 56 yaşını doldurmanız gerekmektedir. 10 yıllık katkı ... Devamını Oku »

Oto Kaporta Servisi ve Kasko Yardımı

kaporta

raçlarımızda yaşadığımız küçük hasarlı kazalarda genellikle hemen kasko şirketimizle iletişime geçmeyiz.  Örneğin arabanın çamurluğunun çıkması, tampon ezilmesi veya kapının biraz içeri geçmesi gibi hafif sayılabilecek ve aracın yürüyenini etkilemeyen problemlerde kasko şirketi ile anlaşmaya çalışma, hasrın belirlenmesi, suç yüzdeleri vb. gibi bir çok prosedür işlemlerinin uygulanması çok zamanımızı alır ve bu süre içinde kendimiz de çoktan yaptırabileceğimiz problemler için bu ... Devamını Oku »

Nakliyat Sigortası ve Hizmetleri

nakliyat-sigorta

akliyat sigortaları, genellikle ticari işlerde yapılan sigortalardır. Birden fazla çeşidi olmakla beraber bireysel ve kurumsal olarak temel ayrım yapılabilir. Buna göre evden eve taşıma işlemlerinde, bireyler bireysel sigorta yaptırabilirler. Evini taşıtacak kişi bu kapsamda eşyalarını güvence altına alır. Bu sigortada hasarın karşılanması, eşyaların kaza sonucu hasara uğraması sonucu belirlenen teminatlar doğrultusunda ödeme yapılır. Kaza dışı meydana gelen hasarlar teminat dışında ... Devamını Oku »

Kasko Sigortası ve Faydaları

kasko-

asko sigortası sahibi öncelikle hasarın gerçekleştiğini öğrendiği tarihten itibaren en geç 5 iş günü içinde durumu sigortacıya belirtmelidir Kasko sigortası ve faydaları saymakla bitmez ve bu konu önem arz ettiğinden mutlaka yapılması gerekmektedir. . Sanki sigortalı değilmişçesine gerekli kurtarma ve koruma önlemlerini almalıdır. Bu amaçla sigortacı tarafından verilen talimatlara elinden geldiğince uymalıdır. Aracın çalınması halinde ise durumu öğrenir öğrenmez yetkili ... Devamını Oku »

Konut Sigortası ve Fazla Hasar Bildiriminin Sakıncaları

konut

aha fazla yıl için her ay özenli bir şekilde konut sigortası ödüyorsunuz ve sonra bir gün 1200 TL’lik plazma televizyonunuzu merdivenlerden aşağı düşürüyorsunuz. Televizyonunuz yuvarlanıyor ve paramparça oluyor! Artık 1200 TL’lik  bir hurda yığınına sahipsiniz. Sorun değil. Bu her ev sahibinin yaşayabileceği türden bir olaydır. Sigorta şirketinize bildirimde bulunuyorsunuz, ödüyor…Mutlusunuz. İki hafta sonra mülkünüze yıldırım düşüyor…Bunlar  olası durumlar…İlk olarak hasar bildiriminde bulunursunuz. ... Devamını Oku »

Seyahat Sigortası ve Faydaları

seyahat-sigortasi

urtdışına yapacağımız bir seyahat öncesi angarya bir prosedür gibi gelen ve cüzi bir ödeme karşılığında kolayca sahip olabileceğimiz seyahat sigortaları, ödediğimiz miktarın kat kat fazlası bir değerde fayda gösterirler. Tabi ki istediğimiz bu sigortayı kullanmaya hiçbir zaman ihtiyaç duymamamızdır ancak hayatta başımıza her türlü olayın ve aksiliğin gelebileceğini düşünürsek bunlara karşı kendimizi güvenceye almamız da mantıklı bir adımdır. Sadece yut ... Devamını Oku »

Özel Sağlık Sigortası Yaptırmada Püf Noktalar

ozel-saglik-sigortasi

Hepimizin bildiği gibi, hayatta kalabilmek için temiz havaya, dengeli beslenmeye, spor yapmaya ve daha bir çok aktiviteyi yerine getirmeye ihtiyacımız var. En genel ifade ile kullanır isek; sağlıklı olmaya ihtiyacımız var. Sağlıklı olmak için de bir takım kurallar çerçevesinde yaşamalıyız. Tabi ki de hayat bu kuralların tamamına uymamıza izin vermez. Biz de başımıza gelebilecek olası herhangi bir kötü durum için ... Devamını Oku »

Özel Sağlık Sigortasında Dikkat Noktaları

özel sağlık sigortası

ireysel sigortalar konu alanı içerisinde önemli bir yere sahip olan ve tercih sıralamasında ön planda olan bir sigorta hizmeti olan sağlık sigortası, temel amaç olarak kişilerin yaşayacağı sağlık problemlerinde ekonomik sıkıntı yaşamadan tedavi işlemlerini karşılayabilmesi sağlanır. Bu sigorta hizmeti birçok farklı şirket ve anlaşmalı sağlık merkezleri tarafından organize edilir. Bu hizmetten faydalanmaya karar verildiği andan itibaren özellikle hizmetin detayları konusunda ... Devamını Oku »

Scroll To Top