Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Seyahat Sigortası ve Faydaları
Seyahat Sigortası ve Faydaları

Seyahat Sigortası ve Faydaları

Yurtdışına yapacağımız bir seyahat öncesi angarya bir prosedür gibi gelen ve cüzi bir ödeme karşılığında kolayca sahip olabileceğimiz seyahat sigortaları, ödediğimiz miktarın kat kat fazlası bir değerde fayda gösterirler. Tabi ki istediğimiz bu sigortayı kullanmaya hiçbir zaman ihtiyaç duymamamızdır ancak hayatta başımıza her türlü olayın ve aksiliğin gelebileceğini düşünürsek bunlara karşı kendimizi güvenceye almamız da mantıklı bir adımdır. Sadece yut dışı değil yurt içinde de sahip olabileceğimiz bu sigortalar genellikle yurtdışı seyahatleri ile özdeşleşmiştir ve yurtiçinde yapacağımız bir seyahat için genellikle aklımıza gelmez. Zaten genel olarak yurtdışı seyahat yapabildiğimiz ülkeler büyük çoğunlukla böyle bir sigorta yapılmasını ülkelerine giriş öncesi zorunlu tutmaktadırlar.  Seyahat sigortası ve faydaları bilindiğinde daha kaliteli hizmet olanağına sahip olmuş olursunuz.

Genel olarak sağladığı faydalara bakacak olursak yaptıracağımız bu sigorta ile; yurtdışındaki seyahatimiz sırasında başımıza gelen bir kaza veya hastalığın tedavilerinin yapılması, yolculuk seferlerinizin ertelenmesi veya iptal edilmesi durumunda mağdur olmamanız için kalacak mesken ayarlanması, bavullarınızın kaybolması veya çalınması durumlarında  harcanacak masrafların karşılanması, son anda seyahatinizi iptal etmeniz veya acil bir durum yüzünden erken dönme zorunluluğunuzda bu masrafların karşılanması gibi güvenceleri edinebilirsiniz. Bunun dışındaki bazı talihsiz durumlara karşı da poliçenizin limitleri dahilinde imkanlar sağlayan seyahat sigortanız sizin yurtdışı seyahatinizde ekonomik açıdan kötü olaylardan etkilenmemenizi sağlar.

Seyahat Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Seyahat Sigortası

Seyahat sigortanızın yurtdışında poliçe limitleriniz dâhilinde size sağlayacağı faydalardan biraz daha bahsedersek :

-       Seyahat sırasında meydana gelen bir kazanın veya ani bir hastalığın ortaya çıkardığı tedavi masrafları,

-       Yaşanan kaza veya hastalık sonucunda yurtdışında konaklama süresinin uzatılmasına bağlı giderler,

-       Acil bir durumda yurda geri dönüş masrafları,

-       Kaybolan veya çalınan bagajlarınızın bulunması ve getirilmesi masrafları,

-       Yurtdışında meydana gelen bir vefat halinde cenaze masraflar ve yakın kişilerin seyahat masrafları gibi giderler karşılanabilir.

Bununla birlikte seyahat sigortasının fayda sağlamayacağı bazı istisnalara bakacak olursak; estetik operasyonlar, önceden karar verilmiş bir doğum, salgın hastalıklar, afet veya savaş hali gibi durumları gösterebiliriz.

Seyahat Sigortası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Seyahat Sigortası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top