Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Seyahat Sigortası İşlemleri
Seyahat Sigortası İşlemleri

Seyahat Sigortası İşlemleri

Yurtdışına yapacağınız bir seyahat öncesi vize işlemlerinde dikkati çeken bir zorunluluk olan seyahat sigortası işlemleri ilk bakışta zor ve pahalı bir işlemmiş gibi gözükse de basit ve ucuz bir uygulamadır. Buna göre isteğe bağlı olarak da yapılabilen seyahat sigortaları yapılış itibariyle uygun fiyatlı bir sistem olmakla beraber hiç istemesek de başımıza gelebilecek herhangi bir olumsuz durumda bize yaptığımız işlemin çok ötesinde fayda sağlar.

Seyahat Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Seyahat Sigortası

Yapılış işlemlerinden bahsedeceğimiz bu hizmette öncelikle dikkat etmeniz bazı detaylar bulunmaktadır. Öyle ki günlük işlemleriniz arasında yaklaşık yarım saatinizi ayırarak halledebileceğiniz işlemleri çevrenizdeki en yakın sigorta acentesinde yaptırabilirsiniz. Vereceğiniz kimlik bilgileri ve belli olan seyahat sürenizin vize işlemlerine kolaylık sağlamasını isterseniz veya olumsuzluk yaratabilecek birkaç riskten kurtulmak isterseniz biraz daha uzatılmış şeklinin bildirilmesi ile başvurduğunuz sigorta acentesi size ısmarladığı çayınızı içerken bu işlemleri bitirebilir ve sizden onay için imza isteyebilir. Bazı durumlarda özellikle belirlenmiş sigorta acenteleri ile çalışan ve oralardan yapılan seyahat sigortalarını kabul eden konsolosluklar bulunmaktadır. Böyle bir durumda dahi çevrenizde rahatça bulunabilecek sigorta acenteleri tercih edilmektedir.

Teknik  ve ekonomik detaylara gelirsek bu yaptıracağınız poliçenin genel limiti Schengen bölgesi olarak adlandırılan Kıta Avrupası’nda AB üyesi ülkelere yapacağınız seyahatlerde 30.000 Euro olmalıdır. Miktarın büyük olması sizi yanıltmasın, bugün bu bölgeye yapacağınız yaklaşık 15 günlük bir seyahat için edineceğiniz bu sigortanın size maliyeti yalnızca 25 TL civarı olacaktır. Başta ABD olmak üzere diğer dünya ülkeleri için istenen seyahat sigortası teminatı genel olarak 50.000 Doları geçmemektedir. Her çeşit pasaport için zorunlu tutulan ve detayları vize alınan ülkeye göre değişen bu sigortanın geçerlilik süresi en az olarak yurtdışı çıkış tarihinizden 1 gün önce ve dönüş tarihinden 1 gün sonrasını kapsamalıdır. Ancak çok maliyet getirmemesi sebebiyle ve kendinizi daha çok garantiye almak için biraz daha geniş bir zaman aralığı tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Biletleri belli olan bir seyahatte bu sigorta için yaş sınırı yoktur.

Seyahat Sigortası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Seyahat Sigortası

Incoming search terms:

  • seyahat sigortası fiyatları 2013
  • seyahat sigortası ücretleri 2013
  • seyahat sağlık sigortası fiyatları 2013
  • seyahat sağlık sigortası ücretleri 2013

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top