Buradasınız: Anasayfa > Sauna, Buhar Odası > Sauna Bakımı Konusunda Püf Noktaları Nelerdir ?
Sauna Bakımı Konusunda Püf Noktaları Nelerdir ?

Sauna Bakımı Konusunda Püf Noktaları Nelerdir ?

İçinde keyifli saatler geçirebileceğiniz, yorgunluğunuzu ve stresinizi atabileceğiniz ve bunun yanında fiziksel anlamda da fayda sağlayabileceğiniz mekanlar olan saunalar, insanların kendilerini yeniden kazanma yollarından birisidir. Yoğun sıcaklık altında gevşeyebileceğiniz saunalar sizin rahat dakika ve saatler geçirebildiğiniz mekanlar oldukları için size özgü alanlar olmaktadır. Eğer ortak kullanılan ticari işletme olarak hizmet veriliyorsa da kişilerin kullanımı sırasında bu mekanların yeteri kadar temiz ve kullanan kişinin içinin rahat edeceği bir halde bulunmalıdır. Temizliğinden veya sağlığından şüphe ettiğiniz bir saunada kesinlikle tam olarak rahatlayamazsınız, çünkü kafanızda bulunan sorular ve düşünceler daima tamamen kendinizi salmanızı ve gevşemenizi engelleyecektir. Unutulmamalı ki saunada fiziksel etkilerle verilen fiziki rahatlamanın yanında ruhsal rahatlama da birbirlerini tamamlayan unsurlar olmaktadır.

Kişisel ya da ortak kullanıma açık saunaların rahat ve güvenli şekilde kullanılabilmesi için en önemli dikkat noktalarının başında  temizlik ve bakım gelmektedir. Genellikle kıyafetlerden arınmış bir şekilde içinde bulunulan saunaların temizlik seviyesi açısından bir hamam ya da yüzme havuzundan farkı yoktur denebilir. Bu yüzden de bu saydığımız mekanlardaki kadar yüksek seviyede temizlik ve bakım önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalarını verecek olursak :

Sauna Bakımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Sauna Bakımı

-Saunayı kullanmadan önce duş alarak temiz bir şekilde girmeniz mekanın kirlenmesini engelleyecek bir yoldur. Bunun yanında  oturacağınız yere havlu sermeniz de terlemeniz sonucu ortaya çıkan kir ve maddelerin biraz daha kontrol altına alınmasını sağlayabilir. Sonu olarak saunadan temizlik açısından beklentiniz normal bir duş sonucu atamadığınız kir veya toksinlerden arınmak olmalıdır.

-Odanın ısı seviyesini odaya girmeden önce ayarlamanız sağlıklı olacaktır. Nem seviyesini soba taşları üzerine su dökerek ayarlayabilirsiniz. Bu suyu da bir defada fazla dökmeniz aşırı rutubete sebep olabilmektedir.

-Sauna genel olarak kuru bir alan olacağı için elektrik süpürgesi ile temizlenebilir. Kuru kirler bu yolla temizlenebilir. Diğer kirler için sabunu bir bez ya da sünger ile oturulan ahşaplar, duvarlar vb. hafifçe silinebilir. Uzun süre ahşap üzerinde kalacak ter damlası ahşap üzerinde solmalara sebep olabilir. Ortaya çıkacak çizik vb. sorunlar da zımpara yardımıyla düzeltilebilir.

-Sauna ahşabının cilalanması veya boyanması sonucu yüksek sıcaklıklarda sağlıksız durumlar ortaya çıkabilir. Sauna ahşabı genellikle doğal ahşap olmaktadır. Boş zamanlarda odanın kapısının açılarak havalandırılması sağlıklı olacaktır. Saunanın haftada en az bir kere kullanılması içeride oluşacak küflenme veya bozulmaları engelleyecektir.

Sauna Bakım Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Sauna Bakımı

Incoming search terms:

  • sauna temizliği nasıl yapılır
  • sauna bakımı
  • hamam bakimi nasil yapilir
  • hamam temizliği nasıl yapılır
  • sauna da bakım
  • sauna temizleme
  • sauna temziliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top