Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Salon Dekorasyonu
Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

Salon dekorasyonu misafirlerinizi güzel şekilde ağırlamanız, keyifli ve konforlu vakit geçirebilmeniz için son derece önemli bir konudur. Kişisel istek ve zevklere göre yapılan salon dekorasyonunda konfor, kullanışlılık ve şıklık herkesin tercih ettiği noktalardır. Ancak yapılan hatalar nedeni ile salonlarda istenilen rahatlığa kavuşmakta sıkıntı yaşanmaktadır. Yanlış renk ve mobilya seçimleri, aydınlatmada yapılan tercih hataları gibi faktörler salonu huzursuz bir ortama dönüştürebilmektedir. Bu yazımızda salon dekorasyonunda yapılan hatalar ve dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz.

-     Salon dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan bir tanesi kullanıcının istediği tarzı kafasında net olarak belirleyememesidir. Bu nedenle öncelikle salonda oluşturulması istenen tema netleştirilmelidir. Klasik, modern, rustik veya nostaljik bir salon mu? Buna karar verildiğinde salon dekorasyonunda ilk adım atılmış olur. Tema belirlendikten sonra salonun genişliğine göre uygun mobilyalar seçilmelidir ve mobilyalar alandan en iyi faydalanacak şekilde konumlandırılmalıdır.

-     Salon dekorasyonunda yapılan yanlış renk tercihleri salonda negatif bir hava yaratacaktır. Sade, ferah ve şık bir salon için seçilecek renklerin mobilyalarla uyumlu olması gerekmektedir. Renk seçimi yaparken perdeler, aksesuarlar, yemek masası, televizyon ünitesi gibi salonda kullanılacak bütün ürünler göz önünde bulundurulmalıdır.

-     Aydınlatmada yapılan hatalar güzel döşenmiş bir salonun bütün etkisini kaybetmesine neden olur. Güzel bir salon için özellikle beyaz ışık asla tercih edilmemelidir. Aydınlatmada birden fazla seçenek kullanmak salona farklı bir hava katacaktır.

-     Halı tutkunu kullanıcılar bazen bu tutkuları nedeni ile halının malzeme, desen, renk uyumuna dikkat etmeden kullanmaktadır. Bu da oldukça kötü görüntülere yol açabilmektedir. Bu yüzden eğer salonda halı kullanılacaksa mobilyalar ile renk ve desen uyumuna dikkat edilmelidir.

-     Aksesuarlar salonların vazgeçilmezidir. Ancak aşırıya kaçmamak son derece önemlidir. Az miktarda ama oldukça şık birkaç aksesuar salona hoş bir hava katacaktır.

-     Salon dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan bir başkası da eşyaların konumlandırılmasıdır. Televizyon, yemek masası, büfe gibi eşyaların yanlış konumlandırılması salonda büyük sıkıntılara yol açmaktadır. Peki bu eşyaları konumlandırırken nelere dikkat etmeliyiz? Örneğin; televizyon, oturma grubuna en uygun şekilde  bir ünite veya duvara konumlandırılmalıdır. Yemek masası ise salonun mutfağa yakın olan tarafına ancak fazla duvar dibinde olmayacak şekilde konumlandırılmalıdır.

Genel olarak baktığımızda salon dekorasyonunda istediğiniz tarzı yansıtabilmek son derece önemlidir. Ortak paylaşımların yapıldığı salonlarda keyifli ve konforlu bir ortam yaratabilmek için işinde ehil firmalardan yardım almak en doğru tercih olacaktır. Kaliteli, işinde ehil firmaları tercih etmek size hayalini kurduğunuz salonları kazandıracaktır.

Incoming search terms:

  • salon dekorasyonu
  • beyaz dosenmis salona uyacak aksesuarlar
  • salon şekline uygun mobilya dekorasyon

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top