Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bireysel sigortalar konu alanı içerisinde önemli bir yere sahip olan ve tercih sıralamasında ön planda olan bir sigorta hizmeti olan sağlık sigortası, temel amaç olarak kişilerin yaşayacağı sağlık problemlerinde ekonomik sıkıntı yaşamadan tedavi işlemlerini karşılayabilmesi sağlanır. Bu sigorta hizmeti birçok farklı şirket ve anlaşmalı sağlık merkezleri tarafından organize edilir. Bu hizmetten faydalanmaya karar verildiği andan itibaren özellikle hizmetin detayları konusunda sorulacak birçok soru ortaya çıkar.

Sağlık Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Sağlık Sigortası

Bu amaçla dikkat edilmesi gereken hususlara bakarsak : sağlık sigortasında, sigorta yaptıracak kişinin beyanı esas alınmaktadır. Bu yüzden talepte bulunan kişinin sigorta şirketine yanıltıcı beyanda bulunmaması gerekmektedir. Beyan esnasında şu an mevcut olan hastalıkları veya daha önce geçirmiş olduğu hastalıkları varsa sigorta şirketine bunları belirtmesi gerekmektedir. Sigorta yaptıracak kişi sigorta şirketi ile mutabakata vardıktan sonra kabul edilen poliçe ücreti ödenir. Poliçede muafiyet, ek prim veya indirim var ise bunlarla ilgili sigorta yaptıracak kişinin detaylı bir şekilde bilgilendirilmesi, dezavantajlarının ve avantajlarının sigorta şirketi tarafından sigorta yaptıran kişiye anlatılması gerekmektedir.

Sağlık sigortası başlangıç tarihinden sonra oluşan hastalık ve kazalara ilişkin harcamalar poliçenin özel,  genel şartları ve istisnalarda tanımlandığı şekilde kapsam içinde olup teminatlar dahilinde karşılanmaktadır. Tedavi esnasında problemlerle karşılaşmamak amacıyla poliçede mevcut olan bekleme sürelerini dikkate almak gerekir. Sigortalının uyuşturucu kullanımı gibi istisnai durumlar veya poliçe düzenlenirken kişide mevcut olan hastalıklar genellikle kapsam dışıdır. Bu sıkıntıların giderilmesi konularının hiçbiri sigorta şirketi tarafından karşılanmaz.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Sağlık Sigortası

Incoming search terms:

  • özel sağlık sigortasında dikkat edilmesi gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top