Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Sağlık Sigortası Hizmetleri
Sağlık Sigortası Hizmetleri

Sağlık Sigortası Hizmetleri

Sağlık sigortaları genel olarak kişinin yaptığı anlaşmalar doğrultusunda başına gelecek sağlık sorunları veya medikal ihtiyaçlarda bu sağlık giderlerinin karşılanması amacıyla yapılır. Kişinin başına gelecek hastalık veya kazalar sonucu yüz yüze kaldığı riskler ve uygulanacak tedavi yolları belirlenir ve sağlık sigortası poliçesindeki genel ve özel şartlar ve limitler kapsamında bu masraflar karşılanır. Kişiler de bu imkanlardan yararlanabilmek için bir takım primler öderler. Sağlık sigortaları genel ve özel olarak ikiye ayrılırlar.

Sosyal devlet ilkesine göre devletin halkına sağlamak zorunda olduğu bir hizmet olarak görülen sağlık hizmetleri, ülkemizde son dönemlerde çıkan bir kanun ile 18 yaşına kadar olan kişiler için bu niteliğe kavuşmuştur. Ancak daha sonrası için kişinin bu hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanması, bizzat kendi ödeyeceği ya da çalıştığı işin sahipleri tarafından ödenen sigorta primleri ile güvence altına alınır. Bu yüzden işiz bir kişinin bu güvenceden mahrum kalması söz konusudur.

Sağlık Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Sağlık Sigortası

Bu tarz sıkıntıları çözmek amacıyla 1 Ocak 2012’de yürürlülüğe giren kanun ile genel sağlık sigortası yaptırmak herkes için zorunlu hale gelmiştir. Buna göre normal şekilde sigorta primlerini ödeyen veya ödenen kişilerde bir değişiklik olmamakla beraber, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan 18 yaş üstü kişilerin de ailesinin gelirleri doğrultusunda prim ödeyerek veya hazine yardımlarıyla sigorta kapsamına geçişi sağlanacaktır.

İkinci seçenek olan özel sağlık sigortaları ise devletle olan sigorta münasebetlerinden bağımsız olarak kişilerin istedikleri sigorta kuruluşu ile kendi özelliklerine uygun şekillerde esnek bir sigorta poliçesi hazırlatması ile başlar. Bunun sonucunda şartların, kapsamların ve limitlerin beraberce belirlendiği bu poliçenin ödeme planı çıkartılır ve kişi devlete ödediği prim olsun veya olmasın özel sigorta poliçesinin primlerini ödemeye başladıktan itibaren özel sağlık sigortası güvencesi altına girer.

Bu hazırlanan özel sağlık sigortası poliçelerinde en önem taşıyan noktalar genel ve özel şartlardır. Genel şartların çok fazla değişmemesi ile birlikte özel şartlar sizin istekleriniz doğrultusunda şirketten şirkete farklılık gösterir.

Özel sağlık sigortaları kişiyi başına gelen kötü bir durumda ya da kendi isteği doğrultusunda gireceği bir operasyonda devlet prosedürleri ile uğraşmaktan kurtarır. Kişiye istedikleri doktor ve sağlık kurumunu belirleme özgürlüğü sağlar. Yurtiçi veya yurtdışı fark etmeden yapılan anlaşmalarla hizmet vermeye devam eder. Özel sağlık kuruluşlarında yaptırılan yatarak veya ayakta tedavinin yüksek tutarlı giderlerini karşılamada yardımcı olur.

Özel sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında anlaşmalı-anlaşmasız kurum ayrımları, tedavi masraflarının karşılanmayacağı durumlar ve acil durum ve istisna noktaları da bulunmaktadır. Sağlığımızı garantiye alabilmek için işinde ehil ve güvenilir bir sigorta firması ile anlaşmamız ve dikkatli olmamız gerekir.

Sağlık Sigortası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Sağlık Sigortası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top