Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Rüzgarlık Pencere Sistemleri
Rüzgarlık Pencere Sistemleri

Rüzgarlık Pencere Sistemleri

Evlerimizin kapı ve pencerelerinin en önemli verdiği sınav zamanları olarak rüzgarı yüksek seviyelere çıktığı fırtınalı günleri verebiliriz. Buna göre sağlam bir pencerenin dahi sağlam durmakta zorlandığı bir durumda ev içinde bulunan kişilerin de yüreği sürekli ağza gelir. Yapı itibariyle sağlam olmayan sistemlerin orta çaplı bir fırtınada yerlerinden söküldüğünü, camlarının kırıldığını vb. olayları çevremizde görmekteyiz. Bu tarz bir tehlikeye karşı önlemimizi almak için öncelikle çok sağlam bir pencere modelinden yararlanmamız gerekir. Ancak bu durum bazı zamanlarda yetersiz kalabilir. Bu duruma karşı alınacak bir önlem olarak rüzgar koruma yapılarından yararlanabiliriz. Klasik anlamda bir panjur olarak nitelendirilebilen bu yapılar daha çok eski yapılarda bu özelliğiyle kullanılmakta, günümüzde rüzgardan koruma özel amacıyla da fayda sağlayabilmektedirler. Basit bir panjur sisteminden daha fazla fayda sağlayabilecek bu yapılar evin haliyle değerini de artıran bir yapıdadır.

Bu yapılar sadece pencerenin dışına değil içine de uygulanabilirler ve oluşabilecek bir olumsuz duruma karşı en azından evin iç bütünlüğünü koruma amacı güderler. İsteğe bağlı olarak yaz aylarında kolayca sökülebilir ve daha çok ihtiyaç duyulan bahar ve kış aylarında yeniden kullanılabilir. Klasik dikdörtgen şeklinde bir pencere için bu sistemi edinmek ve montaj işlemleri çok da zor değildir.

Rüzgarlık Pencere Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Pencere Sistemleri

Pencerelerinizi rüzgar etkisine karşı koruyan bu yapıların sağladığı diğer bazı avantajlara da bakacak olursak : öncelikle enerji tasarrufu konusundan bahsetmemiz gerekir. Sıcak veya soğuk havanın karşısına bir engel olarak çıkar. Özellikle ısı yalıtımı konusunda zayıf olan eski tip pencerelerde bu fark çok belli olur.

-Yoğun bir şekilde gelecek güneş ışığının evinizdeki eşyalara vereceği zararı da düşündüğünüzde camlardan daha da güçlenerek geçen güneş ışığı ekstra bir koruma ile kesilebilir ve verdiği zarar biraz daha az hale gelir.

-Bu pencereler kapatıldığında dışarıdaki sesin bir kat daha az gelmesini sağlayacaktır. Evde vereceğiniz bir partinin çevreyi daha az rahatsız etmesi amacıyla normal pencerenin yanında koruma penceresinin kapanması da büyük katkı sağlayacaktır.

Pencere Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Pencere Sistemleri

Incoming search terms:

  • pencere rüzgara karşı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top