Buradasınız: Anasayfa > Temizlik > Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?
Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?

Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?

Yaşadığımız mekanlarda gözümüze çarpan rutubet lekeleri, çok dikkat çekici ve insanın huzurunu bozacak bir görüntüdür. Ortaya çıkma sebebi birçok farklı madde ve yapı olabilen bu lekeler, gerekli önlemler alınmaz ise zaman içinde çok fazlalaşır ve yayılırlar. Bu yayılma sonucunda hem kullandığınız malzemelere ağır hasarlar verilebilir hem de sağlığınız için önemli tehlikeler ortaya çıkabilir. Özellikle tavan veya duvarların üst kısımları gibi erişmesi zor yerlerde ilk belirtileri ortaya çıkan bu lekeler zaman içinde borulardan sızan suların, dış mekandan duvara vuran yağmur suları veya nemin etkisiyle iç cepheye doğru sızarlar.

Rutubet lekelerinden kurtulmak için öncelikle bu lekelerin etrafındaki su sızıntılarını ve su ile alakalı durumları kontrol etmeniz gerekir. Çünkü suyun direkt olarak müdahalesi olmasa bile küçük bir alanda vereceği nem oranı da rahatlıkla tavandan sızarak diğer tarafa leke olarak çıkabilir. Eğer bu lekeler dışarıdaki kar yağışı sonrası ortaya çıktıysa bunun sebebi mevcut yere yakın yerde donan buzlar ve bunların erirken ortaya çıkan kimyasal etkinin duvarı da etkileyebilmesi de olabilir. Böyle bir durumda çatının yapısıyla ilgili olmayabilen bir sorun çatınızla yaşam alanınız arasındaki yalıtım eksikliğinden meydana gelebilir.

Yalıtım Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Nem Ve Rutubet Yalıtımı

Bu sıkıntılardan kurutulmak için öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta rutubetle ilgili problemin çözülmeden temizlik işine kalkışmamak gerektiğidir. Çünkü genellikle su ile yapılacak yüzeysel bir temizlik temel ortaya çıkış sebebi su olan bu problemin daha hızlı bir şekilde tekrar yayılmasına sebep olabilir. Genellikle arka planda yapılacak bir yalıtım faaliyeti ile çözülecek bu sorun tam olarak giderildiğinde rahat bir şekilde bütün dışarı doğru kusulmuş pisliklerden duvar veya tavanınızı arındırabilirsiniz. Bu tarz lekeler yüzeysel temizlik ile giderilemeyecek boyuttaysa ya da estetik açıdan güzellik tam yakalanamadıysa yapılacak diğer çözüm olarak boya faaliyetini de verebiliriz. Klasik uygulanacak boyadan önce lekelerin giderilmesine yarayan bir astar boya uygulaması daha sağlıklı bir çözümün gelmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir yalıtımla bu tarz lekelerden tamamen kurtulmanız olasıdır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta gözünüze çarpan rutubet lekesini hafife almayıp hemen gerekli önlemleri almanız gerektiğidir. İlerleyen bir rutubet sorunu tavan, duvar ve hatta çatınıza dahi zarar verebilir.

Yalıtım Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Nem Ve Rutubet Yalıtımı

Incoming search terms:

 • rutubet nasıl temizlenir
 • rutubet lekesi nasıl çıkar
 • duvardaki rutubet nasıl temizlenir
 • duvar kağıdı temizliği nasıl yapılır
 • perdedeki rutubet lekesi nasıl çıkar
 • tavandaki rutubet nasıl temizlenir
 • duvardaki küf nasıl temizlenir
 • rutubet temizleyici
 • duvardaki rutubet lekesi nasıl çıkar
 • duvardaki küf lekeleri nasil gecer

3 comments on “Rutubet Lekeleri Temizliği Nasıl Yapılır ?

 1. seydi on said:

  Kirli, kararmış derz aralarının temizlenmesi, kireç-pas, boya lekeleri ve yapışkan bant izlerinin çıkarılması
  Mutfak tezgahları, mermer ve seramiklerin temizlenmesi ve parlatılması
  Emaye veya paslanmaz çelik beyaz eşyaların dış-iç temizliği ve parlatılması, musluk bataryalarının temizliği, kireç lekesinin çıkarılması ve parlatılması, çelik tencere, çaydanlık ve paslanmaz çelik eşyaların temizlenmesi ve parlatılması
  Panjur, PVC kapı ve pencere çerçevelerinin temizlenmesi
  Lavabo ve klozet takımlarının temizlenmesi, lekelerin çıkarılması, banyo seramikleri, küvet ve duşa kabinlerin temizliği
  Küf, rutubet, pas ve kireç lekelerinin temizliği
  Zemin ve duvarlardaki yapışkan izleri ve bant kalıntıları
  Rengi değişmiş metal eşyaların temizlenmesi ve parlatılması
  Keçeli kalem, tükenmez kalem, CD kalemi lekelerinin çıkarılması, kartuş ve mürekkep lekelerinin temizliği, duvarlar ve zeminlerdeki çıkmaz denilen kalem izlerinin kolayca çıkarılması
  Gümüş eşya ve aksesuarlar, krom kaplama eşyalar, alüminyum kapı, pencere ve aksesuarların temizliği ve parlatılması
  Bahçe iskemle ve masaları
  Deri ve vinil döşemelerin temizliği, deri spor ayakkabılarının temizliği Tablet PC, Laptop ve Masa üstü PC ekranı, klavye ve kasa temizliği

 2. gulnaz on said:

  rutubet sadece leke yapmıyor rutubet yüzünden böceklerde çoğalıyor.Bu yüzden iyi birİstanbul ilaçlama firmalası bulmak gerekiyor.

  • gulnaz on said:

   rutubet sadece leke yapmıyor rutubet yüzünden böceklerde çoğalıyor.Bu yüzden iyi bir : İstanbul ilaçlama firmalası bulmak gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top