Buradasınız: Anasayfa > Kapı, Pencere ve Balkon > Pvc Pencere ve Modelleri
Pvc Pencere ve Modelleri

Pvc Pencere ve Modelleri

Günümüzde özellikle evlerde neredeyse bir standart hale gelen pvc pencere sistemlerinin geçmişi çok da eski tarihlere uzanmaz. Kimyasal üretim süreçlerinden sonra ortaya çıkması sebebiyle farklı ihtiyaçlara ve fiziksel koşullarına göre kolayca çeşitlendirilebilen bu sistemler bu sayede birçok farklı alanda karşımıza çıkabilirler. Öncelikle bugün yeni yapılan evlerin tamamına yakınında bu sistemler bulunmaktadır ve eskiden yapılmış olan evlerin çoğunda da eski pencerelerin yerine pvc ve plastik temelli pencere sistemlere dönüşüm yaşanmaya devam etmektedir. özellikle yalıtım ve güvenlik konularında genellikle ahşap malzemeden olan eski pencere sistemlerine karşı büyük fark yaratan pvc pencereler bu özelliklerinin yanında günümüzde estetik anlamda da değerlerini artırmaya devam etmektedirler. Günümüzde bu alanda hizmet veren bir çok büyük üretici firmalar veya daha küçük işletmeler sürekli yeni tasarım ve aksesuarlar ile yeni ve farklı bir model üretmek yarışındadırlar.

Genel olarak kullanım alanları ev pencereleri olan pvc pencereler bir çok işletme ve diğer türlü otel, iş merkezi, cami, okul gibi umumi binalarda ve konteyner, prefabrik gibi daha farklı yapılarda da tercih edilebilirler. Ancak özellikle otel veya mağazalar gibi estetiğe daha çok önem veren yapılarda farklı tasarım ve renklerde olan pvc pencere sistemleri tercih edilmektedirler. Bu amaçla özellikle son dönemde ahşap kaplamalı pvc pencere sistemleri de estetik açıdan daha hoş görünmeleri sebebiyle tercih edilmektedirler.

Pvc Pencere Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Pvc Pencere

Genel olarak verebileceğimiz başlıca pvc pencere modellerine bakacak olursak :

-Klasik pvc pencereler tek veya çift kanatlı şekilde açılırlar ve haliyle en çok tercih edilen modellerdir.

-Sürme pvc pencereler klasik kanatlı modellerin açma-kapama işlemlerinin mümkün olmadığı sınırlı alanlarda yana doğru açılma hareketi ile pratik bir çözüm getirir. kanadın altında bulunan ray sistemi ile bu sürme işlemi gerçekleştirilir.

-Giyotin pvc pencereler daha özgün bir tasarım olup sürme sistemlerle aynı ihtiyaç dolayısıyla tercih edilirler. yukarıdan aşağıya açma-kapaması yapılan sistemde genellikle daha küçük alanlarda yararlanılır.

-Katlanabilir pencereler istenildiği zaman pencere alanın tamamen açık olabilmesi için fayda sağlar. Genellikle bu amaçla balkon, bahçe, teras pencerelerinde değerlendirilirler.

-Pivot pencereler alternatif bir pencere modeli olmakla beraber mutfak, koridor, çatı gibi bölgelerde değerlendirilebilirler. Yuvarlak yapılarıyla fiziksel ve estetik açıdan farklı bir görüntü sağlayan pencereler havalandırma olarak da fayda sağlarlar.

 Pvc Pencere Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Pvc Pencere

Incoming search terms:

  • pvc pencere fiyatları 2013
  • pimapen kapı modelleri
  • ev pencere modelleri
  • pimapen pencere modelleri
  • son dönem pimapen pencere
  • PVC PENCERE MODELLERİ YANA AÇILIR
  • pvc de yeni modeller
  • pencere ve kapı modelleri
  • ev pencereleri
  • son model balkon pencereleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top