Buradasınız: Anasayfa > Kapı, Pencere ve Balkon > Pvc Kapı ve Pencerelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Pvc Kapı ve Pencerelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pvc Kapı ve Pencerelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evlerimizin güvenlik ve yalıtım başta olmak üzere bir çok konusunda görev üstlenen ve bu anlamda çok önem taşıyan pvc kapı ve pencere sistemleri satın alımı, kurulumu ve kullanımı konularında özel önem ve dikkat verilmelidir. Zira pvc kapı ve pencere alanında birçok farklı firma ve kurulum yapan kişiler bulunmakla beraber bu işi yapan herkesin güvenilir ve sağlıklı kişiler veya firmalar olduğunu söylemek güçtür. Bu yüzden masraflı bir iş olan ve özellikle ev kullanım halindeyken yapılması ekstra yük getirecek olan tamir, yenileme veya değiştirme faaliyetlerine vaktinden erken takılmamak için dikkat etmek gereken belli başlı bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara değinecek olursak :

-Öncelikle pvc kapı ve pencere sistemlerinin en önemli faydalarından olan yalıtım konusunda kullanılacak seriye dikkat edilmelidir. Isı konusunda havaların çok fazla soğumadığı bölgelerde ısı konusunda daha hafif malzemeyle kurulacak bir sistem bunun yanında ses yalıtımında yetersiz kalabilir. Bu yüzden seçilecek malzeme serisinin farkı binanın hangi yöne doğru baktığı veya hangi katta bulunduğu detaylarına göre dahi değişebilmektedir.

-Seçeceğiniz pvc kapı ve pencere sisteminin kalitesinin yeterliliğini gösteren TSE, ISO 9001, ISO 9002 gibi belgelerin veya garanti belgesinin olup olmadığına bakmanız önemlidir.

Kapı- Pencere Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kapı-Pencere

-Temeli plastik malzemeye dayanan pvc sistemlerin içerisinde bulunan destek sacının modelin boyutuna göre belirli seviyede olması gerekmektedir. Aksi takdirde sağlamlık konusunda fazla verim alınamaz.

-Pvc sistemlerinde özellikle pencerelerde kullanılan camın niteliğinin de iyi araştırılması gerekmektedir. Buna göre kullanılacak camın klasik şişecam mı ya da izolasyonlu çift cam mı olduğunun önceden farkedilmesi gerekir. Bunun yanında kullanılan camın kalınlığının da yeterli olup olmadığına bakılması gereklidir.

-Seçilmiş modelin orjinalinde kaç adet açılır kanat var olduğunu ve bunların maliyetin azaltılması için değiştirip değiştirilmediğini kontrol etmek gerekir.

-Pencere ve kapı kollarında yine sağlamlığı artırmak amacıyla içte kullanılan alüminyum malzemenin gerçekten var olup olmadığının öğrenilmesi gerekir.

-Plastiğin insan sağlığında oluşturabileceği zararlar göz önünde tutularak kullanılan malzemelerin Çin malı ve sağlıksız kalitede olup olmadığının kontrolünün yapılması gerekir.

Kapı- Pencere Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kapı-Pencere

Incoming search terms:

  • pimapen kapı fiyatları
  • plastik kapi fiyatlari
  • pvc kapı fiyatları
  • pimapen kapı fiyatları 2013
  • evin pencere onarımı
  • pimapende nelere dikkat etmek gerekir
  • bir evin komple kapı pencere yapımı ne kadardır
  • mantolama yapım pencere ve kapı detayları
  • iy bir kapı ve pencere sistemi yaptırmak için nelere dikkat edilmeli
  • evdeki pimapen kapı ve pencere güvenliği için ne yapılabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top