Buradasınız: Anasayfa > Bahçe ve Peyzaj > Peyzaj Sulama ve Püf Noktalar
Peyzaj Sulama ve Püf Noktalar

Peyzaj Sulama ve Püf Noktalar

Yapı olarak tarımsal alanlardan farklı olan peyzajlı alanlar daha çok insanların göz zevklerine hitap ederek dinlenmelerine ve çeşitli faaliyetler yapmalarını sağlarlar. Bunun yanında farklı spor aktivitelerine de ev sahipliği yapan bu yeşil alanlar bu özelliklerine yönelik olarak daha farklı bir sulama ihtiyacına ve sistemine ihtiyaç duyarlar. Genellikle özellikle sulanacak veya sulanmayacak bir bölümleri olmamakla beraber bu durumda bu tarz peyzajlı bahçelerde yetişen çiçekler veya süs bitkileri istisna oluşturabilirler. Ancak bu durum peyzajlı alanların otomatik sulama ihtiyacını ve aksi takdirde yapılan manuel sulamanın eğer alan çok küçük değilse düzenli ve verimli bir işlem olmadığını ve fazla enerji sarfiyatına yol açtığı gerçeğini çok da değiştirmez. Peyzaj sulama ve püf noktalar hakkında bilgi sahibi olmak, bizim kaliteli hizmet almamızda fayda sağlar.

Peyzaj Sulama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Peyzaj Sulama

Bu bilgilerin ışığında sağlıklı ve verimli bir peyzaj sulamasının nasıl projelendirildiğini ve getirilerinin ne olacağını belirtmek gerekirse :

-Peyzajlı alanınıza kurulacak bir sulama sistemi için öncelikle su kaynağından gelen suyun toprak altından kanallara ayrılarak farklı bölgelerden yukarı çıkması gerekir. Bunun için yapılacak kazıların derinliğinin iyi ayarlanması gelecek suyun hem debisini he de tazyiğini etkiler. Eğer mevcut durumda yeterli su akış seviyesi sağlanamıyorsa sistem birden fazla bölgeye ayrılabilir. Bunun yanında yine bağlı olarak basınç kaybının azaltılması için doğru sprinklerin seçilmesi gerekir. Burada atış yarıçapı ve debi gibi kriterler önemlidir. Bunun yanında kurulacak sistemde aynı yağış oranına sahip olan sprinklerin aynı hatta toplanması da fayda sağlar. Sulama işlemini yapan bu tabancaların birbirlerinin alanına girmemeleri ve arada sulanmayan alanın kalmaması için bu aletlerin çok dengeli şekilde yer ayarlaması yapılarak oralardan yeryüzüne çıkartılmaları gerekmektedir. Otomatik sulama sistemi alanın dahil olduğu mevcut elektrik ve su tesisatını etkileyen bir sistem olduğu için bu sistemin mevcut tesisatların yapısına ve ileride gerek duyulacak sistem büyümelerine dikkat edilerek yapılması gereklidir. Bu tarz noktalar dikkate alınarak yapılacak bir sulama sistemi kurulumun faydaları olarak sistemin uzun ömürlü ve bakıma az ihtiyaç duyacak olabilmesi, estetik açıda çok hoş bir bahçeye sahip olmanız ve buna ulaşırken ihtiyaç duyduğunuz suyu verimli bir şekilde kullanabilmenizdir.

Peyzaj Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Peyzaj Sulama

Incoming search terms:

  • peyzaj sulama projesi nasıl çizilir
  • Çim sulama sisteminin püf noktaları
  • garden cim sulama
  • peyzaj sulama proje detayları
  • sulama projesi nasıl çizilir
  • yesil alan sulama teknojileri youtube

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top