Buradasınız: Anasayfa > Tabela > Neon Tabela Seçiminde Püf Noktalar
Neon Tabela Seçiminde Püf Noktalar

Neon Tabela Seçiminde Püf Noktalar

Günümüzde ışıklandırma sistemlerinin gelişmesi ile birçok alanda değişen ve gün geçtikçe gelişmekte olan tanıtım sektörü birleşmiş ve ortaya markaların doğru ışıklandırılması için müthiş fikirler sunulmuştur. Birbiri içerisinde sürekli değişip gelişen bu iki sektörde görsellik ön plandadır. Tabela sistemlerinin ışıklandırılmaya başlanması görselliğin daha da arttığının en büyük örneğidir. Bu sistemlerden piyasadaki en yenisi de neon tabela sistemleridir. Neon tabela seçiminde püf noktaları bilirseniz bu sistemleri almadan önce ön bilgi sahibi olduğunuz için daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hizmet almış olursunuz. Bu sayede ekonomik olarak da işin düzeyini bildiğinizden, cebinizden fazla para çıkmadan işinizi en kaliteli şekilde halletmiş olursunuz.

Tabela Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Tabela

İlk önce bu sistemlerin ne olduğunu, tam olarak ne işe yaradığını bilmeliyiz. Neon tabela denilen sistemi; ”neon” kelimesinin anlamını öğrenerek çözebiliriz. Neonun kelime anlamı, bükülmüş floresan demektir. Öyleyse neon tabela da bu bükülmüş floresanlar ile yazılan markaların isimlerinden oluşuyor diyebiliriz. Görsel açıdan cezbedici derecede kuvvetli bir ışık yayan neon tabela sisteminin en önemli özelliği keskinliğidir.

Bu sistemler her renkte üretilebilme özelliğine sahiptir ve yaşam süreleri  7-13 yıl arasında değişiklik gösterir. Bu kriter  devamlı açık kalmaları ile ters orantılıdır. Yani sürekli açık kalan bir neon tabelanın ömrü diğerlerinin süresine göre 2 kat daha hızlı tükenir.

Neon tabelalar ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de, led tabelalar ile farkının ne olduğudur. Neon tabelaların led tabelalara göre uzak mesafeden anlaşılırlığı daha yüksektir fakat led tabelaların da artı bir özelliği şudur ki; neon tabelalara oranla daha hareketlidirler. Malzeme ömürlerine bakarsak, neon tabela gaza ihtiyaç duyar ve bu gazların bildiğiniz gibi ömürleri kısıtlıdır. Gaz elbette tekrar doldurulabilir ama kırılma gibi bir sorun ortaya çıkarsa o harfin ya da o bölmenin komple değişmesi gerekir. Bu da ek bir masraf demektir. Led tabela sistemlerinde ise ledin cinsine göre ömrü değişiklik gösterir. Ayrıca satın alırken istediğiniz kullanım süresine göre tercih de edebilirsiniz. 

Tabela Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Tabela

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top