Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Nakliyat Fiyatları Konusunda Bilgiler
Nakliyat Fiyatları Konusunda Bilgiler

Nakliyat Fiyatları Konusunda Bilgiler

Nakliyat sektörü çok geniş kapsama sahip olduğu için bu hizmetleri sadece evden eve taşıma veya kargo işlemleri olarak değerlendirmek doğru olmaz. Ancak günlük hayatımızda yapacağımız basit işlemler için baktığımızda firmalar arası lojistik işlemi yapan bir firma ile muhatap olmamız da söz konusu değildir. Yani nakliyat sektöründe günlük hayatta insanların en çok kullandıkları hizmetler : ev taşıma işlemleri, kargo ve kurye işlemleridir. Nakliyat fiyatları, işin basitliğine göre daha uygun olmaktadır. Sektörün diğer tarafına baktığımızda önemli firmalar için yapılan dağıtım, mal transferi gibi hizmetlerin fiyatlandırmaları büyük ihaleler veya şirketler arası birtakım dinamitler neticesinde gerçekleştirildiği için bu iş kollarını bu yazıda biraz dışarıda bırakmak durumundayız.

Nakliyat Hizmeti Veren Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Nakliyat

Değerlendireceğimiz konulardan ilki olan evden eve nakliyat kolu nakliyat sektörünün basit kullanımda en çok tercih edilen işlemlerinden biridir. O yüzden bu alanda hizmet veren birçok firma ortaya çıktığı ve çıkmaya devam ettiği için fiyat konusunda çeşitli dalgalanmalar ortaya çıkmıştır. Burada dikkat edilmesi gereken sağlıksız ve iyi niyetsiz firmaların taşımacılık altında ortaya çıkan temsilcilerinin müşteri bulma konusunda en çok izledikleri yolun ucuz fiyatlar olmasıdır. Bu yüzden uygun bir evden eve nakliyatın nasıl olacağına bakar isek, özellikle İstanbul açısından düşündüğümüzde normal şartlarda herşeyin içinde olduğu bir hizmetin 400TL’nin altında olması pek mantıklı görünmemektedir. Bu fiyatın altında hizmet verecek firmalara şüpheyle yaklaşmak gerekir. Detaylara geçecek olursak : örnek olarak vereceğimiz 3+1 genişlikte ve 2.katta bulunan iki daire arasında yapılacak taşımada yaklaşık 4 kişi taşıma yapabilir. Bir de araç şoförünü düşünürsek bu sayı 5′e çıkacaktır. Ortalama bir işçiye verilen ücretin 50 TL olması ve eğer kullanılıyorsa kaplama malzemelerine de bir 50 TL gittiğini düşünürsek son olarak kullanılacak aracın yaklaşık 30 TL yakıt masrafı olması ile birlikte 400 TL civarı bir masraf rahatça çıkmaktadır. Bu fiyatın üzerinde yapacağınız evden eve nakliyat işlemlerinde detaylara göre fiyatın yükselmesi veya alçalması normal olacaktır.

Bir diğer nakliyat sektörü olan kargoda fiyatlandırma işlem itibariyle daha basittir. Örneğin İstanbul’dan Ankara’ya bir dosya veya küçük bir hediyelik malzeme gönderiyorsanız bu işlemin masrafı 15 TL’den çok da fazla olmayacaktır. Eğer büyük hacimli bir malzeme gönderecekseniz (klasik kargo poşetine sığmayacak büyüklükte) kilo oranı da dikkate alınarak fiyat artabilir, ancak örneğin 5 kilo civarı bir malzemenin Kayseri’den Antalya’ya gönderilmesinin maliyeti de 30 ya da 40 TL’yi geçmez.

Yaklaşık 1 gün gibi bir ulaşım süresi olan kargolardan ziyade özellikle İstanbul içinde acil belge veya hafif malzeme transferinde kullanılan kurye sistemi haliyle daha pahalı bir hizmettir. Buna göre şehir içinde hizmet veren kuryeler ile acil nitelikte göndereceğiniz bir belgenin maliyeti ortalama 50 TL civarı olmaktadır.

Nakliyat Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Nakliyat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top