Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Nakliyat Firmaları Hakkında Bilgiler
Nakliyat Firmaları Hakkında Bilgiler

Nakliyat Firmaları Hakkında Bilgiler

Nakliye sektörü içinde hizmet veren firmalar aynı sektör içinde bulunmalarına rağmen farklı alanlarda hizmet vermektedirler. Bu sektörde bulunan hizmetlerin nakliye çatısı altında birbirinden bağımsız kollara ayrılabilmesi sebebiyle bu sektörde yer alan bir firmanın farklı bir iş koluyla ilgili bir hizmeti vermesi beklenemez. Örneğin evden eve nakliyat yapan bir firmanın yurdun dört bir yanına dağıtım yapacak olan bir şirketin bu işini görecek ne altyapısı ne de bütçesi bulunmaktadır. bu firmaları çeşitleyerek belirli özelliklerine göz atacak olursak :

Kargo firmaları belki de en sık olarak muhatap olduğumuz nakliyat şirketleridir. Bu alanda hizmet veren firmalarla iş yapabilmemiz, onlardan yararlanabilmemiz için küçük bir anahtarlığın farklı bir şehire gönderilmesi gibi basit bir işlem de söz konusu olabilir. Buna göre işlem fiyatları konusunda alt limitin çok düşük olduğu kargo firmaları birden fazla olmakla beraber önemli bir altyapıya sahiptirler ve büyük bütçeleri ile yurdun dört bir yanına ulaşacak hizmet ağına sahiptirler. Bugün ülkemizde çok küçük olanlar hariç hemen her ilçede bir kargo firmasının şubesi veya hizmet noktası bulunmaktadır. Yatırım açısından büyük olmaları ve hizmet verme konusunda en basit işlemlere inebilme konusunda önemli bir işleve sahiptirler.

Nakliyat Hizmeti Veren Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Nakliyat

Kargo hizmetinin bir diğer farklı versiyonu olan kuryeler yoğun şehir yaşamının ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla bu hizmetin içinden türemişlerdir. İşlevi olarak şehir içinde kısa mesafelerde acil belge ya da hafif malzeme transferini sağlayan kuryeler motosikletle ulaşım sağlarlar. Bu alanda hizmet veren kişiler bireysel olarak da çalışabilmektedirler ve bu hizmeti vermek için önemli bir altyapıya gerek yoktur. Ancak genel kullanıma baktığımızda çevreye sahip olan kurye firmaları hizmet taleplerini alarak bölgelere göre motorlu kuryelere bu malzemelerin dağıtımını yaptırmaktalardır. Bu hizmetin sınırlı bir bölgede olduğunu düşünürsek firma sayısı çok olmasına rağmen piyasada yer edinebilmek için önemli bir iş çevresine sahip olunması gerekir.

Nakliyat konusunda büyük cirolara ve yatırımlara sahip olan lojistik firmaları özellikle bünyesinde bulundurdukları büyük tırlar yardımıyla büyük üreticilerin mallarının yurt çapında veya yurtdışına dağıtımı veya hammaddelerin taşınması konusunda hizmet vermektedirler. Çalıştıkları firmaların büyüklüğüyle beraber artık kendileri de büyük ve kurumsal şirketler haline gelen bu firmalar isimlerinin sonlarında lojistik yazması ile sektördeki iş kolunu belli ederler. Bireysel anlamda çalışmanın mümkün olmadığı büyük lojistik firmaları ile çalışabilmek için bugün etki alanını geliştirmek isteyen üreticiler adeta sıraya girmektedirler. Bu firmaların vereceği hizmetler genel olarak ihale veya kurumsal anlamalar ile müşteri sağlamaktadırlar.

Son olarak bahsedeceğimiz firmalar olarak evden eve nakliyat firmaları bireysel kullanıma da açık olan daha büyük eşya taşıma firmalarıdır. İsim konusunda halk arasında böyle yayıldığı için sadece ev ile ilgili işlemler yaptıkları düşünülebilen bu firmalar işyeri taşımacılığı ya da lojistik firmalarından daha basit anlamda mal taşımacılığı da yapabilmektedirler. Bu firmalar çok sayıda olduklarından ihtiyaç duyduğunuzda seçmeniz konusunda bazı kriterler bulunmaktadır. Evinizin paket olarak taşınmasını sağlayacak bu firmalar arasında sadece alacakları bir kamyon ile kurumsal bir görünüm vermeye çalışan kötü niyetli kişiler mallarınızın kaçırılması dahil çok büyük zararlar verebilmektedirler. Bu yüzden çalışacağınız evden eve nakliyat firmasının mutlaka kurumsal yapıya ve çeşitli garanti ve kalite belgelerine sahip olması gerekir.

Nakliyat Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Nakliyat

Incoming search terms:

  • nakliye sektör bilgisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top