Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat

Kategori Arşivi: Nakliyat

Toplu Gönderi Hizmetleri Neleri Kapsar ?

toplu_dagitim

elime anlamı olarak kendi adını yansıtan bir hizmet olan toplu gönderi hizmetlerine bir diğer isim olarak toplu dağıtım adı da verilir. Buna göre hizmet sektörü olarak nakliyat ve kurye sektörlerine girebilen bu hizmet seçenekleri itibariyle diğerlerinden biraz daha ayrılabilir. Buna göre kargo veya kurye hizmetleri tekil anlamda malzemelerin istenilen yerlere ulaşmasını sağlamak konusunda fayda sağlarlar. Bunun yanında yine farklı bir ... Devamını Oku »

Emtea Nakliyat Sigortası

emtea nakliyat sigortası

mtea, ticaret yapılması söz konusu olan her türlü mal anlamına gelmektedir. Emtea nakliyat sigortası ise sigortaya bağlı emteanın bir yerden başka bir yere taşınması durumunda oluşabilecek risklere karşı teminat sağlamasıdır. Bu sigortayı yükün sahibinin yaptırabileceği gibi alıcının da yaptırma şansı vardır. Emtea nakliyat sigortalarında yükün sahibi sadece yükün bedelini değil, sigorta ücreti, kar gibi giderleri  de sigortalatabilir. Bu yazımızda emtea ... Devamını Oku »

Uluslararası Nakliyat Hizmeti

uluslararası nakliyat

endi özelinde ayrı bir sektör olmakla beraber diğer bütün sektörlerin içerisinde bulunabilme özelliğine sahip olan nakliyat sektörü, hangi alanda olursa olsun ticaretin olduğu her alanda bulunabilir, bireysel anlamda taşıma işlemlerinde karşımıza çıkabilir veya haberleşme ve iletişim alanında kendini gösterebilir. Ana amacı ve bulunduğu sektör ticaret olmasa da her sektörün veya ticaret dışı organizasyonun arka planında bir şeylerin alım-satım işlemlerinin yapıldığını ... Devamını Oku »

Toplu Veri Gönderimi İşlemleri ve Püf Noktaları

toplugonderi

ynı nitelikte olan veya tamamen birbirinin kopyası şeklindeki çok sayıda malzemenin belirlenen hedeflere ulaştırılması işleminin hızlı ve kolay çözümü olan toplu gönderi hizmetlerinde kavram olarak bakıldığında daha karmaşık veya pahalı bir sistem olması gerektiği düşünülebilir. Ancak bu durumun tersine diğer nakliyat işlemlerinden sistem olarak daha basit ve kolay bir işleyiş yapısı bulunmaktadır. Diğer avantajları olarak daha ekonomik ve kontrol edilebilir ... Devamını Oku »

Evden Eve Nakliyat Sırasında Paketleme

evden eve nakliyat sırasında paketleme

Evden eve nakliyat işlemlerinde bazı eşyaların özel olarak paketlenmesi gerekmektedir. Paketleme işi tecrübe ve deneyim isteyen bir iştir. Paketleme ve ambalajlamayı yapacak kişilerin kesinlikle deneyimli, işinde ehil olması ve son derece dikkatli davranması gerekmektedir. Evden eve nakliyat sırasında her çeşit eşyanın kendisine özgü paketleme şekilleri vardır. Kırılacak türdeki mutfak eşyaları, nakliyat firması tarafından getirilen ambalaj kağıtları ile ambalajlandıktan sonra bobilun ... Devamını Oku »

Nakliyat İşlemlerinde Fiyatı Belirleyen Faktörler

nakliyat işlemleri

Nakliyat, bir malın veya bir eşyanın herhangi bir noktadan başka bir noktaya taşınması işlemidir. Nakliyat en basit tanımı ile böyle bilinse de, günümüzde taşımanın yanında ek seçenekler de sunmaktadır. Mobilya ve beyaz eşya gibi büyük eşyaların dışında kişilerin özel eşyalarının toparlanması, ambalajlanması, düzgün şekilde araca yüklenmesi ve gidilen yerde de aynı özenin gösterilerek eşyaların yerleştirilmesi nakliyatın içine girmektedir. Nakliyat işlemlerinde ... Devamını Oku »

Evden Eve Nakliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Couple moving house

İlk aşamada yapılması gereken iyi bir hazırlık ve acele edilmeden yapılan bir planlamadır. Evden eve nakliyat yapılmadan önce hazırlayacağınız ve üzerinde sırası ile yapılacak işlerin yazılı olduğu bir plan defteri sizin taşınma işlemi sırasında hiçbir noktayı atlamamanızı sağlayacaktır. Evden eve nakliyat işlemini yapacak firmanın K1, K2, K3 gibi yetki belgeleri olup olmadığını araştırınız. Evden eve nakliyatı yapacak olan aracın kapalı ... Devamını Oku »

Şehirlerarası Nakliyat Hizmetleri

sehirlerarasinakliyat

ğer bulunduğunuz şehirden uzak mesafelere taşınma durumunuz varsa, evinizdeki eşyaların başka bir şehire taşınması işi pek kolay bir işlem olmayacaktır. Böyle bir durumda eğer yeterli kapasitede aracınız yoksa birden fazla yapacağınız transfer imkanı da zor ve masraflı olacağından tercihinizi şehirlerarası nakliyat hizmeti veren firmalardan yana kullanmanız olası bir durumdur. Hatta çoğu durumda bir gereklilik olduğunu dahi söyleyebiliriz. Uzun yol yapacakları ... Devamını Oku »

Evden Eve Nakliyat Süreci Nasıl Olur?

nakiye

Ev ve iş yeri değişikliği mental ve fiziksel açıdan yorucu bir süreçtir. Bununla birlikte bir mekandan başka bir mekana aktarım zaman kaybı olarak düşünülebilir; ancak evden eve nakliyat şirketlerinin yardımıyla bu süreçten asgari zararla çıkmak mümkündür. Evden eve nakliyat veya ofisten ofise nakliyat süresi boyunca müşteriler anlaştıkları firmalardan güleryüz,  iyi planlanmış bir organizasyon,  zamanında teslimat ve en önemlisi de nakliye ... Devamını Oku »

Şehirlerarası Nakliyat Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir ?

şehirlerarası nakliyat

v taşıması veya kurumsal mal sevkiyatları konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz şehirlerarası nakliyat hizmeti, şehiriçi nakliyat veya diğer farklı iş kollarından daha riskli ve güvenliğinin garanti altına alınması gereken bir işlemdir. Mesafelerin uzun olması şehirlerarası nakliyat hizmetinin riskini o derecede artırır ve kontrol edilmesini zorlaştırır. Eğer evinizi farklı bir şehire taşımak durumundaysanız elinizde bu hizmeti verebilen evden eve nakliyat firmalarından başka bir ... Devamını Oku »

Scroll To Top