Buradasınız: Anasayfa > Mutfak

Kategori Arşivi: Mutfak

Bulaşık Makinesi Dizaynı ve Program Seçenekleri

bulasik-makinesi

lacağımız bulaşık makinesinin iç düzeni, kullandığımız ürünlerin büyüklüklerine göre değişmelidir. Tellerinin biraz kalın olması faydalı olacaktır. Tencerelerimizi bulaşık makinelerinde sürekli yıkıyorsak, özellikle üst rafın yukarıya doğru kalkıp tencere boyuna göre ayarlanabilir olması çok fayda sağlayan bir özelliktir. Alt rafların da katlanabilir olması bu noktada önemlidir. Bu rafların katlanabilir olmaları, ürünlerin daha rahat yerleştirilebilmelerine olanak sağlayacaktır. Bunun yanında raflarda tuştu sağlayan ... Devamını Oku »

Bulaşık Makineleri Servis ve Bakımı

bulaşık makinesi servisi

Üretilmeye başlandığı tarihten itibaren çok yoğun bir ilgiyle karşılanan ve artık imkanı olan herkesin edinerek önemli bir zahmetten kurtulmayı hedeflediği bir cihaz olan bulaşık makinesi sadece alırken değil, kullanım süresince de belli başlı bakım işlemleri gerektirmektedir. Buna göre makinenizin ömrünün uzun olmasını istiyorsanız belli başlı bakımları yapmalısınız. Bu işlemler uzun süre aralıkları ile yapılacak temizlik işlemleri veya günlük kullanımda çok ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme İçin Farklı Alternatifler

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızın vazgeçilmez yapılarıdır. Hayatımızın çoğu zamanını kaliteli bir şekilde burada geçiririz. En keyifli sabah kahvaltılarını mutfağımızda yaparız. Her güzel anın bir tadı vardır. Sabahları yapılan kahvaltıların tadını da mutfakta çıkarırız. Mutfaklar hayatımızda bu denli önemli iken, onların bakımını, temizliğini ve dekorasyonunu da unutmamalıyız. Bu yüzden bu yazımızda mutfak yenileme için farklı alternatifler ve bu alternatiflerin geliştirilmesinden bahsedeceğiz. Mutfak Yenileme Yaptıracak ... Devamını Oku »

Mutfak Tezgahı Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Mutfaklar, hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip yapılardır. Geçmişten bugüne kadar, her anlamda hayatımızı kapsayan mutfaklarımızı dekorasyon açısından da önemli kılan, evimizin ana yapısı olması ve günlük hayatta evin en çok zaman geçirdiğimiz bölümü olmasıdır. Bu yüzden gün geçtikçe gelişen tasarım dünyası, mutfaklarımıza da yansıyarak,onları daha çekici ve ayrı bir atmosfere sokmuştur. Dekorasyon dünyası, bizleri yepyeni tasarımlar ile tanıştırır iken, ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme İşlemlerinin Püf Noktaları

mutfak yenileme

Mutfak yenileme işlemi, üzerinde dikkatli bir şekilde durularak yapılması gereken son derece önemli bir iştir. Mutfak, birçok insan, özellikle de bayanlar için evin önemli bölümlerinin başında gelmektedir. Mutfak, şık ve kullanışlı olmasının yanında sağlık açısından iyi koşullar içermelidir. Bu nedenle mutfağın yenilenmesi çok yönlü ve derin bir araştırma gerektirmektedir. Mutfak yenileme işlemi öncesi yapılacak renk seçimi, mutfağın büyüklüğüne ve aldığı ... Devamını Oku »

Bulaşık Makinesi Seçmenin Püf Noktaları

bulasik-makıne

ayatımızı kolaylaştıran bir cihaz olan bulaşık makinesini evimiz için seçerken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunların başlıcalarını sıralayacak olursak : -Öncelikle ihtiyaçlarınıza göre kapasite ve program sayısı belirlemelisiniz. Örneğin kalabalık bir aile için düşük kapasiteli ve az programlı bir makine seçimi ekonomik olmayacaktır. -Enerji seviyelerine ve su tüketimine dikkat edilmelidir. Dört kişilik bir ailenin bulaşığı, elde yıkama esnasında ortalama ... Devamını Oku »

Mutfak Dekorasyonu İçin Sıradışı Fikirler

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızda en önemli yere sahip yegane yapılardır. Bu yapılar hayatımıza yemek yemek, keyifli sohbetler eşliğinde sevdiklerimiz ile vakit geçirmek gibi bir çok artı değer katıyor. Özellikle beslenme ihtiyacı bizim temel ihtiyaçlarımızdan olduğu için, mutfakları en temel anlamı ile bu yüzden kullanıyoruz. Fakat gün içerisinde bu kadar çok sıklıkla kullandığımız bu yapılara farklı ve yaratıcı konseptler dahil etmek zamanımızı daha ... Devamını Oku »

Mutfak Dolabı Seçenekleri

mutfak dolabı seçenekleri

Mutfak dolabı, evlerde giriş çıkışların en fazla olduğu mutfaklarda kullanım kolaylığı sağlamak amacı ile üretilmiş saklama üniteleridir. Mutfakların genişliğine ve kullanıcının isteklerine göre üretilen mutfak dolapları, farklı malzeme türleri ile her zevke hitap edebilmektedir. Bu yazımızda mutfak dolabı hakkında püf noktalara ve mutfak dolabı çeşitlerine değineceğiz. Mutfak dolabı yaptırmak istenildiğinde en önemli nokta, dolabın malzemesi hakkında doğru bilgileri alabilmektir. Kullanıcının ... Devamını Oku »

Endüstriyel Mutfak ve Kullanım Alanları

endustriyel

ugün aklımıza mutfak dendiğinde gelen görüntü genellikle evlerimizdeki belli bir oda veya alanda bulunan, birbirinden farklı malzemelerin bir araya gelerek oluşturduğu veya ankastre düzende gömülü şekilde bir bütünlüğe sahip ocak, fırın, lavabo, tezgah gibi başlıca yapılardan oluşan bir mekan olmaktadır. İnsanların temel ihtiyacı olan yemek ihtiyacının giderilmesi için çeşit çeşit yemeklerin yapıldığı ve sadece bir zorunluluk anlamında kullanılan değil, farklı ... Devamını Oku »

Mutfak Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip yapılardır. Hayatımızda yemek yemek kavramı temel ihtiyaçlarımızdan olduğu için, günümüzün çoğunu mutfaklarımızda geçiririz. Bu yüzden de mutfak dekorasyonu oldukça önemlidir. Dekorasyon dünyası, gün geçtikçe yenilenen, her an farklı tasarımların ortaya çıktığı bir dünyadır. Bu renkli dünya içerisinde kendinizi her anlamda çılgın tasarımlar içerisinde bulabilirsiniz. Sürekli gelişmeye devam eden yeni teknolojiler ve yeni teknik dizaynlarla birlikte ... Devamını Oku »

Scroll To Top