Buradasınız: Anasayfa > Mutfak

Kategori Arşivi: Mutfak

Mutfak Temizliği

mutfak temizliği

Mutfak temizliği, mutfaklarda sürekli yemek pişirilmesi ve bazı geniş mutfaklarda yemek yenmesi gibi durumlardan dolayı hijyenin sağlanması için düzenli olarak yapılması gereken uygulamalardır. Ev temizliğinin en önemli kısmı olan ve insan sağlığı için son derece önemli olan mutfak temizliği işlemlerini mutfak dolabı temizliği, buzdolabı temizliği, ocak temizliği ve mutfak evyesi olarak ayırabiliriz. Bu yazımızda mutfak temizliği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme Konusunda Ustalardan Öneriler

evbilgi-com

İnsanoğlu geçmişten bu yana, temel besin ihtiyacını karşılamak amacı ile kurduğu küçük kare alanlarda ömrünün çoğunu geçirmiştir. Daha sonrası ev kavramının çıkması ile o yapılar mutfak adını alarak evlerimizin sultanları olmuştur. Mutfaklar, yaşamımızın birçok alanını kaplayan ve yaşamımıza sağladığı kolaylıklar ile hayatımızı ferah bir alana dönüştüren yegane yapılardır. Hepimiz biliyoruz ki, besin ihtiyacı insanların en temel ihtiyaçlarındandır. Bu ihtiyacı karşılayabilmek ... Devamını Oku »

Mutfak Dizaynında Harika Öneriler

çok-şık-mutfak-dizaynı-2012

Mutfaklar sadece yemeğin hazırlandığı bir yer değil; aile bireylerinin buluştuğu, gelen konukların ağırlandığı, hoş sohbetlerin yapıldığı, günün stresinin atıldığı bir yaşam alanı haline gelmiştir. Mutfaklar artık günlük yaşantımızın merkezi olmuştur. Bu durumun farkına varan firmalar, modern teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok tasarım seçeneğini tüketicinin zevkine sunmaktadır. Günümüzde artık estetik ve fonksiyonelliğin bir arada olduğu hijyeni kolay sağlanan dolaplar tercih edilmektedir. ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme Sırları

modern-mutfak-modelleri2

Mutfak yenileme için düşündüğünüzden zor ve yüksek bütçe gerektirebileceğini düşünebilirsiniz. Fakat sizlere yapacağınız yenilemelerde bu tür zorlukların üstesinden gelebileceğiniz önerilerimiz var. Bütçenizi bu konulara dikkat ederek düzenlerseniz ve mutfak yenileme fiyatları konusunda da ufak bir araştırma yaparsanız işinizin aslında ne kadar kolay olacağını göreceksiniz. Öncelikle yenileyeceğiniz mutfak için bir fiyat belirlemeniz gerekmektedir. Bunun içinde öncelikle evinizin değerini belirlemelisiniz. Mutfağınızı yenilemek için evinizin ... Devamını Oku »

Mutfak Tasarımı İçin Lezzetli Fikirler

ehil-com

Dekorasyon dünyası, gün geçtikçe yenilenen, her an farklı tasarımların ortaya çıktığı bir dünyadır. Bu renkli dünya içerisinde kendinizi her anlamda çılgın tasarımlar içerisinde bulabilirsiniz. Mutfak tasarımı seçenekleri de bunlardan birisidir. Evlerimizde yenilenme ve tadilat dendiği zaman akla gelen önemli yerlerden bir de mutfaktır. Aslında her dekorasyon, bir yenilenmedir. Genellikle salon veya odalardan daha kalıcı şekilde kurulumu yapıldığı için bir yenilenme ... Devamını Oku »

Hazır Mutfak Seçiminde Bilmeniz Gerekenler

hazırmutfak-evbilgi-com

Günümüzde teknolojinin gelişimi ile birlikte bir çok alan buna paralel olarak gelişim göstermiştir. Bu gelişme payı, gün geçtikçe büyüyen bir piyasaya sahip olan mutfak sistemlerine buna bağlı olarak da dekorasyon sistemlerine büyük ölçüde etki etmiştir. Mutfak sistemlerinin yeni modelleri olan hazır mutfak sistemleri günümüzde oldukça sık seçilen bir seçenek olmuştur. Bunun nedeni kullanışlı ve aynı zamanda şık olmasıdır. Bu yazımızda ... Devamını Oku »

Mutfak Tezgahı Seçiminde Rengin Önemi

Mutfak-Tezgah-Modelleri-3

Dekorasyon dünyası, gün geçtikçe gelişen sistemlere sahiptir. Bu sistemler içerisinde aklımıza,  evimizin en önemli bölümü olan, mutfaklar gelir. Mutfak dekorasyonu sistemleri birbirinden değişik tasarımlar ve her gün yenilenen konseptleriyle hayatımıza renk katıyorlar. Bu yazımızda, mutfak dekorasyonunda önemli bir yeri olan, mutfak tezgahı ve seçiminde rengin öneminden bahsedeceğiz. Mutfak Tezgahı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın. Öncelikle mutfak ... Devamını Oku »

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Öneriler

2013-Hzır-Mutfak-Modelleri-şık-modern-tasarım

Evlerimizde mutfak, sadece ev hanımlarının içerisinde zaman geçirdiği değil, bütün aile fertlerinin ortak yaşadığı, yararlandığı ve bütün aileyi etkileyen bir hayat merkezidir. Genel anlamda artık sadece yemek pişirilen yer olarak kullanılmayan mutfaklar evimizin yaşam alanımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Bu nedenle mutfak dekorasyonu ayrı bir önem taşıyor. Mutfağınızda küçük onarım ve dokunuşlarla büyük farklar yaratmanız mümkün olabilecektir. Örneğin bir mutfak ... Devamını Oku »

Mutfak Dolabı Seçiminde Püf Noktalar

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızda en önemli yere sahip yegane yapılardır. Bu yapıları muhteşem tasarımlar ile bütünleştirmek adına, dekorasyon dünyasında bir çok yenilik çıkmaktadır. Bu yenilikler arasında özellikle mutfak dolapları dikkat çeken tasarımların başında yer almaktadır. Bir mutfağı, mutfak yapan, onun dekorasyon ile bütünleşmesini sağlayan en önemli nokta mutfak dolabı sistemleridir.  Mutfak dolabı seçiminde püf noktalar bilinirse daha sağlıklı ve daha kaliteli bir hizmet ... Devamını Oku »

Mutfak Yenileme İçin Farklı Alternatifler

evbilgi-com

Mutfaklar hayatımızın vazgeçilmez yapılarıdır. Hayatımızın çoğu zamanını kaliteli bir şekilde burada geçiririz. En keyifli sabah kahvaltılarını mutfağımızda yaparız. Her güzel anın bir tadı vardır. Sabahları yapılan kahvaltıların tadını da mutfakta çıkarırız. Mutfaklar hayatımızda bu denli önemli iken, onların bakımını, temizliğini ve dekorasyonunu da unutmamalıyız. Bu yüzden bu yazımızda mutfak yenileme için farklı alternatifler ve bu alternatiflerin geliştirilmesinden bahsedeceğiz. Mutfak Yenileme Yaptıracak ... Devamını Oku »

Scroll To Top