Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Mutfak Yenileme Sırları
Mutfak Yenileme Sırları

Mutfak Yenileme Sırları

Mutfak yenileme için düşündüğünüzden zor ve yüksek bütçe gerektirebileceğini düşünebilirsiniz. Fakat sizlere yapacağınız yenilemelerde bu tür zorlukların üstesinden gelebileceğiniz önerilerimiz var. Bütçenizi bu konulara dikkat ederek düzenlerseniz ve mutfak yenileme fiyatları konusunda da ufak bir araştırma yaparsanız işinizin aslında ne kadar kolay olacağını göreceksiniz.

Öncelikle yenileyeceğiniz mutfak için bir fiyat belirlemeniz gerekmektedir. Bunun içinde öncelikle evinizin değerini belirlemelisiniz. Mutfağınızı yenilemek için evinizin değerinin %15 inden fazlasını ayırmamalısınız. Çünkü ne kadar yenileme yaparsanız yapın unutmamalısınız ki değişen gayrimenkul yapılarına bakarak evinizi aldığınız fiyattan daha düşük fiyata satacaksınız.

Mutfak yenileme için dekorasyonu kendiniz yapsanız bile mutlaka bir profesyonele danışmalısınız; çünkü yaptığınız yenileme tasarımlarında teknik bazı sorunlar çıkabilir bunların olmaması için başta bir profesyonelle yola çıkmak sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

sade mutfak 787x1024

Sade güzellikte bir mutfak tasarımı

Mutfağınızı yenilerken,mutfak dolapları için ahşap, lake, kaplama seçebilirsiniz. Fakat yenilemede maliyeti aşağı çekmek  için gövde kısmını yani dolaplarınızın arka kısmını daha ucuz maliyetteki malzemelerden tercih edebilirsiniz. Yenileyeceginiz mutfak dolaplarının gövde kısmında tercihiniz sunta yada mdf olabilir. Mdf suya dayanıklı olduğu için tercihinizi daha çok mdf olarak kullanabilirsiniz.  Eğer ahşap, lake ve kaplama gibi malzemeler bütçenizin üstünde kalıyorsa yenilemede mutfak dolaplarınızın kapaklarını mdf olarak tercih edebilirsiniz. Parmak izi bırakmaz ve temizliği daha kolaydır. Mutfak yenilemede dolaplarınız eğer hacimsel olarak çok yer kaplıyorsa mutfağınızı yenilerken kullanım alanınızın genişlemesi için  bu ayrıntıya çok önem vermelisiniz. Yenileyeceğiniz dolapların alt tezgah yüksekliği 90 cm arada 50-60 cm lik bir boşluk bırakılmalı üst dolapları da 90 cm ile bitirirseniz bu kullanış açısından ideal olup kullanım alanlarınız daha çok artacaktır.

Yenilemede dolap kapaklarını ucuz maliyetli tercih etseniz de iç mekanizmalarını kaliteli malzemelerden seçerseniz hem görüntüde hemde kullanış sistemlerinde sizlere kolaylık sağlayacaktır.

süper mutfak 1024x458

Tezgahlarınızı yenilerken ise laminat tezgah en uygun tezgah malzemesidir. Tezgahınızın alt kısmını  yani size bakan kısmını yenilerken seramik ile kaplarsanız yine uygun maliyette olacaktır. Mutfağınızı yenilerken evye seçiminde ise paslanmaz çelik tercih edilmelidir, hijyen açısından çok daha iyidir.

Mutfağınızda yenilediğiniz dolapları ahşap yada lake tercih ettiyseniz yerlerde seramik veya mermer kullanabilirsiniz. Kullanış açısından da gayet kullanışlıdır. Makinelerinizin su kaçırması gibi durumlarda en rahat silinebilecek malzemelerdir. Fakat mutfağınızı yenilerken mekanı daha sıcak göstermek için piyasaya yeni sunulan sudan etkilenmeyen parkelerden tercih edebilirsiniz. Hem şık hem kullanışlı olacaktır.

Yenileyeceğiniz mutfağınızın duvarlarında eskiden beri alışkın olduğunuz seramik kaplamayı unutmalısınız. Çünkü seramik kaplama daha çok banyo yenilemede tercih edilmedir. Mutfak duvarlarınızı yenilerken ister boya ister duvar kağıdı tercih edebilirsiniz.

Incoming search terms:

  • کابينت فلزى

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top