Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Merkezi Doğalgaz Sistemi Nasıl Bağlatılır ?
Merkezi Doğalgaz Sistemi Nasıl Bağlatılır ?

Merkezi Doğalgaz Sistemi Nasıl Bağlatılır ?

Toplu yaşama imkanının daha mantıklı ve kazançlı olacağının anlaşıldığı mekanlarda daha çok tercih edilen merkezi doğalgaz sistemleri sağlıklı ve bilinçli kullanıldığı zamanlarda gerçekten bireysel kullanımlardan daha faydalı bir yol haline gelir. Bireysel kombi kullanımı ile beraber gelen fatura tutarları yaz aylarında pek ev ekonomisini zorlamasa da kış aylarında gelen faturaların hayli fazla hale gelmesi belli bir düzen dahilinde ödemesi yapılan ve kolay kolay üşümeyeceğiniz bu sistemin apartman gibi ortak kullanıma müsait yapılarda uygulanmasına karşı bir tercih ihtimali oluşturmaktadır. Bu sistemlerin ilk kurulumunda birtakım prosedürler uygulanmaktadır.

Merkezi doğalgaz sistemi bağlatmadan önce site veya bina içi yöneticiler öncelikle salt çoğunluğu sağlamak zorundadırlar. Sistemin, site ya da bina sakinlerinin yüzde ellisi tarafından kabul edilmiş olması gerekir. Bununla birlikte karar defterinde yöneticinin imza beyannamesi ve bir fatura ile gaz dağıtım firmasına abonelik yaptırılabilir.

Doğalgaz Tesisatı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Doğalgaz Tesisatı

Merkezi doğalgaz sistemi bağlamadan önce yetkili firma mühendisleri hesaplamalarını yaparak kazan kapasitesini, kazan için kullanılacak ekipmanları ve doğalgaz tesisatının ne şekilde olacağını belirlemektedirler. Bütün güvenlik önlemlerini alarak projelendirmeyi de yine bu kişiler yaparlar. Sonrasında gaz dağıtım firmasıyla doğalgaz yetkili firmasının mühendisleri gelerek basınç, kaçak ve güvenlik kontrollerini tamamlarlar. Güvenlik kontrolleri özellikle merkezi sistemlerde daha dikkatli bir şekilde yapılır ve Exproof denilen çok hassas gaz alarm cihazları kullanılır.

Bu hususta dikkat edilmesi gereken noktalar kazan dairesinde elektrik olmaması, doğalgaz borularının elektrikten uzak olması ve kazan dairesinin alt üst bir şekilde havalandırmasına olanak verilmesidir. Eğer bunlardan biri eksikse gaz dağıtım mühendisi gazı açmaz ve tekrar randevu alınmasını ister. Yetkili firma projedeki eksiklik ve yanlışları düzelttikten sonra tekrar randevu alarak gazın açılmasını talep edebilir.

Doğalgaz Tesisatı Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Doğalgaz Tesisatı

Incoming search terms:

  • merkezi sistem doğalgaz
  • doğalgaz merkezi sistem
  • merkezi sistem doğalgaz hesaplama
  • doal gazl merkezi sistem kazan fiatlar
  • merkezi sistem doğalgaz fatura nasil hesaplaniyor
  • merkezi sistem doğalgaz fiyatları
  • merkezi sistem dogalgaz kazanı
  • merkezi sistem dogalgaz kazanı nasıl yakılır
  • merkezi sistem doğalgaz kombi fiyatları
  • merkezi sistem doğalgaz nasıl çalışır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top