Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Lamine Parkelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lamine Parkelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lamine Parkelerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yer döşeme malzemeleri arasında en çok tercih oranına sahip ürünlerden birisi olan lamine parke, özellikleri doğrultusunda birçok avantaja sahiptirler. Ancak diğer döşeme çeşitlerinde olduğu gibi lamine parkelerin döşemesi veya malzeme seçiminin yanında kullanım detayları konusunda da dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalar doğrultusunda atılacak sağlıklı adımlar sizin daha rahat ve konforlu şekilde bu döşemelerden yararlanmanızı sağlayacaktır.

Parke Döşeme Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Parke Döşeme

Lamine parke %100 her şeyi ile ağaçtan yapılan doğal bir malzemedir. Dolayısıyla aynı masif parkede de olduğu gibi sistre ve cila işlemleri yapmak mümkündür. En çok kullanılan lamine parkelere örnek verecek olursak eğer meşe, kayın, ıroko, sapelli gibi muhtelif seçeneklere sahipsiniz. Lamine parkenin en büyük ayrıcalıklarından biride katmanlarıdır. En üst katmanda kullandığınız ağaçtan bir tabaka bulunur. Onun hemen altında ise daha az değerli başka bir ağaç tabası vardır ve en altta ise yine aynı şekilde herhangi bir ağaçtan son bir tabaka konulmuştur. Şuna dikkat etmemiz gerekiyor ki, en üstteki kıymetli ağaç tabakası ne tarafa doğru yapıştırıldıysa en alttaki daha az değerli olan ağaç tabakası tam ters yöne doğru yapıştırılır. Üretim bu şekilde olmalıdır. Bunun sebebi de şöyle ki; çalışma momentleri ile alakalı bir durumdur. Her biri birbirinden farklı yönde oldukları için çalışma momentleri azalır. Böylelikle malzeme daha az yorulur. Orta kısımdaki katman ise genellikle 3-4 mm arasında bir kalınlıkta olur. En fazla 5mm kadar çıkabilir. Bu kalınlık için verilen değerler ise döşemek için seçtiğiniz parkenin cinsine göre değişkenlik gösterecektir.

Parke Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Parke Döşeme

Lamine parkeler evimizi güzelleştiren çok kaliteli zemin döşeme malzemeleridir. Lamine parke döşemesi zor bir ürün olması dolayısı ile uygulama yapılırken ehil ellerden destek alınması çok önemlidir. Evinizin daha güzel görünmesi için muadillerine göre daha fazla ücret ödeyerek alacağınız lamine parke, ehil firmalar tarafından evinizin zeminin e uygulanmazsa evinizi güzelleştirmek yerine daha da çirkinleştirebilir. Bu durumla karşılaşmamak için ehil firmalarla çalışmayı tercih etmelisiniz.

Incoming search terms:

  • fayans alırken dikkat eilecek
  • laminant parke döşenirken nelere dikkat edilmeli
  • lamine döşemesi
  • parke döşenirken dikkat edilmesi gerekenler
  • parke döşenirken nelere dikkat edilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top