Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Laminant Parke Döşemesine Uygun Zemin Seçenekleri
Laminant Parke Döşemesine Uygun Zemin Seçenekleri

Laminant Parke Döşemesine Uygun Zemin Seçenekleri

Günümüzde zemin döşemelerinde oldukça sık kullanılan laminant parke,bir çok tarzda dekorasyon ile hoş bir uyum içinde olur. Laminant parke döşemesine uygun zemin seçenekleri tasarımdan tasarıma değişir bir halde kullanıma sunulmuştur. Çok farklı malzeme ve döşeme çeşidinin uygulamasından önce zeminin sağlıklı ve düzgün şekilde kullanılabilmesi için yapılan zemin düzleştirme işlemlerinin tercih edildiği önemli bir döşeme malzemesi de laminat parkelerdir. Buna göre laminat parke döşemesi yapılacak zeminin ileride birtakım problemler ortaya çıkartmaması için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemler genel anlamda diğer zemin döşemeleri için de benzer özellikler göstermektedir ancak ahşap malzemeye özgü seçenekler de bulunmaktadır.

Eğer zemin düzleştirme işlemi laminat parke döşemek amacıyla yapılıyorsa, laminat parke döşenecek olan alan tozsuz, temiz ve inşaat atıklarından arındırılmış olup, zeminde olabilecek sıva, boya vs. atık kalıntıları döşemeden kaldırılmalıdır. Sağlıklı bir laminat döşemesi ve laminat kullanımı için döşemenin düz ve bir yeterince temiz olması gereklidir.

Zemin Düzleştirme Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Zemin Düzleştirme

Zemin temizliğinin yanı sıra zemin kesinlikle düzgün ve dalgasız olmalıdır. Bir metre uzunluktaki eğim farkı en fazla 3 mm olmalıdır. Zemindeki tümsek ve çukurlar döşemenin esnemesine neden olur ve bu esneme kilitli parke sisteminde döşenen laminata zarar verebilir aynı zamanda zemin üzerinde yüründüğünde sese, bazı kişilerde ise baş dönmelerine sebep olur. Ayrıca geniş zamanda laminat kilit yerlerinin esneme yüzünden kırılmasına da neden olur.

Laminat parkenin döşeneceği yerde yani zeminde dalgalanma var ve bunu hiç bir malzeme ile düzleştirme şansınız yok ise, şap atma sistemi ile bu sorun çözümüne gidilebilir. Laminat parkenin döşeneceği yerde, pürüzler ve kısmen tümsekler mevcut ise alt malzemenin zemindeki bu tümsekleri kapatacağı kadar kalınlıkta seçilmesi gerekir ve bu uygulamada çoğunlukla kapron malzemesi kullanılmaktadır. Zemin ahşap ise, ahşap zeminin esneyip esnemediği kontrol edilmeli, ahşap zeminin düz olup olmadığı ve kot farkları var mı yok mu kontrol edilmelidir. Bu tarz uygulamada ahşap zeminde şilte kullanılmaz.

Zemin Düzleştirme Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Zemin Düzleştirme

Incoming search terms:

  • laminant döşenecek zemin çukur ise
  • mutfak parke olur mu
  • mutfak zemin laminat parke
  • parke döşenmiş mutfak
  • zemin döşeme laminant çeşitleri 2015
  • ZEMİN DÖŞEME PARKE

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top