Buradasınız: Anasayfa > Banyo > Küvet Seçiminde Püf Noktalar
Küvet Seçiminde Püf Noktalar

Küvet Seçiminde Püf Noktalar

Banyodan Keyif Alma Yolu: Küvetler

Çoğu kez banyolarımız günlük hayatın koşuşturması içinde sadece duş alma amacıyla kullanılan ve önemini anlayamadığımız yerlerdir. Zaman içinde bir gün muhakkak fark edeceksiniz ki banyo yaparken hissettiğiniz rahatlık yerini keyifsizliğe bırakır hale gelecek.  Halbuki neşesi kaçan banyo maceralarını ufak planlar yaparak ve çok geniş bir yelpazesi bulunan bu yapının çeşitleri arasından yapacağınız seçimle edineceğiniz yeni bir küvet ile daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Küvetinizi Almaya Karar Verdiniz, Tercihi Nasıl Yapacaksınız?

Doğru yapıyı nasıl seçeceğiniz konusuna gelelim. Bütçeniz, ayırabileceğiniz para yapı seçiminde elbette ki önemlidir. Bununla birlikte bu yapının seçiminde dikkate alınması gereken en önemli husus rahatlıktır. Bu yapılar her türlü ölçüde, pek çok şekilde ve farkı üretim maddelerinde üretilmektedir. En iyi yol küvetinizin nasıl olmasına karar vermektir. Daha sonra mağazaları gezip, çekinmede bu yapılan  modellerinin içine oturabilir, en çok beğendiğiniz modeli belirleyebilirsiniz.

Küvet Kurulumu Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Küvet Kurulumu

Küvet Çeşitleri

Bu yapılan piyasada pek çok çeşidi vardır. Japon tipi yapı olan ofuro’dan tutun, 3 duvar arasına giren ve sadece ön yüzünü görebildiğimiz küvetlere, duşakabinle ya da duş perdesiyle etrafı kapatılarak kullanabilen duşlardan, köşe küvetlere onlarca çeşidi vardır. Önemli olan ihtiyacı sağlıklı olarak belirlemektir.

Küvetin Büyüklüğüne ve Tipine Doğru Karar Vermek Önemli

Evinize alacağınız bu yapının tek kişilik mi yoksa iki kişinin kullanabileceği boyutta mı olacağı karar vermeniz gereken ilk nokta olacak. Daha sonra ergonomik özellikleri belirlemeniz gerekiyor. Burada kullanıcıların fiziki özellikleri belirleyicidir. Örnek vermek gerekirse, eğer siz minyon bir kişiyseniz sığ, kenarlarında gömülü kol dayama yerleri olan arkanıza yaslanmanız için sırt şekline uyumluluk gösteren bir küvet tercih etmeniz yerinde olacaktır. Uzun ya da balıketliyseniz daha geniş derinliği biraz daha fazla olan bir yapı almanız yerinde olacaktır, böylece suyun altında kalabilmek için vücudunuzu değişik biçimlere sokmanıza gerek kalmaz.

Küvet Kurulum Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Küvet Kurulumu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top