Buradasınız: Anasayfa > Nakliyat > Kurye Servisi
Kurye Servisi

Kurye Servisi

Hızın ve zamanın öneminin her geçen gün arttığı iş yaşamında özellikle büyük şehirler için trafik ve ulaşım sorunu da aksi yönde bir gidişle giderek artmaktadır. Bu nedenle iş yaşamının bir ihtiyacı olan belge ve evrak transferlerinin de bu sorundan minimum etkilenmesi amacıyla son 15 yıl içinde ortaya çıkarak gelişen kurye sistemi çok başarılı bir şekilde insanlara hizmet sağlamaktadır. Kelime anlamı olarak baktığımızda gönderilen şeyleri alıcısına ulaştıran elçi anlamına gelen kuryelerin istisnaları olmakla birlikte temelinde şehir içi ihtiyaçları üzerine ortaya çıkan pratik bir sistem olduğunu ve eşya nakliyatında en çok gelişen ve kullanılan sistem olan kargo sistemi ile karıştırmamak gerekir. Genel olarak baktığımızda; bireysel olarak kendisine ulaştırma görevi verilen evrak, belge ve fazla büyük olmayan eşyaları hızlı bir şekilde alıcısına teslim eden kişiye denir. Bu hizmete de kurye hizmeti adı verilir.

Kurye Servisi Ehil Firmalarına Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kurye Servisi

Mesai saati başladığında operasyon merkezine gelen bir kurye o gün içinde teslimatını yapması gereken malzemeleri ve ulaşım adres ve kişi bilgilerini alarak yola çıkar. Trafikte hızlı şekilde yol alarak elindeki malzemeleri alıcılarına ulaştırır. Ağırlıkla pratik ve hızlı olması için motosiklet kullanarak işlerini yapan kuryeler gün içinde trafikteyken yanımızdan rüzgar gibi geçip gitmeleriyle de meşhurdurlar.

Kurye faaliyetlerinde en çok karşımıza çıkan şeklin motosikletle dağıtım yapan kuryeler olduğunu söylemekle birlikte; diğer farklı araç tarzına göre farklı isimlerde hizmetlerin de verildiğini belirtmek gerekir. Bunları da Arabalı, Yaya, Toplu Dağıtım ve Kiralık olarak sınıflandırabiliriz. Kurye sisteminin yoğun trafik şartlarının olduğu bölgelerde motosikletle ulaşımın aksamaması ve aralardan sıyrılması özelliği üzerine çıktığını unutmamakla beraber motosikletli kuryelerin taşıyamayacağı ağırlıktaki eşyalar için de arabalı kurye hizmeti sunulmaktadır. Yaya kurye ise mesafelerin toplu ulaşım araçlarıyla (Tramvay, metro, tren vb.) daha kolay ve kısa olduğu alanlar için bu araçları kullanarak görevi olan malı alıcısına ulaştırır.

Son dönemde büyük şehirlerde çok hızlı bir gelişme gösteren şirketlere ihtiyaç duyduğumuz zaman, çok iyi araştırma yaparak işinde ehil olmuş kişiler ve firmalarla çalışmamız ve bizim için çok önemli olan eşyalar veya belgeleri bu şekilde emanet etmemiz gerekmektedir.

Kurye Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kurye Servisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top