Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Kuru Temizlemeye İhtiyaç Duyan Kıyafet ve Kumaşlar Nelerdir ?
Kuru Temizlemeye İhtiyaç Duyan Kıyafet ve Kumaşlar Nelerdir ?

Kuru Temizlemeye İhtiyaç Duyan Kıyafet ve Kumaşlar Nelerdir ?

Kullanılan özel kimyasalları ve farklı sistemi ile normal çamaşır temizleme hizmetlerinden farklı şekilde hizmet veren kuru temizleme işleminde hem nitelikli temizliğin sağlanması, hem de kıyafetlerin temizlik işleminden zarar görmemesi gibi faydalar bu hizmetin tercih edilmesinde çok önemlidir. Genellikle gömlek, ceket, takım elbise gibi klasik olarak akla gelebilecek ve normal şartlarda evlerimizdeki çamaşır makinelerinde yıkanması sonucu değerlerini kaybedebilecek olan kıyafet modelleri kuru temizleme hizmeti ile temizlenebilir. Bunun yanında özellikle kadınların değerli elbiseleri de kuru temizleme hizmeti ile daha kaliteli ve güvenli şekilde temizlenebilmektedir.

Çamaşır Temizliği Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Çamaşır Temizliği

Kuru temizleme işlemlerini sadece kıyafetlerin modellerine göre ayırmak ya da kuru temizlemeye verilecek kıyafetleri belli modeller içine katmaya çalışmak da doğru değildir. Buna göre kumaş özellikleri de kıyafetlerin klasik çamaşır makinelerinde veya kuru temizleme şeklinde yıkanabilmesinde belirleyici rol oynar. Kuru temizleme aslında bütün kumaşlara uygun bir sistemdir. Sentetik deriler ve sentetik süetler hariç kuru temizleme olmaz denilen hiçbir kumaş türü yoktur. Bunun içerisine yoğun pamuklu tür kumaşların yıkaması da katılabilir. Aldığınız hemen hemen tüm ürünlerde kullanım etiketi mevcuttur. Bu etiketlere uygun olarak temizleme yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Aslında konuya kuru temizleme yapılmayacak olarak değil de mutlaka kuru temizleme ile yıkanması gereken kumaş çeşitleri olarak bakmak gerekir. Buna göre yünlü kumaşlar, kaşmir, ipek, deri giysiler kesinlikle evde yıkanmamalı ve kuru temizlemeye verilmelidir. Deri, yün, ipek, keten gibi ürünleri yıkadığınızda bunlar kesinlikle çekeceklerdir. Bunun yanında astarları bozulabilir ve renk deformasyonu olabilir. Özellikle yünlü kumaşlar klasik yıkama sonrası keçeleşmiş olabilir. Bunun için kesinlikle bu tür kumaşları ve ürünleri yıkamayınız.

Çamaşır Temizliği Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Çamaşır Temizliği

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top