Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Konut Sigortası Nedir ?
Konut Sigortası Nedir ?

Konut Sigortası Nedir ?

Kendimizi güvende hissettiğimiz en önemli mekanlardan olan yaşadığımız evlerimiz, genel düşündüğümüzde bir çok felaket ve güvenlik tehditleri arasındadır. Öncelikle konut sigortası nedir? sorusuna cevap vermek gerekir. Yaşadığımız mekana gelebilecek deprem, terör, sel, yangın, hırsızlık, fırtına, su baskını gibi felaketler sonrası ekonomik destek alabilmek amacıyla yaptıracağımız konut sigortası, içinde yaşadığımız evimiz için ekstra bir güvence imkanı ve bizim için de ev konforumuzun artmasını sağlar. Birer yıllık poliçelerle çok yüksek olmayan miktarlar karşılığında yaptıracağınız bu sigorta ile bu miktarın çok daha fazla teminat aldığınız için evinizde duyduğunuz güven de artmış olur. Bununla birlikte düzenli olarak yaptırdığınız konut sigortaları sonucunda yıllar ilerledikçe size özel indirimler ve teminat seçenekleri de sağlanır.

Yaptırdığınız konut sigortası sonucunda sadece evinizin güvenliğini büyük felaketlere karşı sigortalamış olmazsınız, bir çok farklı teminat poliçe seçenekleri ile isteğinize bağlı olarak farklı ek hizmetler de alabilirsiniz. Örneğin ek olarak alacağınız acil yardım hizmeti teminatı ile çilingirlik hizmetlerinden de sigorta kapsamı içerisinde yararlanabilirsiniz. Ya da evinizin içindeki eşyaları da ayrıca sigortalattırarak sadece evinize değil eşyalarınızın başına gelen zararların da karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Konut Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Konut Sigortası

Genel olarak baktığımızda basit bir konut sigortasının teminat altına aldığı olaylardan başlıcalarını verecek olursak :

  • - Konutta meydana gelecek yangın felaketi, sel, su baskını, fırtına dolayısıyla gelen zararlar, yıldırım, kara veya hava taşıtlarının çarpması,
  • - Konutta meydana gelecek bir hırsızlık faaliyetinden dolayı meydana gelecek zararlar,
  • - Kargaşa ve halk hareketleri, terör olayları gibi faaliyetler ve bunların önlenmesi sırasında ortaya çıkan zararlar
  • - Konutta yaşayan evcil hayvanların diğer kişilere vereceği zararlar,
  • - Konut içindeki demirbaşların başına gelebilecek zararların karşılanması gibi temel kötü olayların sonuçlarında maddi destek sağlanmasını belirtebiliriz.

Tüm bunların yanında son olarak da konut sigortası yaptırırken dikkat etmemiz gereken hususlara bakacak olursak : Sigortası yapılan konutun sigorta bedeli belirlenirken dikkat edilmesi gereken binanın rayiç bedeli yani piyasa değeri değil inşa bedelidir. Bu yüzden bu fiyat belirlenirken sadece binanın fiziki koşulları dikkate alınmalı, çevre koşulları dikkate alınmalıdır. Çünkü binanın başına gelen maddi hasarın karşılanmasında çevre koşullarının etkisi olmaz. Bir de teminatlardaki kriterlerin olaylarla ilişkisine dikkat edilmelidir. Şöyle ki evinizde deprem sonrası çıkacak bir elektrik kontağı sonucunda yangın çıkması halinde olayların başlangıcı deprem olarak kabul edilir ve poliçenizde yangın teminatı olsa dahi deprem yoksa ödeme yapılmaz.

Konut Sigortası Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Konut Sigortası

Incoming search terms:

  • konut sigortası nedir
  • eve su baskını sonrası sigortadan alınacaklar
  • konut sigortasında dikkat edilmesi gerekenler
  • konutlara yapilan sigorta cesitleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top