Buradasınız: Anasayfa > Diğer > Konut Sigortası ve Fazla Hasar Bildiriminin Sakıncaları
Konut Sigortası ve Fazla Hasar Bildiriminin Sakıncaları

Konut Sigortası ve Fazla Hasar Bildiriminin Sakıncaları

Daha fazla yıl için her ay özenli bir şekilde konut sigortası ödüyorsunuz ve sonra bir gün 1200 TL’lik plazma televizyonunuzu merdivenlerden aşağı düşürüyorsunuz. Televizyonunuz yuvarlanıyor ve paramparça oluyor! Artık 1200 TL’lik  bir hurda yığınına sahipsiniz. Sorun değil. Bu her ev sahibinin yaşayabileceği türden bir olaydır. Sigorta şirketinize bildirimde bulunuyorsunuz, ödüyor…Mutlusunuz.

İki hafta sonra mülkünüze yıldırım düşüyor…Bunlar  olası durumlar…İlk olarak hasar bildiriminde bulunursunuz. İki yıl önceki 700 TL’lik çatı tamiratını unutmayın! Daha sonra plazmanızın keyfini sürerken, bir elektronik posta alıyorsunuz. Sigorta şirketinizden geliyordur. Eski ticaret erbabı, üzgün olduğunu belirtiyor. Poliçenizi yenilemiyorlar.

Konut Sigortası Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Konut Sigortası

Buradaki durum tam olarak nedir? Esasen sigorta şirketiniz, iddialarınızın sizin için riskli bir konum arz ettiği kanısında. Kısa zaman içinde, çok fazla hasar bildiriminde bulunmuşsunuz. Gerçekten şirket bu şekilde bir iptal yoluna gidebilir mi?

Bir göz atalım: Ev sahipleri, evlerini ve diğer sahip oldukları mülkleri, olası büyük ve küçük çaptaki felaketlerden korumak amacıyla sigortalattırırlar. Bu felaketlerden bazıları bir ‘tornado’ kasırgası gibi önemli olabilirken, yolda giderken ayak parmağınızı incitme gibi sıradan bir durumu da kapsayabilir.

Bir veya birden fazla iddiada bulunmak, bazı hileli yollar içerir. Çok fazla iddia, sigorta primlerinizde bir artışı sağlar. Diğer zamanlarda ise iptal veya hiç ikramiye temin edememe anlamına gelir. Bu yüzden hasar bildirimi yoluna gitmeden önce, çok iyi düşünün.

Bazı hasar bildirim vakaları, kayda değer değildir. Plazma televizyon olayını ele alalım. 1,200 TL değerinde. Muafiyet tutarınız 500 TL. Yani sigorta şirketiniz sadece 700 TL ödüyor. Sonuç olarak çok az bir nakit tutara sahip oluyorsunuz, değer mi gerçekten? Bizce değmez.

Sigorta Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Konut Sigortası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top