Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri
Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri

Kombi Sistemlerinde Uygun Alan Seçenekleri

Doğalgazın güvenli ve çevre dostu kullanımı ile birleşerek kullanıcılarına rahat bir ısınma imkanı veren kombi sistemleri, kendi içerisinde farklı kullanım alanları veya yoğunluklarına göre çeşitlendirilebilir. Buna göre örnek olarak yoğun bir ısınma ihtiyacına sahip olan endüstriyel alanda ya da büyük alanlı bir binada kullanılan kombi sistemi ile küçük bir daireye ısınma imkanı sağlayan kombi modellerinin aynı olması mantıklı değildir. Bunun yanında kombi sistemlerinin sadece model olarak değil, yapı olarak da farklılaştığını görebiliriz.

Kombi Montajı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kombi Montaj

Bunun örneği olarak göstereceğimiz üzere, kombiler yakım esasına göre ikiye ayrılıyor. Bunları bacalı kombiler ve hermetik kombiler olarak adlandırabiliriz. Bacalı kombilerin kullanım alanı olarak çok kullanılmayan ve kendine ait bacası olan yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Hermetik kombiler ise evin her yerinde kullanılabilir. Bu kombilerin kullanılacağı bölgelerin muhakkak atmosfere açılıyor olması gerekmektedir. Bu yolla baca da oraya verilmektedir. Bu bacadan temiz havayı içeri alan kombi atık gazını da dışarı atmak zorundadır. Bunun yanında kombiler binaların aydınlık alan yerlerine bakan bölgelere takılmamalıdır. Bacanın ise kesinlikle ferdi baca olması gerekmektedir.

Bireysel anlamda verdiğimiz birkaç alan seçeneğinin yanında apartmanlarda kullanılacak kombi çeşitleri için mevcut yönetime bağlı olan gaz dağıtım firmaları çeşitli şehirlerdeki gaz dağıtım şirketlerinin yönetmeliklerine bağlı olarak çeşitli şartnameler sunmuş durumdadırlar. Şartnamelere uygun şekilde bacanız varsa takabilir yoksa hermetik kombi kullanarak bacayı direk dışarıya verebilirsiniz. Evinizin büyüklüğüne göre 80-140 metrekare arası kombi, 140-180metrekare arası daha üst kombiler kullanabilirsiniz. Ayrıca 17000-30000 kilokalori arasında tercihte bulunabilirsiniz.

Kombi Kurulum ve Değişim Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kombi Montaj

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top