Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Kombi Seçmenin Püf Noktaları
Kombi Seçmenin Püf Noktaları

Kombi Seçmenin Püf Noktaları

Günümüzde ekonomik ve rahat ısıtma sistemi olarak modern yapılarda ilk tercih haline gelen kombi sistemleri, doğalgaz altyapısının ülkemizde yaygınlaşmasıyla beraber kullanım alanını da artırmaktadır. Buna göre evlerde veya işyerlerinde soba veya benzeri sistemlerin kullanım zorlukları, klasik kalorifer sistemlerinin de ortak kullanım ihtiyacı ortaya çıkarması gibi sebeplerden sıyrılarak herkesin kendi ısınma seviyesini ve şeklini ayarlayabileceği kolay bir sistem olan kombiler, bugün kiralık veya satılık emlak işlemlerinde de belirleyici bir artı değer olarak dikkate alınmaktadır. Sağlıklı ve dengeli şekilde ısı veren radyatörlerle birlikte kurulan kombi sistemleri ile sadece genel ısınma değil, sıcak su akışı da sağlanabilmektedir. Bu anlamda iki işi birden görürler.

Sağlıklı ve konforlu bir sistem olan kombiler sadece bir çeşit malzemeden veya yapıdan oluşmazlar. Buna göre mekanınız için seçebileceğiniz bir çok çeşit bulunmaktadır. Bunun yanında kombinizle uyumlu radyatörleri de seçmeniz gerekmektedir. Eğer yeni bir inşaat değil de eski bir sistemin kombiye çevrimi yapılıyorsa eski kalorifer sisteminin petekleri de kombiyle beraber kullanıma açılabilir.

Kombi Kurulum Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Kombi

Genellikle banyo veya mtfak duvarlarına asılan ve çok da büyük olmayan cihazlar olan kombiler son dönemlerde belediye ve doğalgaz sağlayıcılarının zorunlu tutmalarıyla gaz kaçaklarından doğan yangın, patlama veya zehirlenme tehlikelerinin önlenmesi amacıyla balkonlara veya diğer uygun dış mekanlara kurulmaktadır. Farklı ölçülerde, ısı ve enerji derecelerine göre ve kalite seçeneklerine göre eşitlenen kombilerden evinize en uygun olanı belirlemek için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Başlıcalarına bakarsak :

-Öncelikle kombi sistemi kuracağınız mekanın genişliği çok önemlidir. Mekanın metrekare özellikleri, kaç farklı odasının olduğu ve kullanılacak petek sayısı burada önem taşır. Yine sıcak su konusunda ihtiyacı belirlemek için banyo ve tuvalet sayıları da önemlidir.

-Bir diğer seçenek olarak mekanın diğer fiziksel koşullarına bakmak gerekir. Örneğin evin yönünün kuzeye bakması daha çok ısı ihtiyacına sebep olabilir. Bunun yanında mekanın çevresinin açık olması, diğer binalarla sarılmış olması da ısı konusundaki ihtiyacı şekillendiren bir durumdur.

-Teknik detaylara devam edersek eğer : aşırı soğuktan donmaya karşı korumalı olması, elektronik ateşleme özelliğine sahip olması, ısı derecesinin dijital olması, sessiz çalışması gibi özellikler konforlu kullanımı artıran detaylardır.

-Son olarak alacağınız kombi modelinin teknik servis konusunda da nitelikli ve garantiye sahip, güvenilir bir marka olmasına da dikkat etmeni gereklidir. Unutmayın ki alacağınız kombiyle ilgili işlemler aldıktan sonra da ihtiyaç duyacağınız durumlara yol açabilir.

Kombi Kurulum Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Kombi

Incoming search terms:

  • m2 ye göre kombi seçimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top