Buradasınız: Anasayfa > Kombi > Kombi Seçimine Dikkat Edin
Kombi Seçimine Dikkat Edin

Kombi Seçimine Dikkat Edin

Bir şey almaya karar verildiğinde bütün detayları düşünülmelidir. Elbetteki kombiler içinde bu geçerlidir. Günümüzde teknolojinin geliştirdiği şartlar dahilinde  kullanıma uygun binlerce kombi firması bulunmaktadır. Isı sektörünün başındaki  bu firmalar tüketicinin konfor ve rahatlığı için teknolojiden milim milim faydalanmakta ve son model ürünlerini sizlere sunmaktadır. Buna rağmen kombi seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Kombi almaya karar verdiğinizde ilk önce kombiyi nereye yerleştireceğinizi belirlemelisiniz. Bunun için firmanıza evin metrekaresini, evdeki oda ve pencere sayısını belirtmeli; cihazı soba bacasına mı balkona mı yerleştireceğinizi belirtmelisiniz.

Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki cihaz büyük olduğunda sağladığı ısı miktarı artmayacaktır. Bu düşünce ile hareket ederek gereksiz masrafa girersiniz; bundan uzak durun. Bunun için de güvenilir firmaların evlerinize gönderdiği ustaların fikrinden yaralanabilirsiniz.

Kombilerde alt yapıdan oluşan sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlar elektrik voltajının düzenli gelmemesinden, suların yoğun bir şekilde kireç içermesinden ve gazların kesilmesinden kaynaklanabilir. Bunun dışında tercih ettiğiniz soba bacasına bağlanan doğal gaz sobası ya da bacalı kombi için kullanıma uygun ölçüde baca olmaması, baca çapının dar oluşu kombinin arıza yapmasına neden olmaktadır.

Kombi alırken mutlaka tüm firmalardan detaylı bilgi almalısınız.  Seçeceğiniz cihazın TSE, CE, ISO 9002 standartlarına sahip olup olmadığını araştırmalısınız. Günümüzde bu cihazlar yakıt tasarrufu için geliştirilmişlerdir. Seçtiğiniz ürünün yakıt tasarrufunu diğer ürünlerle kıyaslamanızı öneririz. Ürünü almaya karar verdiğiniz takdirde firma bayilerinin servis elemanlarından evinize uygun kombi tipini belirlemesi için ücretsiz destek almalısınız.  Seçtiğiniz ürünü çalışırken de görmenizde  fayda vardır. Ürün çalıştırıldığında yanma derecesini de diğer ürünlerle kıyaslamanızı öneririz. Aynı zamanda cihaz için verilen garanti süresini ve şartlarını da sormalısınız. Cihazınızı bayilerdeki eğitimli ustalar tarafından monte ettirmelisiniz.

Satış sonrasında verilen hizmeti de göz önünde bulundurmalısınız. Firmanın teknik servisi; arıza durumlarında canınızı sıkacaktır. Gerek zamanında gelmeyişi gerek işini düzgün yapmayışı bu da sizi cihazdan soğutur. Bunun için servisi olmayan firmalardan uzak durmanızı öneririz. Bulunduğunuz bölgede teknik servis elemanları var mı, verdikleri hizmet yeterli mi bunu araştırmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top