Buradasınız: Anasayfa > Dekorasyon > Koltuk Döşeme İşleri ve Püf Noktalar
Koltuk Döşeme İşleri ve Püf Noktalar

Koltuk Döşeme İşleri ve Püf Noktalar

Sahibi olduğumuz koltuk takımı, çekyat, kanepe, kaplamalı sandalye, ofis koltukları gibi rahatlığımızın ön planda tutulduğu mobilyalarda bunların sağlıklı kullanımı, uzun ömürlü olmaları ve sizi masraflardan kurtarmaları açısından çok büyük önem taşıyan koltuk döşeme hizmetleri bir çok farklı işleme verilen genel isimdir. Buna göre koltuklarınızın kaplamasına gelen önemli bir zarar sonrası yeniden kaplanmasından kırılan ayağının tamirine kadar her türlü koltukla ilgili işlemde koltuk döşeme ismi kullanılır. Buna göre bu alanda verilen hizmetleri ve nasıl yapıldıklarını açıkladıktan sonra bazı dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayabiliriz.

-Öncelikle tüm tamir ve bakım işlemlerinden ziyade işinde ehil olmuş bir koltuk döşeme firması sizin özel tasarımını yaptığınız bir koltuk modelinin imal edilmesi konusunda yardımcı olurlar. Eğer yeterli üretim sistemleri kendilerinde mevcutsa bu işlemi kendileri yapabilecekleri gibi, yeterli sistemler yok ise bu işi yapabilecek firmalara sizin adınıza işlem yaptırabilirler.

-İmal işlemi sonrası veya dışarıdan temin edeceğiniz bir modelin üzerine yine istediğiniz şekil ve tasarımlara bağlı olarak çeşitli renk ve desenlerde kumaş kaplaması yapılabilir. Genellikle kadife, pamuklu keten veya keten kumaşların kullanıldığı bu işlemlerde isteğe bağlı renk ve kumaş malzemesi seçilebilir. İleride bu kumaşların bakımı, temizliği ve parlatma işlemleri de yine bu hizmetler kapsamındadır.

Koltuk Kaplama Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Koltuk Kaplama

-Üretimi yapılan veya kullanıma devam eden koltukların içlerine styropor denilen özel koruma maddeleri doldurularak darbelere karşı daha dayanıklı ve sağlam olması sağlanır. Bu sayede koltuk içerisinde özellikle minder bölümlerinde iç malzeme olarak kullanılan pamuk, kırpıntı ve sünger parçalarının yapacağı terletme etkisine bağlı ortaya çıkabilecek terleme ve çürüme faaliyetlerinin de önü alınmış olur.

-Bu işlemlerin yanında eğer koltuğunuzun iskelet kısmında bir problem yok ise geri kalan bütün bölümlerinde yaptıracağınız bakım, tamirat ve yenileme faaliyetlerinde yeni alacağınız bir koltuğa göre üçte bir oranında masraf harcamış olursunuz. Sadece evlerde bulunan koltuklarda değil otel, hastane, mağaza, restoran, cafe gibi mekanlarda kullanılan koltuklarda da bu işlemleri yaptırabilirsiniz.

-Yaptıracağınız koltuk döşeme işlemleri ile birlikte koltuklarınızda oluşacak yangın tehlikesi veya temizlemesi çok zor olan lekelere karşı da özel korumalar yaptırabilirsiniz. Ancak bu tehlikeler sonucu koltuğunuzun kaplaması zarar görmüş ise bunu koltuğunuzu yeniletmek için bir fırsat olarak görebilir ve aynı iskelet üzerinden yeni bir koltuk almış gibi mekanınıza yeni bir hava katma fırsatına ulaşabilirsiniz.

-Son olarak yeni yaptıracağınız veya yenileteceğiniz koltuğun kriterlerini belirlerken öncelikle iç malzemesinde kullanılacak ağaç çeşidine bakmanız gerekmektedir. Eğer eski koltuğunuza yenileme yapacaksanız ise kaplatacağınız kumaşın seçimine dikkat etmelisiniz. Buna göre yumuşak dokuya sahip ve terletmeyen bir kumaş seçmeniz önemlidir. Deri döşemelerin yazın vereceği rahatsızlığı önlemek için yarı deri-yarı kumaş şekildeki kaplamaları da tercih edebilirsiniz. Kumaş ile iç süngere arasında koruyucu elyaf kullanımına dikkat edilmesi ve bakım ve temizlik konuları için bu malzemelerin fermuarlı olması da önemli detaylardır.

Koltuk Kaplama Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Koltuk Kaplama

Incoming search terms:

  • evde koltuk kaplama nasıl yapılır
  • evde koltuk döşeme nasıl yapılır
  • koltuk döşeme nasıl yapılır
  • koltuk kaplama NASIL YAPILIR
  • evde koltuk kaplama
  • koltuk döşeme
  • koltuk nasıl kaplanır
  • evde koltuk nasil kaplanir
  • koltuk döşemesi nasıl yapılır
  • evde puf koltuk yapımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top