Buradasınız: Anasayfa > Isıtma ve Soğutma > Klimaların Kaliteli Isıtma ve Soğutma Yapmamaları Sorunu
Klimaların Kaliteli Isıtma ve Soğutma Yapmamaları Sorunu

Klimaların Kaliteli Isıtma ve Soğutma Yapmamaları Sorunu

Ortak olarak kullanılan mağaza, ofis, banka vb. yerlerde artık bir zorunluluk seviyesine ulaşmış cihazlar olan klimaların sağlıklı şekilde çalışabilmeleri için kurallara uygun kullanılması gerekir. Bunun yanında düzgün şekilde kullanılsalar dahi bazı problemler ortaya çıkartabilirler. Ortaya çıkabilecek problemlerden başlıcası olarak kaliteli şekilde ısıtma veya soğutma yapamaması gösterilebilir. Buna göre klimanız iyi ısıtmıyor veya iyi soğutmuyorsa kumanda konumlarına ilk önce bakmanız gerekiyor. Öncelikle konumun doğruluğu kontrol edilir. Elektrik gelip gelmediği kontrol edilir. Geliyorsa elektrik var demektir, eğer farklı renkte ışık yanıyorsa bunu not almalıyız.

Servisi çağırmadan önce sorunu daha iyi belirlemek için klimanın ön kapağını açarız ve filtreleri temizleriz ya da yenisi ile değiştiririz çünkü tıkanmış filtreler soğutmaya engel olmaktadırlar. Gaz kaçağı durumunda ya da borularda çatlak var ise soğutma yapılmaz. Arızalar hemen giderilmelidir.

Klima Bakımı Yaptıracak Ehil Firmalara Ulaşmak İçin Hemen Aşağıdaki Linke Tıklayın.

Klima Bakım Ve Onarım

Klimamız iyi ısıtmıyor ve hava sıcaklığı 0 derecenin altında ise dış ünite deep freze moduna geçmiş demektir. Eğer deep freze moduna geçilmişse dış ünitemiz aşağı yukarı 45 dakika ısıtma yapmaz. Filtreler tıkanmış ise iyi hava sirkülasyonu olmadığından ısıtmayı tam olarak gerçekleştirememektedir. Bu işlemlerden sonra hala düzelmiyorsa yetkili servis çağırmalıyız.

Günümüzde çoğu klima hata kodunu bildirmektedir ve servisi arayarak bunu söylemeniz gerekmektedir. Bakım yaptırdıysanız içiniz rahat servisi arayabilirsiniz. Herhangi bir parça çalışmıyorsa klima soğutmayacak veya ısıtmayacaktır. Bu durumda servisi arayarak hangi renk veya hangi hata kodunu veriyorsa bunu söyleyebilirsiniz. Servis elemanları geldiğinde sorununuzu daha hızlı bir şekilde çözecektir.

Klima Bakım ve Onarım Firmalarına Hemen Ulaşmak İçin Linki Tıklayın.

Klima Bakım Ve Onarım

Incoming search terms:

  • klimalr hakkınde bilgi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

HTML tags are not allowed.

Scroll To Top